تماس با مدیر
جمعه, ۱۷ اردیبهشت , ۱۴۰۰


ویژگی های یک تشک خوب

ویژگی های یک تشک خوب

تشک یکی از وسایل بسیار مهم برای هر خانه ای است. اگر تشک شما مناسب نباشد، خواب راحتی نخواهید داشت و در نتیجه تمام طول روز احساس خستگی و کلافگی می کنید. بنابراین، توصیه می کنیم در هنگام خرید تشک حتما به سراغ برندهای معتبر رفته و سرویس خواب خود را از نوعی انتخاب کنید که با ویژگی های دلخواهتان تطابق داشته باشد. در این مطلب در مورد ویژگی های یک تشک خوب بیشتر توضیح خواهیم داد.

چگونه یک تشک مناسب بخریم؟

خواب راحت شبانه روی سلامتی و شادابی شما تاثیر بسیاری می گذارد. داشتن خواب عمیق و با کیفیت خوب بستگی زیادی به نوع تشک شما دارد. تشک خوب روس سلامت آناتومی بدن و سلامت خواب و روان شما تاثیر فوق العاده ای دارد. به همین دلیل است که قبل از خرید تشک بهتر است با ویژگی های یک تشک خوب آشنا شوید.

انواع تشک طبی

در ساخت تشک طبی از فنر استفاده می شود حال این فنرها ممکن است متصل یا به صورت منفصل باشند. در ادامه با انواع تشک های فنری بیشتر آشنا خواهید شد.

تشک های طبی با فنر متصل

فنرهای به هم پیچیده در سراسر تشک، تشکیل دهنده ساختار این نوع تشک اند. به همین دلیل است که در سر تا سر تشک احساس نرمی و راحتی می کنید. اگر به دنبال تشک های سبک و نرم می گردید این نوع تشک می تواند انتخاب خوبی باشد. علاوه بر سبکی، قیمت این نوع تشک نیز زیاد نیست. اما اگر به دنبال تشک های متفاوت تری هستید، در ادامه با نوع منفصل بیشتر آشنا خواهید شد.

تشک طبی با فنر منفصل

این نوع تشک جدیدترین نوع تشک های طبی فنری اند که نسبت به نوع متصل دارای فناوری به روزتری اند. هر یک از این فنر ها در داخل پاکتی جداگانه در کنار یکدیگر چیده شده اند البته داخل پاکت پر از الیاف، ابر و اسفنج است. با کمک این فنرهای منفصل، ستون فقرات شما در هنگام خواب در بهترین وضعیت قرار می گیرد. به همین دلیل است که کسانی که مشکل کمر درد دارند از این نوع تشک استفاده می کنند.

از دیگر ویژگی های این تشک می توان به حالت ارتجاعی بسیار خوب آن اشاره کرد. اگر تشک دو نفره لازم دارید، بهتر است از نوع منفصل خریداری کنید، چرا که حرکت کنار دستیتان را احساس نخواهید کرد. این نوع تشک در مقایسه با نوع متصل از تعادل بیشتری برخوردار است.

تشک های پاکتی در مقایسه با سایر انواع تشک قابلیت تنفس بالایی دارند به این معنی که داغ نمی شوند. دما بین اجزای منفصل آن به راحتی در جریان است و بعد از سال ها استفاده از آن بوی نامطبوع نمی گیرند. در هنگام خرید این نوع تشک به وزن خود توجه نمایید. اگر بین ۶۰ تا ۹۰ کیلوگرم هستید، خرید این نوع تشک را به شما توصیه نمی کنیم و بهتر است از تشک هایی با قطر فنر بیشتر استفاده کنید.

تشک مموری فوم چه نوع تشکی است؟

تشک مموری فوم جز تشک های مدرن محسوب می شوند. این نوع تشک نه تنها بسیار انعطاف پذیر است، بلکه قابلیت تنظیم وزن و دما بر حسب بدن شما را دارد. بعد از مدتی جای بدن شما روی تشک نمانده و لک نمی شود. این نوع تشک برای کسانی که با دردهای عضلانی دست و پنجه نرم می کنند بسیار توصیه می شود؛ چرا که به جریان خون در عضلات شما کمک کرده و احساس راحتی بسیاری را منتقل می کند. این نوع تشک با پوشش دهی صحیح عضلات و آناتومی بدن، هرگونه فشار را از بدن دور کرده و آسودگی را در هنگام خواب به ارمغان می آورد.

در هنگام خرید تشک باید به چه مواردی توجه کرد؟

نوع تشک بسیار اهمیت دارد. اگر نوع آن را انتخاب کرده اید، باید بدانید که هر یک از این تشک ها خود به درجات نرمی و سفتی مختلفی تقسیم می شوند. پس موضوع نرمی و سفتی از دیگر مباحث مهم در هنگام خرید تشک است. اما از کجا بدانیم که تشک نرم بهتر است یا سفت؟ بسیاری از افراد تصور می کنند که تشک سفت برای درد کمر و دیسک بهتر است. اما این تصور صحیح نیست. اگر تشک شما بیش از اندازه سفت باشد، از آنجایی که انعطاف پذیر نیست، ستون فقرات شما فشار بیشتری را تحمل خواهد کرد. از تشک سفت تنها زمانی استفاده کنید که پزشک اینطور صلاح دیده باشد.

تشک خیلی نرم نیز برای سلامتی چندان مناسب نیست. تشک های بسیار نرم نیز آناتومی بدن شما را دچار مشکلاتی می کنند. علاوه بر این، بعد از مدتی حالت ارتجاعی خود را از دست داده و بد شکل می شوند. بنابراین، بهترین تشک، باید نه چندان سفت و نه خیلی نرم باشد. مسلما خرید تشک به مطالعه بیشتری نیاز دارد و باید موارد بیشتری را قبل از خرید بررسی کنید. به این موارد در ادامه متن به اختصار اشاره خواهیم کرد:

  • راحتی
  • دوام
  • فضا
  • فنر
  • قیمت
  • ارتفاع تشک

جمع بندی

خرید تشک آنقدرها هم ساده نیست و نیاز به مطالعه دارد. شما باید بدانید که به چه نوع تشکی نیاز دارید. بهترین تشک، جدا از نوع فنر بندی آن، تشکی است که شما روی آن خواب راحت تری را تجربه می کنید. پس تا حدودی این قضیه سلیقه ای است اما بهتر است به دنبال خرید تشکی باشید که علاوه بر قیمت مناسب، جنس خوب و با کیفیتی داشته و به سلامتی بدن شما آسیب نزند. برای خرید بهترین نوع تشک ما ماکان دکور را به شما پیشنهاد می دهیم. شما می توانید به مراجعه به سایت makandecor.com انواع تشک در سایزها و برندهای متفاوت را ملاحظه نموده و حتی به صورت آنلاین سفارش داده و خریداری کنید.

 

وبگردی
Copyright 2007 - 2019