تماس با مدیر
چهارشنبه, ۲۵ تیر , ۱۳۹۹


رونمایی از بزرگترین لوستر در ارومیه +عکس

رونمایی از بزرگترین لوستر در ارومیه +عکس

شهردار ارومیه از رونمایی بزرگترین لوستر شهری کشور در شهر زیبای ارومیه خبر داد . lمحمد حضرت پور با اشاره به آغاز «جهاد عمرانی » در ارومیه و ذکر این نکته که از پنج هزار و پانصد میلیارد ریال بودجه سال جاری شهرداری کلانشهر ارومیه ، مبلغ چهار هزار و چهارصد میلیارد ریال آن به فعالیتها و اجرای پروژه های عمرانی اختصاص یافته است ، خاطر نشان کرد: کلیه بخشهای شهرداری اعم از پنج معاونت ، چهار منطقه و شانزده سازمان با تلاشی بی وقفه و جهاد گونه ، در عمران ، آبادانی و توسعه شهری دوشادوش یکدیگر  به ایفای نقش و انجام وظیفه می پردازند که شاید از برخی از آن کمتر یاد شده و نام برده شود . یکی از این سازمانها که معمولاً پس از اتمام هر پروژه عمرانی  ، شروع به فعالیت می نماید سازمان زیبا سازی می باشد.

رئیس سازمان زیباسازی شهرداری ارومیه نیز با ذکر این نکته که نورپردازی و استفاده از جلوه های شبانه ، یکی از فاکتورهای مهم برای امر زیباسازی است:خاطر نشان کرد در صدد آن هستیم که ارومیه را به عنوان شهر نور برای هموطنان و گردشگران معرفی نماییم .

مهنذس فرخ عبدی با اشاره به اینکه سازمان متبوعش با بهره گیری از کارشناسان و طراحان خوش ذوق غالباً از طرح های ابداعی برخوردار است و از طرح هایی که معمولاً در سایر شهرها اجرا می گردد استفاده نمی نماید افزود : سازمان زیباسازی شهرداری کلانشهر ارومیه  در سال جاری اقدام به تولید سه لوستر شهری نموده است  که اکنون شاهد رونمایی یکی از آنها در اصلی ترین میدان های شهر یعنی میدان انقلاب ارومیه که ساختمانهای تاریخی شهرداری ، میراث فرهنگی و ستاد لشگر 64 آن را احاطه نموده است هستیم.

وی افزود: لوستر بعدی در میان میدان و تقاطع های غیر هم سطح پل قویون و دیگری نیز بر فراز تقاطع غیر هم سطح برادران شهید آهندوست ( میدان مادر سابق ) نصب و رونمایی خواهند شد و انشاء ا… به فضل الهی ،  ساخت و رونمایی چندین لوستر مشابه دیگر برای میادین و تقاطع های اصلی شهر نیز در دستور کار این سازمان می باشد .

بابک لطفی کارشناس سازمان زیباسازی شهرداری ارومیه و ایده پرداز طرح لوستر شهری نیز به خبرنگار عصر ایران گفت : هیچ کار و اثری اگر با هنر تلفیق نگردد  ، زیبا  و اثر بخش نخواهد بود و بر این باورم که سازه های سخت بتنی و فلزی اگر منقش و آراسته به طرح ها ، عکسها ، رنگ آمیزی زیبا ، نورپردازی هندسی و در خور شخصیت مردم فهیم باشند آنگاه دل نشین تر بوده و جذابیت آن را بیشتر کرده و مقبولیت آن را در دیدگاه همشهریان عزیز دو چندان خواهد نمود.

لطفی در ادامه اظهار داشت بنا به دستور شهردار آبادگر ارومیه و سیاستهای کاری سازمان زیباسازی ،  سعی بر آن داریم که مبدع طرح ها و المانهای هنری و زیبا  برای آراستن شهر زیبای ارومیه باشیم .

مهندس جواد سفیدی مدیر شرکت دانش بنیان ثنا الکترونیک و مجری امور روشنایی و نورپردازی شهرداری ارومیه که دارای افتخاراتی از قبیل جوان مبتکر سال 78 ، مخترع نمونه سال 88 ، کارآفرین نمونه سالهای 89- 90 و کسب مدال افتخار مدیران جهادی و تندیس زرین نام آوران سازندگی ایران در سال 91 در کارنامه خویش بوده و سازنده لوسترشهری است در بیان مختصات فنی ویژگیهای آن اظهار داشت : این لوستر شهری دارای شش متر قطر و شش متر ارتفاع می باشد که در ارتفاع 15 متری از زمین و برروی یک ستون نصب گردیده است  و با طراحی و نصب یک گیربکس قابلیت بالا و پایین کشیدن آن فراهم شده و در برگیرنده 200 چراغ یک واتی آویزان که در میان گویهای قالب ریزی شده از جنس ABS جاسازی شده است و 24000 چراغ LED 30 میلی واتی که جمعاً 720 وات مصرف برق دارد و بر روی قالبی از جنس پلیمر بصورت حلقه ای طراحی شده نصب گردیده اند .

مهندس سفیدی با اشاره به مصرف برق بسیار اندک این لوستر شهری به میزان 920 وات اظهار داشت : برای ساخت آن از فن آوری داخلی و بومی استفاده گردیده است .

وبگردی
Copyright 2007 - 2019