تماس با مدیر
جمعه, ۱۷ اردیبهشت , ۱۴۰۰


حرم مطهر امام رضا (ع) با اسکرابر های IPC تجهیز شده اند

حرم مطهر امام رضا (ع) با اسکرابر های IPC تجهیز شده اند

سخنگوی آستان قدس رضوی از مجهز شدن حرم مطهر امام رضا به انواع اسکرابر ipc خبر داد. وی با بیان اینکه استفاده از دستگاه های نظافتی برای اماکن مذهبی یک پوئن مثبت محسوب می شود گفت: بدون استفاده از این دستگاه ها زمان زیادی را باید صرف نظافت این اماکن کرد، زیرا روش های سنتی و دستی برای تمیز کردن کردن و شستشوی سطح زمین هم باعث می شود که سطح بطور واقعی و خوب تمیز نشود و هم نیروی بدنی زیادی از افراد گرفته شود. این امر موجب خستگی زیاد نیروی ناشی از کار می شود.

وی گفت می توان از افراد در قسمت های دیگر استفاده کرد و کار نظافت را به دستگاه های مخصوص این کار سپرد که البته این دستگاه ها نیز به وسیله انسان هدایت می شوند ولی دیگر مثل سابق برای افراد زحمت ایجاد نمی کنند. ادامه داد: با توجه به این شیوه تعداد نیروی انسانی به طرز قابل ملاحظه ای کمتر و زمان نظافت نیز کاهش یافته است.

او در مورد انواع دستگاه های نظافتی مورد استفاده به اسکرابر ipc اشاره کرد. وی گفت در حال حاضر از اسکرابرهای باطری دار و اسکرابر خودرویی استفاده می کنیم. با استفاده از اسکرابر باطری دار در فضای صحن ها و فضاهای باز بیرونی  می توان بدون داشتن محدودیت کار نظافت را انجام دهد و مسافت های زیادی را تمیز کرد و شستشو داد.

محمد قهرمانی و مجتبی میرمبینی دو تن از کارشناسان با تجربه این دستگاه ها نیز در ادامه سخنان ایشان ضمن تشکر و قدردانی از خبرنگاران در مورد انواع دستگاه های نظافتی توضیحاتی دادند. در ابتدا مجتبی میرمبینی در مورد مزایای استفاده از اسکرابر ها و دستگاه های کف شوی یا زمین شوی صنعتی در اماکن مذهبی توضیحاتی داد. وی گفت استفاده از  دستگاه های کف شوی باعث می شود که سطح زمین در حین شستشو با تی های موجود در دستگاه به آسانی خشک شود و دیگر برای افراد و زائران مشکلی لیز خوردن یا زمین خوردن به واسطه خیسی سطح وجود نیاید.

او همچنین به این نکته اشاره کرد که زمین شوی صنعتی یا اسکرابر دارای مخزن های آب کثیف و تمیز هستند و اگر در حرم مطهر امام رضا نجاست یا کثیفی ایجاد شود بوسیله اسکرابرهای دستی یا خودرویی در مدت زمان بسیار کم بوسیله اپراتوری که با دستگاه اسکرابر یا کف شوی کار می کند این نجاست تمیز می شود و وارد مخزن آب کثیف شده و در همان نقطه از بین می رود. این مزیت که کثیفی و آلودگی از نقطه ای به نقطه دیگر منتقل نمی شود یکی از نکات مثبت  دستگاه های زمین شوی صنعتی یا کف شوی است.

محمد قهرمانی در ادامه سخنان مجتبی میرمبینی در مورد مزیت دیگر دستگاه های نظافتی گفت: امروزه با توجه به شیوع بیماری کووید ۱۹ علاوه بر نظافت یکی دیگر از مواردی که وارد سبک زندگی ما شده ضدعفونی است، از ضدعفونی سطوح مختلف گرفته تا ضدعفونی وسایلی که با آن ها در تماس هستیم. وی گفت خوشبختانه دستگاه های نظافتی اسکرابر یا انواع کف شوی مثل کف شوی سرنشین دار یا کف شوی باطری دار دارای قابلیت ضدعفونی سطح نیز هستند. به این صورت که مواد ضدعفونی با آب متناسب مخلوط شده و روی سطوح مختلف پاشش می شوند. البته در این نوع باید توجه کرد که هم مواد را با نسبت درستی با آب مخلوط کرد و هم مدت زمان مورد نیاز برای ازبین  بردن آلودگی ها و ویروس ها را صبر کرد و نکته دیگری که باید از آن غافل نشد این است که مخزن دستگاه زمین شوی صنعتی یا کف شوی را بعد از اتمام کار خوب شستشو داد تا از آسیب رسیدن به دستگاه توسط مواد شیمیایی جلوگیری کرد. وی گفت هرروزه در اماکن مطهر مذهبی می توان این کار ضدعفونی را انجام داد تا از پخش شدن ویروس ها و بیماری ها جلوگیری کرد.

محمد قهرمانی همچنین در مورد انواع دستگاه های زمین شوی صنعتی یا کف شوی نیز توضیحاتی داد و گفت: دستگاه های زمین شوی صنعتی دارای انواع زمین شوی صنعتی باطری دار و زمین شوی صنعتی برقی هستند که می توان در حرم های مذهبی از هر دو به عنوان مکمل کار نظافتی استفاده کرد. به این صورت که در مکان های رو باز و فضاهای صحن حرم مطهر که هم رفت و آمد ها زیاد است و هم باید قابلیت مانوور برای دستگاه وجود داشته باشد از زمین شوی صنعتی باطری دار استفاده می شود که کابل آن برای زائرین محترم مزاحمت ایجاد نکند و هم دستگاه بتواند در محیطی که پریز وجود ندارد کار نظافتی را انجام بدهد. در محیط هایی که نیروی برقی متناسب وجود دارد می توان از زمین شوی برقی استفاده کرد.

مجتبی میرمبینی نیز در ادامه اشاره کرد که همکاری با آستان قدس رضوی باعث افتخار من و همکاران بنده می باشد. این همکاری برگ درخشانی در روزمه کاری ما است و در طی سال های همکاری ما همواره سعی کرده ایم که اعتماد طرف های مقابل و نهادهای مختلف را جلب کنیم. وی گفت ما در این همکاری علاوه بر تامین دستگاه های نظافتی موردنظر خدمات مشاوره ای نیز داریم. او ادامه داد: تمامی دستگاه های ما از برندهای معتبر خارجی ipc  و برندهای خوب داخلی می باشد. که افراد می توانند با توجه به بودجه و نوع دستگاه انتخابی خود ، دستگاه مورد نظر را خریداری کنند. وی گفت: پیشنهاد ما به شرکت ها و مجموعه ها اینست که قبل از اقدام به خرید با افرادی که در این کار تجربه دارند مشورت کنند تا بتوانند دستگاه هایی مثل اسکرابر و زمین شوی صنعتی مناسب را انتخاب کنند. زیرا انتخاب دستگاه نا مناسب که برای محیط و نوع ساختمان شما مناسب نباشد باعث می شود که دستگاه بازدهی مناسب را نداشته باشد و در هزینه ها هدررفت به وجود بیاید. به همین دلیل است که توصیه ما مشاوره و خرید دستگاه از جاهای معتبر است که ضمن خرید بتوانند به افراد خدمات پس از فروش و نیز ضمانت نامه خرید کالا را ارائه بدهند.

وبگردی
Copyright 2007 - 2019