تماس با مدیر
جمعه, ۱۷ اردیبهشت , ۱۴۰۰


بهترین نکات آشنایی با آلاچیق

بهترین نکات آشنایی با آلاچیق

هیچ سازه ای به اندازه آلاچیق نمی تواند باعث کاهش خستگی شما شود. در برخی از محافل به آن ها کلاه فرنگی نیز گفته شده و در مدل ها و طرح های گوناگونی ساخته و به بازار عرضه می شوند. خود کلمه آلاچیق واژه ای ترکمنی بوده و نام فارسی آن تارم است. به صورت معمول در فضاهای باز مانند باغ ها، پارک ها، فضای سبز، سواحل دریا، جنگل ها و غیره از این سازه ها استفاده می شود.  ازکلاه فرنگی ها می توان به عنوان مکان اقتصادی در نظر گرفته شده و درآمد بسیار زیادی کسب کرد. این مکان ها شامل مواردی مانند کافی شاپ ها، نمایشگاه های مختلف مانند صنایع دستی و غیره هستند. در ادامه این مقاله شما را با انواع، جنس، پرگولا، مدرن و دیگر موارد مرتبط آشنا می کنیم.

انواع و جنس آلاچیق چیست؟

این مکان ها قبل از ساخته شدن، نیاز به یک سازه دارند که چوب یا فلز از انواع مختلف آن هستند. این نوع سازه ها اکثرا در فضای باز مورد استفاده قرار می گیرند، که در صورت به کار بردن فلز باید از رنگ های اپوکسی و رنگ های پوشش دریایی در آن ها به کار برده شده تا آسیب جدی به آن ها وارد نشود. اما در صورتی که سازه آن چوب بوده و در فضای باز باید از چوب ترمو استفاده گردد. انواع مختلف این سازه ها سنتی، مدرن، پرگولا و غیره هستند که هر کدام از آن ها فرق های زیادی با همدیگر دارند.

آلاچیق پرگولا و مدرن چه نوع سازه ای هستند؟

آلاچیق پرگولا چوبی یکی از انواع این سازه محبوب بوده که سقف آن پوششی نداشته و باز است. سقف آن نقش سایه بان یا شیدر را داشته و معمولا با گیاهان گوناگون پوشیده و ترکیب می شوند. یاس رونده و درختان انگور رونده یکی از انواع گیاهان بوده که موجب پوشش سقف شده و می توان تمام پایه های آن را به طور کامل پوشش داد. یکی دیگر از انواع این سازه ها “مدرن”س نام داشته که توسط افراد بسیاری مورد استفاده قرار می گیرند. ساختار آن ها شامل موارد مختلف مانند منحنی، هندسی غیر منظم و مکعبی بوده که با رنگ های مختلفی ساخته می شوند. این نوع سازه معمولا با فلز ساخته شده و از تزیینات بسیار ساده و مینیمال در آن ها استفاده می گردد. سقف های این مدل معمولا به صورت کاملا مسطح ساخته شده و هیچ برآمدگی و شیب در آن ها دیده نمی شود.

انواع طراحی سقف و دیوار آلاچیق چیست؟

سقف های مختلفی را می توان برای طراحی کردن این نوع سازه ها در نظر گرفت. یکی از انواع این سقف ها، پوشالی نام داشته که در بعضی از مناطق خاص با پوشش هایی مانند چوب ایجاد می گردند. از این نوع در مناطق شمالی کشور ایران بسیار یافت شده و می توان از آن ها استفاده کرد. سقف هایی به اسم گیاهی وجود داشته که جزو پرطرفدارترین سقف های این نوع سازه های پرطرفدار هستند. این مدل معمولا بسیار زیبا ساخته شده و حس طراوت، تازگی و شادابی را به شما می دهد. عبور کردن از لابه لای شاخه ها و برگ های مختلف باعث افزایش لذت در این محیط ها می گردند. سقف های چوبی مشبک نیز یکی از انواع سقف ها بوده که شکل های انتزاعی از طبیعت را به خود می گیرند. این مدل ها با عبور دادن نور های مختلف مانند نور خورشید از خود حس و حالی دلپذیر را برای شما فراهم می کنند. این سقف ها در طرح های متنوعی تولید شده که به شما اجازه انتخابی درست بر اساس سلیقه را می دهند.

نورپردازی و رنگ ها در طراحی آلاچیق به چه صورت انجام می گردد؟

آلاچیق های مختلفی که طراحی و ساخته می شوند، باید در تمام شب نیز کاربرد داشته و بتوان از آن ها استفاده کرد. نورپردازی یکی از عوامل است که موجب افزایش کارایی این نوع سازه های محبوب در شب شده و نیز باعث زیبایی منحصر به فرد آن ها نیز می شوند. همینطور چراغانی کردن را نیز می توان به این کار اضافه کرده و باعث روشنایی بیشتر در این مکان می گردد. استفاده از رنگ در این تارم ها باعث افزایش روحیه و شادابی افراد مختلف شده و باید با دقت بسیار زیادی آن ها را انتخاب کرد. باید با اطلاع و آگاهی از نوع پوشش گیاهی و فضای سبزی که این سازه در آن قرار می گیرد، باید رنگ را انتخاب کنید. با انتخاب رنگ با دانش کافی، باعث لذت بردن افراد مختلفی که در آن قرار گرفته اند، شده و باعث باقی ماندن خاطره بسیار خوب در این مکان ها می شود.

جمع بندی

آلاچیق یکی از انواع سازه بوده که در رفع خستگی شما، نقش اساسی را ایفا می کند. این سازه ها به صورت معمول از چوب یا فلز ساخته شده و به صورت معمول در فضاهای باز مانند باغ ها، پارک ها، سواحل دریا، جنگل ها و غیره مورد استفاده قرار می گیرند. پرگولا یکی از انواع این سازه ها بوده که سقف آن هیچ پوششی نداشته و به صورت کاملا باز است. یکی از انواع آن ها به اسم مدرن نیز وجود داشته، که معمولا از جنس فلز ساخته می گردند. یاس و درختان انگور که رونده هستند، در پوشش گیاهی انواع سقف ها مورد استفاده قرار می گیرند. معمولا از چوب برای ساخت این نوع سازه ها استفاده شده، که این چوب معمولا از نوع ترمو است. یکی از بهترین شرکت ها در زمینه تولید ترمو محبوب وود بوده که انواع مختلفی را می سازد. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه مدل های مختلف این سازه و نیز خرید آن ها می توان به نشانی اینترنتی mahboobwood.com مراجعه کرد.

 

 

وبگردی
Copyright 2007 - 2019