تماس با مدیر
شنبه, ۲۵ اردیبهشت , ۱۴۰۰


«كيت وينسلت» جايزه سزار افتخاري را مي‌گيرد

«كيت وينسلت» جايزه سزار افتخاري را مي‌گيرد

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، برگزاركنندگان سي‌وششمين دوره جوايز فيلم سزار فرانسه اعلام كردند، «كيت وينسلت» به پاس سال‌ها حضور مستمر و چشمگير در عرصه سينما جايزه سزار افتخاري را دريافت مي‌كند.
«کيت وينسلت» 37 ساله، بازيگر انگليسي سينماي هاليوود است كه تاكنون 6بار نامزد جايزه اسكار شده است و در سال 2009 براي فيلم «كتاب‌خوان» جايزه اسكار بهترين بازيگر زن را گرفت.
از فيلم‌هاي معروف او مي‌توان به «تايتانيک»، «جاده انقلابي»، «درخشش ابدي يک ذهن پاک»، «تعطيلات» و «آيريس» اشاره كرد.
وي تاكنون در 32 فيلم و سريال مختلف بازي كرده و برنده 26 جايزه جهاني و نامزد دريافت 56 جايزه ديگر شده است.
«کيت وينسلت» دوبار براي فيلم‌هاي «عقل و احساس» و «كتاب خوان» برنده جايزه بافتا شده است و در سال 2009 براي بازي در دو فيلم «كتاب‌خوان» و «جاده انقلابي» هم‌زمان برنده جايزه بهترين بازيگر نقش اصلي و مكمل در جوايز گلدن گلوب شد.
«وينسلت» از سال 1995 و پس از بازي در فيلم «عقل و احساس» تاكنون 20 ميليون پوند دستمزد بازيگري گرفته است و به ‌طور متوسط فيلم‌هايي كه او در آن‌ها نقش‌آفريني داشته است، فروش 34 ميليون دلاري داشته‌اند.
برگزاركنندگان سي‌وششمين مراسم سالانه جوايز سزار روز گذشته فهرست نامزدهاي نهايي جايزه سال 2012 را درحالي اعلام كردند كه در بخش بهترين فيلم خارجي، «جدايي نادر از سيمين» از ايران ساخته اصغر فرهادي يكي از آثار منتخب است.
مراسم اعطاي جوايز سزار 2012 روز 24 فوريه (5 اسفند ماه) در پاريس برگزار خواهد شد.

وبگردی
Copyright 2007 - 2019