تماس با مدیر
سه شنبه, ۲۸ اردیبهشت , ۱۴۰۰


پوریا پورسرخ در باشگاه بدنسازی+عکس

پوریا پورسرخ در باشگاه بدنسازی+عکس

پوریا پورسرخ

پوریا پورسرخ در باشگاه بدنسازی+عکس

 پوریا پورسرخ متولد ساعت ۴صبح روز چهارم تیرماه ۱۳۵۶ است. او در محله جردن تهران متولد شده وبزرگ شده همانجاست. فرزند اول خانواده است؛ دو خواهر و یک برادر کوچکتر از خود دارد . مادرش معلم زبان بوده و پدرش بازنشسته شرکت نفت می باشد . مجرد است . بسیار به کانون گرم خانواده اش می بالد و به خوبی از خانواده اش یاد میکند. درخانواده پورسرخ همه دارای تحصیلات عالیه هستند.

 در کودکی بسیار شر و شیطان بوده؛ البته درس هایش عالی بوده است و به همین خاطر به سادگی وارد دانشگاه شد. او برخلاف عقیده والدینش رشته تحصیلی اش را خودش انتخاب کرد . علاقه زیاد او نسبت به رشته تحصیلی اش آنقدر بود که بعد از گذراندن چند ترم وارد بازار کار شد . حتی بعد از اخذ مدرک کارشناسی ارشد مدتی را برای کار به خارج ازکشور رفت و هم زمان به تحصیل هم ادامه داد . به خاطر شغل پدرش دوران دبستان را در شهرهای مختلف به خصوص شهرهای جنوبی بوده است . در دوران راهنمایی در مدرسه شهید باهنر تهران و دوران دبیرستان را در مدرسه رازی گذرانده است . دوران لیسانسش  را  در رشته اصلاح نباتات دانشگاه شیراز  گذرانده  که در  اخرین سال تحصیلی رتبه سوم را به دست اورده است . دوران فوق لیسانس را در تهران و رشته فیزیولوژی  گیاهی گذراند که  باز هم با رتبه سوم ، فارغ التحصیل شد . در حال حاضر شغل دوم ایشان طراحی فضای سبز می باشد.

 وی که دکترای فیزیولوژی گیاهی است؛ قبل از شروع فعالیت هنری درسینما به عنوان خبرنگار در نشریات هنری و اجتماعی ازجمله دنیای جوانان مشغول به‌ کار بود و هم زمان در یک شرکت تبلیغاتی در دبی نیز فعالیت می‌کرد. او پس از آشنایی اتفاقی با آقای لطیفی که در یک میهمانی صورت گرفت برای بازی درمجموعه‌های ساخت ایشان “فرار بزرگ و وفا” دعوت شد که به عنوان چهره‌ای جدید مطرح و پس از آن این مسیر را با ایفای نقش های متنوع و متعدد دیگری ادامه داد.

 جوایز: سال ۱۳۸۵ نامزد سیمرغ بلورین  بهترین بازیگر  نقش اول مرد برای  فیلم سینمایی روز سوم  و سال ۱۳۸۶ نامزد تندیس حافظ بهترین بازیگر نقش اول مرد درام برای سریال وفا.

وبگردی
Copyright 2007 - 2019