تماس با مدیر
شنبه, ۲۵ اردیبهشت , ۱۴۰۰


کار عجیب سرباز مرده با خانواده اش+تصاویر

کار عجیب سرباز مرده با خانواده اش+تصاویر

اما فیلم مستند جدیدی نشان می دهد که وی 76 ساله و زنده در ویتنام زندگی می کند.
در طول این مدت وی هرگز با زن و دو فرزندش تماس نگرفته و آنها نیز خیال می کردند که جان هارتلی مرده است.

نام وی جزو 60 هزار سرباز کشته شده در ویتنام در آرامگاه مخصوص آنها در واشنگتن است که همسر و فرزندانش بارها بر سر قبر خیالی وی رفته اند.

مستند جدید با وی مصاحبه ای داشته و در این مصاحبه جان هارتلی نه می تواند انگلیسی صحبت کند، نه تاریخ تولدش را به خاطر می آورد و نه فرزندانش را به یاد می آورد.
وی عضو نیروهای ویژه از دسته نخبگان نظامی موسوم به MACV-SOG بوده است که نامش جزو مفقودان سال 1968 حین عملیات، به ثبت رسیده است.

وی البته این موضوع را به فیلمساز مایکل یورگنسون در فیلم مستند گفته که بالگردشان در کوهستان لائوس آتش گرفته و اسیر نیروهای ویتنام شمالی شده است.
وی گفت در قفس زندانی شده و بارها تحت شکنجه قرار گرفته و سربازان ویتنامی به سر او می زدند و با توهین می گفتند : امریکایی!

این سرباز به ظاهر مرده از چنگ سربازان فرار کرده و بمدت 4 سال در خانه زنی تیمار می شود و نامی فرانسوی-ویتنامی بنام دن تان نگوک را انتخاب کرده و در همان جا می ماند.
سرباز امریکایی از زن ویتنامی بچه دار شده ولی هرگز سعی نکرده تا با زن و فرزند خود در امریکا تماس بر قرار کند و در سال 2008 کهنه سرباز امریکایی تام فونس دنبال موضوع را گرفته و از یک فیلمساز خواسته تا این موضوع را در مستند خود بیاورد.

وبگردی
Copyright 2007 - 2019