تماس با مدیر
دوشنبه, ۲۷ اردیبهشت , ۱۴۰۰


اولتیماتوم سردار رادان به دانشجویان + تصاویر

اولتیماتوم سردار رادان به دانشجویان + تصاویر

در حالیکه تجمع بزرگ دانشجویان از ساعت 14 امروز در مقابل سفارت انگلیس آغاز شده بود، دانشجویان با بالا رفتن از دیوار سفارت پرچم انگلیس ر ابه آتش کشیدند.

تجمع بزرگ دانشجویان مقابل سفارت انگلیس

 تجمع بزرگ دانشجویان از ساعت 14 امروز مقابل سفارت انگلیس برگزار شد. در این تجمع که با حضور دبیران کل تشکل های دانشجویی و جانشین رئیس سازمان بسیج دانشجویی آغاز شد دانشجویان تصاویری از مقام معظم رهبری و امام خمینی (ره) به همراه داشتند و با شعارهای مرگ بر آمریکا، مرگ بر انگلیس، مرگ بر سه محور تروریسم، آمریکا، اسرائیل و انگلیس، انزجار خود را از سیاست های دولت انگلیس در قبال جمهوری اسلامی ایران اعلام کردند.

همچنین تجمع‌کنندگان تصاویری از قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران و نیز شهیدان شهریاری و علیمحمدی را در دست داشتند.

گفته می شود هم اکنون اکثر رسانه های داخلی و خارجی در حال پوشش اخبار تجمع بزرگ دانشجویان مقابل سفارت انگلیس هستند.

ورود دانشجویان معترض به سفارت

بنا بر اخبار رسیده پس از اینکه نیروی انتظامی نتوانست در مقابل دانشجویان مقاومت کند، جمعی از دانشجویان از دیوار سفارت بالا رفتند و وارد سفارت انگلیس شدند.

پرچم انگلیس به زیر کشیده شد

تجمع کنندگان با پایین کشیدن پرچم انگلیس، پرچم جمهوری اسلامی ایران را بر سر در سفارت انگلیس نصب کردند.

اخبار رسیده حاکی از آن است که علاوه بر این دانشجویان در اعتراض به سیاست های مداخله جویانه بی بی سی، فعالیت برخی از تجهیزات ماهواره ای سفارت را مختل کردند.

حضور نیرو های امنیتی

نيروهاي امنيتي حاضر در برابر سفارت انگليس در تهران نيز به شدت سعي در كنترل مراسم دارند.

به گزارش شاهدان عینی درگیری نیروی انتظامی با دانشجویان تشدید شده است و هم اکنون نیروی انتظامی در حال بیرون کردن دانشجویان از داخل سفارت است.

خواندن زیارت عاشورا در سفارت انگلیس

هم اکنون تعدادی از دانشجویان در حالی که پرچم‌های “یا حسین” در دست دارند در درون سفارت حضور داشته و بر روی چمن‌های محوطه در حال قرائت زیارت عاشورا هستند.

ورود دانشجویان به ساختمان اداری

برخی از دانشجویان پس از اینکه وارد ساختمان اداری سفارت شدند شیشه های سفارت انگلستان را شکستند و برخی از مدارکی که در طبقه اول سفارت بود را بیرون آوردند و در جمع دانشجویان به آتش کشیدند که این اقدام با شعار مرگ بر انگلیس دانشجویان مواجه شد. تابلویی که تصویر ملکه انگلستان بر روی آن نقش بسته در حال حاضر توسط دانشجویان از دیوار سفارت پایین کشیده شده است.

بنابراین گزارش های ارسالی هم اکنون دود حاصل از آتش تجهیزات سفارت انگلستان در خیابان اطراف این سفارتخانه دیده می شود.

فرار کارمندان سفارت از درب پشتی

شنیده ها حاکی از آن است که کارمندان سفارت انگلیس دقایقی پیش از درب پشت این سفارتخانه محل کار خود را ترک کردند.

حجم نیروهای نیروی انتظامی در حال افزایش است و دانشجویانی که لحظاتی پیش در داخل سفارت حضور داشتند در حال متفرق شدن هستند.

با غ قلهک در تصرف دانشجویان

علاوه بر این، گزارشهای دیگر از تسخير باغ قلهك و حضور 200 دانشجو در این باغ حکایت دارد. همچنین به گزارش منابع تایید نشده، 5 انگليسي توسط دانشجویان گروگان گرفته شده اند.

بازداشت عده ای از دانشجویان توسط پلیس

شنیده‌ها حاکی است که تعدادی از دانشجویان معترض از سوی نیروی انتظامی بازداشت شده‌اند و نیروهای امنتیی موفق شدند دقایقی پیش کسانی که وارد ساختمان های اداری سفارت انگلیس شده بودند را از محوطه خارج کنند. هم اکنون بجز مقابل سفارت، بقیه نقاط خیابان فردوسی کاملا عادی است.
 

واکنش سخنگوی وزارت امور خارجه انگلیس

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از بی بی سی، یک سخنگو در وزارت امور خارجه انگلیس در واکنش به اقدام دانشجویان ایرانی برای ورود به سفارت این کشور گفت: عده قابل ملاحظه‌ای از دانشجویان ایرانی با ورود به سفارت بریتانیا در تهران به آن خسارتهایی زده اند و ما از دولت ایران می خواهیم تا حفاظت از جان پرسنل این سفارتخانه را بر عهده بگیرد. 

