تماس با مدیر
سه شنبه, ۱۷ تیر , ۱۳۹۹


سفر و انواع آن

سفر و انواع آن

سفر

 

این روزها با درگیری های روزمره و مشغله های کاری لزوم سفرهای کوتاه مدت یا بلند مدت بیش از سابق احساس می شود. پس از گذراندن یک دوره کار سخت برای تمرد اعصاب و بدست آوردن تمرکز توصیه می شود که سفری هرچند کوتاه داشته باشیم. این تورمسافرتی می تواند یک توریک روزه‌ی کوتاه به نواحی اطراف باشد یا اینکه سفر طولانی باشد به نقاط دورتر. در این بین مهم است بدانیم چه نوع شخصیتی داریم و چه سبک سفرهایی با روحیات ما سازگاری بیشتری دارند. به طور مثال بعضی افراد سفرهای لوکس را ترجیح می دهند برای این دسته مسافران سفر باید طبق یک برنامه ریزی خاص صورت بگیرد. اقامت در هتل های مجلل،  صرف وعده‌های غذایی در رستوران‌های تراز اول و تفریحات خاص. این افراد کمتر اهل ریسک و ماجراجویی هستند و با تجربه‌ی سفری این چنینی به وجد می آیند.

برای برخی دیگر سفر تنها با وسائل حمل و نقل عمومی صورت می گیرد. این دسته گردشگران برای راحتی بیشتر در طول سفر به همراهی با تورمسافرتی را انتخاب می کنند و با مراجعه به یک آژانس‌مسافرتی خوش شهرت برای سفر آینده‌ی خود برنامه ریزی می کنند. در این بین هستند گردشگرانی که اهل چالش و هیجانند. این مسافرین اغلب با وسیله‌ی نقلیه شخصی سفر می کنند. ترجیح می دهند سفری مملوء از هیجان را تجربه کنند و لحظاتی خاص را برای خود و همراهانشان رقم بزنند. این افراد اغلب به دنبال مناظر طبیعی بکر هستند و به همین خاطر تورطبیعت گردی را در اولویت برنامه ریزی خود قرار می دهند. اگر جزو این گروه از گردشگران هستید باید بدانید که ایران با پتانسیل بسیار بالای خود مناظری فوق العاده را به شما عرضه خواهد کرد فقط کافی است که منطقه ای خوش آب و هوا را برای سفر انتخاب کنید. به طور کل می توان گفت که شمال،‌شمال غرب و مرکز ایران در تمام فصول سال پذیرای گردشگران از اقصی نقاط ایران هستند. چراکه شرایط اقلیمی در این نواحی مطلبوب است و می توان در هر فصلی از تورمسافرتی به این مناطق لذت برد از جهت دیگر این مناطق با پتانسیل بالای گردشگری برای هر نوع سبک و سلیقه ای مناسب هستند. سفر به مناطق جنوب، جنوب شرق و جنوب غربی کشور در فصل های سرد سال پیشنهاد می شود این مناطق از شروع بهار تا اواخر اردیبهشت موقعیت خوبی برای سفر را در اختیار گردشگران تورمسافرتی قرار می دهند. به طور مثال اگر قصد دارید راهی کیش شوید و تورکیش فوق العاده ای  را تجربه کنید بهتر است سفر خود را به گونه ای برنامه ریزی کنید که در شش ماه دوم سال به این ناحیه وارد شوید. چراکه درجه حرارت هوا در اواخر بهار و تابستان در این جزیره آزار دهنده است و نمی‌توانید آن طور که باید و شاید از تورکیش خود در لذت ببرید. این جریان در مورد مناطق شمال شرقی کشور هم صدق می کند به همین خاطر اگر قصد دارید راهی تور مشهد شوید به شرایط آب و هوایی منطقه توجه کنید.

اگر قصد دارید سفری ماجراجویانه را تجربه کنید و اطلاعات کافی از این سبک سفرها در اختیار ندارید بهتر آن است که از گردشگران باتجربه تر در این رابطه مشورت کنید و یا اینکه با جست جو در اینترنت دامنه اطلاعات خود را در این زمینه افزایش دهید. این جریان موجب می شود سفری بی خطر، امن و خوشایند را تجربه کنید.

وبگردی
Copyright 2007 - 2019