تماس با مدیر
شنبه, ۲۳ آذر , ۱۳۹۸


بیمه نویسندگان و هنرمندان قطع شد

بیمه نویسندگان و هنرمندان قطع شد

بیمه نویسندگان و هنرمندان

بیمه نویسندگان و هنرمندان قطع شد
مدیرعامل صندوق حمایت از نویسندگان، روزنامه‌نگاران و هنرمندان از قطع خدمات بیمه‌ای سازمان تامین اجتماعی به بیش از 60 هزار خانوار عضو این صندوق به دلیل بدهی این صندوق به تامین اجتماعی خبر داد.
به گزارش مشرق،‌ محمد شجاعی مدیر عامل صندوق حمایت حمایت از نویسندگان، روزنامه‌نگاران و هنرمندان در گفتگو با مهر با اشاره به قطع خدمات بیمه‌ای به تمامی هنرمندان عضو این صندوق از سوی سامان تامین اجتماعی اظهار کرد: به دلیل کسر بودجه شدید دو ساله اخیر صندوق حمایت از نویسندگان، روزنامه‌نگاران و هنرمندان کشور، این صندوق مبالغی را به سازمان تامین اجتماعی بدهکار شده است که منجر به این شده این سازمان از چندی قبل بدون اطلاع به این صندوق به کارگزاری‌های خود اعلام کند که از ارائه هر نوع خدمات بیمه‌ای به بیمه‌شدگان این صندوق خودداری کند.

وی افزود: موضوع این کسری بودجه در دوران وزارت ارشاد آقای سید محمد حسینی طی‌نامه‌ای به رئیس جمهور وقت اطلاع داده شد و از ایشان استمداد شده بود که بدهی صندوق حمایت از نویسندگان روزنامه‌نگاران و هنرمندان در جدول بدهی و دیون دولت به سازمان تامین اجتماعی قرار بگیرد. رئیس جمهور سابق نیز این مساله را طی نامه‌ای به معاون اول وقت اعلام و دستور اجرایی شدن آن رامی‌دهد اما گویا همزمانی این مساله با جلسه پایانی دولت قبلی، اجرای آن را به تعویق انداخته است.

شجاعی افزود: هفته قبل با پیگیری‌که صوت گرفت نامه‌ای با امضاء علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در این زمینه به رئیس جمهور ارسال شد و در آن پیگیری این موضوع خواسته شد که هنوز از نتیجه آن خبری در دست نیست.

وی تاکید کرد: صندوق حمایت از نویسندگان، روزنامه‌نگاران و هنرمندان در حال حاضر 60 هزار خانوار از هنرمندان، نوینسدگان و اهالی قلم و مطبوعات را تحت پوشش خدمات بیمه‌ای دارد و روزنامه نیز متقاضیان زیادی برای استفاده از خدمات آن به صندوق مراجعه می‌کنند اما سازمان اجتماعی به تازگی دستور داده تا خدمات دهی به افرادی که از سوی این صندوق به این سازمان مراجعه می‌کنند به دلیل بدهی قطع شود.

وبگردی
Copyright 2007 - 2019