وی ضمن محکوم کردن این اقدام گفت: بر اساس قوانین بین المللی و کنوانسیون ژنو دولت ایران موظف به حفاظت از جان کارکنان سفارت است و ما از آنها انتظار داریم تا به سرعت اقدام کرده و اوضاع را تحت کنترل خود در آورند.

واکنش بی بی سی

به گزارش فارس بی‌بی‌سی با شبه نظامی خواندن تظاهرکنندگان گفت: دانشجویان ایرانی پرچم سفارت انگلیس را به زیر کشیده و آن را آتش زدند و سپس پرچم ایران را به جای آن نصب کردند. این شبکه در ادامه تصریح کرد با ورود دانشجویان به محوطه سفارت، پلیس ضد شورش با دانشجویان ایرانی درگیر شد و دانشجویان شعار‌های «مرگ بر انگلیس» و «سفارت انگلیس باید تعطیل شود» سر دادند. همچنین یکی از دانشجویان تصویر ملکه الیزابت را به بیرون از سفارت پرتاب کرد.

واکنش رسانه های فرانسوی

روزنامه فرانسوی «فیگارو» در سایت اینترنتی خود ضمن اعلام خبر تجمع دانشجویان دانشگاه‌های تهران مقابل سفارت انگلیس به نقل از خبرنگار خبرگزاری فرانسه اعلام کرد: ده‌ها تظاهرات‌کننده امروز به صحن سفارت انگلیس در تهران نفوذ کردند و پرچم انگلیس را بمنظور جایگزینی آن با پرچم ایران پایین کشیدند.

واکنش نمایندگان مجلس به تسخیر سفارت انگلیس

«كرمي راد»‌ عضو کميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس شوراي اسلامي در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان گفت: «تسخير لانه جاسوسي انگليس از سوي دانشجويان به مثابه انقلاب سوم ملت ايران است.» همچنین خبری مبنی بر حمایت جامعه اسلامی مهندسین و کوثری (نماینده مجلس) بر روی سایت باشگاه خبرنگاران جوان قرار گرفت که هم‌اکنون حذف شده‌ است.

عبدالجبار کرمی در تماس با خبرآنلاین، تسخیر سفارت انگلیس را محکوم کرد و از احتمال مقابله به مثل در انگلیس و دیگر کشورها سخن گفت.

خروج دانشجویان از سفارت

نیروهای امنتیی موفق شدند دقایقی پیش کسانی که وارد ساختمان های اداری سفارت انگلیس شده بودند را از محوطه خارج کنند. هم اکنون بجز مقابل سفارت، بقیه نقاط خیابان فردوسی کاملا عادی است. همچنین در حال حاضر درب باغ قلهک بسته شده و اجازه ورود افراد به این باغ داده نمی‌شود.

آخرین اخبار:

 

نیروی انتظامی با دانشجویان حاضر در سفارت انگلیس به شدت برخورد و چندین گاز اشک‌آور نیز به سمت دانشجویان شلیک شد.

یک مقام آگاه با بیان مطلب فوق تاکید کرد: مسئولان سفارت انگلستان شرایط را به نحوی آماده کرده‌اند تا بتوانند حداکثر بهره برداری سیاسی را از این اتفاق بکنند.

به گزارش مهر پلیس هم اکنون در حال برخورد شدید با دانشجویان است و تاکنون چند نفر از دانشجویان بازداشت شده‌اند.

علی رغم تلاش نیروی انتظامی برای متفرق کردن تجمع کنندگان، دانشجویان پراکنده شدن از اطراف سفارت را مشروط به آزادی تمامی دانشجویانی که در داخل سفارت هستند کردند.

تعدادی از دانشجویان حاضر در مقابل سفارت انگلستان هم اعلام کردند که مقابل سفارت این کشور تحصن می‌کنند و این تحصن کماکان ادامه خواهد داشت.

گفتنی است تجمع دانشجویان ترافیک سنگینی را در خیابان فردوسی بوجود آورده است و تردد به سختی انجام می‌شود.

اولتیماتوم سردار رادان به دانشجویان

سردار احمدرضا رادان جانشین فرمانده نیروی انتظامی به منظور کنترل اوضاع و خروج دانشجویان از سفارت انگلیس، وارد این سفارتخانه شد.
 
به گزارش فارس،پلیس به دانشجویان اولتیماتوم داده است تا هرچه زود‌تر سفارت انگلیس را ترک کنند. بنا براین گزارش، تعداد زیادی از دانشجویان متعرض هنوز در سفارت انگلیس هستند. پیش از این سردار ساجدنیا رییس پلیس تهران بزرگ نیز در محل حاضر شده بود.


اولتیماتوم سردار رادان به دانشجویان + تصاویر

اولتیماتوم سردار رادان به دانشجویان + تصاویر

اولتیماتوم سردار رادان به دانشجویان + تصاویر

اولتیماتوم سردار رادان به دانشجویان + تصاویر

اولتیماتوم سردار رادان به دانشجویان + تصاویر

اولتیماتوم سردار رادان به دانشجویان + تصاویر

اولتیماتوم سردار رادان به دانشجویان + تصاویر

اولتیماتوم سردار رادان به دانشجویان + تصاویر

اولتیماتوم سردار رادان به دانشجویان + تصاویر

اولتیماتوم سردار رادان به دانشجویان + تصاویر

اولتیماتوم سردار رادان به دانشجویان + تصاویر

اولتیماتوم سردار رادان به دانشجویان + تصاویر

وبگردی
Copyright 2007 - 2019