تماس با مدیر
پنج شنبه, ۲۳ اردیبهشت , ۱۴۰۰


قرار گرفتن تصاویر بی‌حجاب درواحد دیگری ازدانشگاه آزاد+ عکس

قرار گرفتن تصاویر بی‌حجاب درواحد دیگری ازدانشگاه آزاد+ عکس

خبرنامه دانشجویان ایران: پس از درج خبری در مورد قرار گرفتن عکس های بی حجاب در یکی از واحدهای دانشگاه آزاد که با انکار مسئولین این دانشگاه مواجه شد و خبر و تکذیبیه آن در “خبرنامه دانشجویان ایران” نیز درج شد، این بار یکی دیگر از واحدهای دانشگاه آزاد تصاویری گرافیکی مستهجن را در ملأ عام قرار داده است.

به گزارش خبرنگار «خبرنامه دانشجویان ایران»؛ چند روز قبل خبری در سایت های خبری انعکاس پیدا کرد که از در معرض عموم قرار دادن عکس های بی حجاب دانشجویان رشته گرافیک دانشکده هنر و معماری دانشگاه آزاد قم خبر می داد. این مساله گرچه از سوی روابط عمومی دانشگاه آزاد قم انکار شد و برخی توضیحات در خصوص آن ارائه گردید اما در هر صورت نمی توان روند رو به گسترش بی حیایی در عرصه دانشگاهی را کتمان نمود.

اما ظاهرا بنا نیست تکرار جنین ماجراهایی در واحدهای دانشگاه آزاد در کشور، به اتمام برسد. این بار دانشگاه آزاد شیراز، محلی شد برای نمایشگاهی که در نوع خود کم نظیر است.

قرار گرفتن تصاویر بی‌حجاب درواحد دیگری ازدانشگاه آزاد+ عکس


وبلاگ حزب الله شیراز نوشت: قضیه از این قرار است که جمعی از دانشجویان هنر دانشکده معماری دانشگاه آزاد شیراز طی اقدامی عجیب، نمایشگاهی را برپا کرده و تصاویری از دختران بدحجاب و مستهجن را که خود نقاشی کرده بودند در معرض عموم قرار دادند.

قرار گرفتن تصاویر بی‌حجاب درواحد دیگری ازدانشگاه آزاد+ عکس


جالب این جاست که زمانی که معاون فرهنگی دانشکده به چنین نمایشگاهی اعتراض می کند، از سوی برخی دانشجویان تحقیر می شود و مورد تمسخر واقع می شود! استاد مربوطه نیز در جواب از این می گوید که بنا بر این درس دانشجویان باید بتوانند آناتومی هر عضو از بدن را بکشند و هیچ ایرادی ندارد که حتی قسمت های … نیز کشیده شود.

گفتنی است رئیس دانشکده چند روز قبل از این ماجرا گفته بود که اگر چنین نمایشگاهی برگزار شود، محاسنم را خواهم تراشید!

قرار گرفتن تصاویر بی‌حجاب درواحد دیگری ازدانشگاه آزاد+ عکس


اعتراضات دانشجویی در مخالفت با چنین نمایشگاهی در حال شدت گرفتن است.پیشاپیش از مردم متدین شیراز از انتشار تصاویر زیر پوزش می طلبیم.

قرار گرفتن تصاویر بی‌حجاب درواحد دیگری ازدانشگاه آزاد+ عکس


در پي درج گزارشي از بدحجابي تاسف‌بار دانشجويان دانشگاه آزاد اسلامي واحد شيراز روابط عمومي اين دانشگاه مسئوليت اين مسائل را بر عهده صادركنندگان مجوز اعلام كرد.

 
جوابیه :


در توضيحات روابط عمومي دانشگاه آزاد اسلامي شيراز به خبرگزاری فارس آمده است: اين دانشگاه درخواستي در مورد برگزاري نمايشگاه نقاشي دانشجويان از اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي نداشته است.

اين روابط عمومي همچنين اعلام كرده است كه، توسط شوراي فرهنگي دانشگاه كه مرجع صدور اين گونه مجوزها است در مورد برگزاري اين نمايشگاه مجوزي صادر نشده است.

در بخش ديگري از اين جوابيه آمده است: مسئوليت برگزاري اين نمايشگاه و مسائل پيراموني آن برعهده صادركنندگان مجوز و برگزاركنندگان آن است.

روابط عمومي دانشگاه آزاد اسلامي شيراز با تكذيب اظهارات مديركل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان فارس كه در مقام قضاوت نشسته و دانشگاه را محكوم به خطاكاري كرده، اعلام كرده است: مجوز اين نمايشگاه را اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان فارس صادر كرده و اين نمايشگاه در فضايي زير پوشش آن اداره برگزار شده و تاكنون نيز اين دانشگاه نمايشگاهي در مورد نقاشي در هيچ نگارخانه‌اي برگزار نكرده است.

وبگردی
Copyright 2007 - 2019