تماس با مدیر
پنج شنبه, ۲۳ اردیبهشت , ۱۴۰۰


تکنیک برای خنک کردن باد کولر آبی در تابستان

تکنیک برای خنک کردن باد کولر آبی در تابستان

خنک کردن باد کولر

سرمای کولر را بیشتر کنید

 زیاد کردن خنکای کولر

 باد کولر خانه تان اگر در تابستان خنکای مطبوع را ندارد می توانید با تکنیک های ساده ای آن را بهتر کنید.

در این روزهای گرم تابستان نیاز بیشتری به خنک تر کردن هوای محیط زندگی احساس می شود. هرچند که شاید بعضی از شما قبلا این کار را کرده باشید اما باید با استفاده از نکاتی کلیدی از کولر باد خنک تری بگیریم. در ادامه نکاتی برای افزایش کارایی و خنک تر شدن باد کولرهای آبی مطرح خواهد شد.

 

چگونه باد کولر را خنک تر کنیم؟

پوشال ها را هر سال عوض کنید

تعویض پوشال می تواند تاثیر بسیاری در عملکرد کولرهای آبی داشته باشد. متاسفانه بعضی مردم، پوشال های کولرشان را چندین سال تعویض نمی کنند که این مسئله علاوه بر کاهش بازدهی کولر باعث ورود گرد و خاک به خانه هم می شود.

 

سطوح داخلی کولر را تمیز کنید

هر چند شما باید پیش از راه اندازی کولر آبی، سطوح داخلی و کف آن را می شستید و تمیز می کردید چرا که این کار در هوادهی مطلوب کولر تاثیر بسیاری دارد اما حالا هم دیر نشده است. اگر سطوح داخلی کولرتان تمیز نیست، یک بار آب آن را تخلیه و بعد از تمیز کردن، دوباره کولر را راه اندازی کنید.

بعد از زدن پمپ آب صبر کنید

در هنگام زدن پمپ آب کولر اجازه دهید پوشال کولر به مدت 15 دقیقه خیس بخورد و بعد کولر را روشن کنید؛ زیرا پوشال خیس می تواند هوای خنک تری را در کانال کولر تولید کند.

 

برای کولرتان سایبان قرار دهید

هنگام نصب کولر باید سایبانی برای آن در نظر گرفته شود زیرا این کار علاوه بر محافظت از کولر در برابر نور آفتاب، در خنک تر کردن هوای کولر نیز تاثیر بسیاری دارد.

با رعایت نکاتی که مطرح شد دیگر به استفاده از دور تند کولر نیازی نیست و باید به خاطر داشت که استفاده از دور تند کولر با مصرف بسیار انرژی، بهای برق را تا حد زیادی افزایش می دهد. ذکر این نکته هم ضروری به نظر می رسد که افراد نباید به طور مداوم از کولر استفاده کنند و بهتر است اجازه دهند در ساعاتی از روز، هوای طبیعی در خانه جریان یابد، زیرا این کار علاوه بر افزایش طول عمر وسیله سرمایشی در سلامت انسان نیز بسیار مفید است.

وبگردی
Copyright 2007 - 2019