تماس با مدیر
جمعه, ۱۷ اردیبهشت , ۱۴۰۰


موبایل و نکاتی در مورد خرید آن

موبایل و نکاتی در مورد خرید آن

با توجه به اینکه به برندهایی زیادی در تولید موبایل هوشمند فعالیت می‌کنند، خیلی از افراد در هنگام تصمیم‌گیری برای انتخاب موبایل دچار سردرگمی می‌شوند.  آنها دقیقاً نمی‌دانند که چه نکاتی را باید در اولویت قرار دهند تا در نهایت بتوانند گزینه نهایی خود را انتخاب کنند. در هنگام انتخاب موبایل برای خرید باید نکاتی را رعایت کنیم تا بعد از خرید به مشکل نخوریم. در ادامه حتماً این نکات را بخوانید تا بدانید در هنگام خرید موبایل چه مواردی را باید بررسی کنید.

چه مواردی را در هنگام خرید موبایل رعایت کنیم؟

بررسی رجیستری موبایل

در طی چند سال اخیر موضوع رجیستری موبایل بسیار داغ شده است و اگر گوشی شما به صورت قاچاق وارد شده باشد بعد از یک ماه از خرید آن دیگر نمی‌توانید از آن استفاده کنید. در ضمن برای فعال کردن رجیستری این گوشی‌ها باید به دنبال مراحل سخت‌تری هم باشید. پس در هنگام خرید موبایل حتماً از فروشنده بپرسید که موبایل مدنظر شما شامل طرح رجیستری می‌شود یا نه؟

قیمت موبایل هوشمند

به این موضع حتماً دقت کنید. زیرا اگر شما یک انتخاب نادرست و گران‌قیمت داشته باشید در صورتی که گوشی شما آسیب ببیند شما باید هزینه بالایی را برای آن پرداخت کنید.

همچنین اگر به فکر خرید یک گوشی گمنام با امکانات زیاد باشید حتماً به این نکته توجه کنید که قیمت پایین این مدل گوشی‌های بی‌دلیل نیست. زیرا اگر قطعات موبایل در بازار به سختی پیدا شود هزینه تعمیر آن هم احتمالاً بالا خواهد بود. البته اگر قطعات اصل آن به‌راحتی پیدا شود.

بررسی تکنولوژی‌های بکار رفته در آن

اگر قصد دارید که برای چند سال از موبایل خود استفاده کنید و به سمت خرید یک مدل بالاتر نروید حتماً تکنولوژی و کارایی موبایل را به دقت بررسی کنید. به سیستم عامل آن و نسخه آن، به دوربین، مقدار حافظه گوشی،cpu و پردازنده گوشی، اندازه صفحه نمایش و برند سازنده.  حتماً سعی کنید از برندهایی خرید کنید که امتحان خود را پس داده اند .  اگر برند جدیدی را انتخاب کنید احتمالاً ۱ یا ۲ سال برای شما کارایی داشته باشند.

بررسی تست سرعت گوشی‌ها

یکی از مواردی که امروزه زیاد با آن روبرو هستیم، ویدیوهای تست سرعت گوشی‌های هم رده از برندهای مختلف و قوی هست. حتماً این ویدیوها را ببینید. زیرا به شما نشان می‌دهند که گوشی مدنظر شما در مقابل رقبای هم رده خود چقدر قوی و سریع عمل می‌کند. حتماً ویدیوهای تست سرعت را حتماً مشاهده کنید.

بررسی قدرت گرافیک برای اجرای بازی‌ها

 

همانند ویدیوهای تست سرعت، ویدیوهای اجرای بازی هم بسیار جالب هست. خیلی از مدلها در اجرای ابتدایی بازی به خوبی کار می‌کنند اما در جریان بازی شما متوجه لگ های کوچک و زیاد در اجرای بازهای سنگین می‌شوید.

 

اما عکس آن هم اتفاق می افتد. ممکن است یک گوشی در ابتدای بازی با تأخیر اجرا شود اما در جریان بازی شما هیچ گونه لگ را متوجه نشوید و بازی به‌راحتی اجرا می‌شود. حتماً ویدیوهای اجرای بازی های سنگین را مشاهده کنید. این موضوع بیشتر برای گوشی‌های میان رده به بالا و خود گوشی‌های پرچم دار مناسب هست. گوشی‌های میان رده رو به پایین مناسب برای بازی نیستند.

بررسی باتری گوشی

یکی از قطعات مهم گوشی باتری آن هست. اگر شما قصد خرید یک گوشی برای بازی کردن و کار کردن طولانی مدت هستید به دنبال گوشی‌هایی بروید که یک باتری بسیار قوی دارند.

 

ممکن است در هنگام بازی کردن احساس کنید که دستان شما گرم شده است. اگر شما یک گوشی با باتری قوی خریداری کنید به احتمال بسیار زیاد این مشکل را نخواهید داشت. اکثر گوشی‌هایی که پردازنده قوی دارند سعی می‌کنند از باتری‌هایی استفاده کنند که بسیار قوی هستند و در هنگام کار کردن و دیدن فیلم و بازی کردن هیچ مشکلی ایجاد نکند.

 

در این مقاله نکات مهمی را برای شما گردآوری کرده ایم.  حتماً به این نکات در هنگام تهیه و خرید موبایل دقت کنید.

وبگردی
Copyright 2007 - 2019