تماس با مدیر
شنبه, ۲۵ اردیبهشت , ۱۴۰۰


دعای روز دوازدهم ماه مبارک رمضان

دعای روز دوازدهم ماه مبارک رمضان

بسم الله الرحمن الرحیم
اللهمّ زَیّنّی فیهِ بالسّتْرِ والعَفافِ
واسْتُرنی فیهِ بِلباسِ القُنوعِ والکفافِ
واحْمِلنی فیهِ على العَدْلِ والإنْصافِ
وامِنّی فیهِ من کلِّ ما أخافُ
بِعِصْمَتِک یا عِصْمَةَ الخائِفین

بنام خداوند بخشنده مهربان
خدایا در این روز مرا به حجاب و عفاف زینت ده
و مرا به جامه قناعت و عدل و خوددارى بپوشان
و در آن مرا بر عدل و انصاف وادار نما
و آسوده ام دار در آن از هر چیز که می ترسم
به حق نگاهداری ات اى حافظ ترسندگان

 

گذری کوتاه بر دعای روز دوازدهم ماه مبارک رمضان

در دعای دوازدهمین روز از ماه مبارک رمضان توفیق رعایت صحیح عفاف و حجاب، قرار گرفتن در مسیر عدل و انصاف، شجاعت در بیان حقایق و قناعت را از خداوند بخشایشگر مهربان درخواست می کنیم .

حجاب و عفاف

حجاب و برخورداری از پوشش مناسب و دوری از جلب توجه افراد نامحرم، از تأکیدات اسلام است که مصونیت در برابر سوءاستفاده کنندگان بوده و ضرورتی برای حفظ شأن و شخصیت فردی و خانوادگی است که کیان خانواده را از هرگونه گزند حفظ می کند.

شک نیست حجاب و عفاف، هر دو جنس زن و مرد را شامل می‌شود بطوریکه نداشتن پوشش مناسب و بی حیایی برای زن و مرد به شکل و اندازه یکسان ناپسند بوده و آسیبهای آن برای هر دو جنس برابر است .

در واقع مردان نیز همپای زنان باید در پوشیدن لباس رعایت عفت را نموده، از پوشیدن لباسهای نافرم و ناشایست که در بخشهایی باز و یا بدن نماست خودداری کرده، در برخورد با زنان، رعایت ادب و نزاکت را نموده و با چشم و دلی پاک رفتار کنند همانگونه که اینگونه مسائل اخلاقی برای زنان نیز مورد تأکید قرار گرفته است .

یَا أَیُّهَا النَّبِیُّ قُل لِّأَزْوَاجِکَ وَبَنَاتِکَ وَنِسَاء الْمُؤْمِنِینَ یُدْنِینَ عَلَیْهِنَّ مِن جَلَابِیبِهِنَّ ذَلِکَ أَدْنَى أَن یُعْرَفْنَ فَلَا یُؤْذَیْنَ وَکَانَ اللَّهُ غَفُورًا رَّحِیمًا؛ اى پیامبر به زنان و دخترانت و به زنان مؤمنان بگو پوششهاى خود را بر خود فروتر گیرند این براى آنکه شناخته شوند و مورد آزار قرار نگیرند [به احتیاط] نزدیکتر است و خدا آمرزنده مهربان است .(سوره احزاب، آیه 59)

برای هر روز هفته ذکری عنوان شده که صد مرتبه گفته شود:

ذکر روز شنبه: یا رب العالمین

وبگردی
Copyright 2007 - 2019