تماس با مدیر
شنبه, ۲ تیر , ۱۳۹۷


میهمان ویژه حج ۲۰۱۳ عربستان +عکس

میهمان ویژه حج ۲۰۱۳ عربستان +عکس

حج

میهمان ویژه حج ۲۰۱۳ عربستان +عکس

عربستان سعودی مستعدترین کشور در پذیرش کوروناویروس به خصوص در ایام عبادی حج است.

تهران پر سعربستان سعودی در سال 2012 100 مورد مبتلا به کوروناویروس از مجموع 114 مورد ابتلاء در کل جهان را در تاریخ بهداشتی پزشکی ثبت کرده است که 47 تن از مبتلایان براثر این بیماری جان باختند.

در آستانه حج بزرگ 2013 خطر وجود کورونا ویروس همچنان وجود دارد و قرار است بیش از سه میلیون زائر از سراسر جهان در آن شرکت کنند.
سازمان جهانی بهداشت بیانیه ای نسبت به محدود کردن سفر به مکه و مدینه منتشر نکرده است و ضمن اعلام بیانیه ای در ماه جولای با ابراز اینکه این ویروس در عربستان وجود دارد ابتلای افراد را به آن بسیار ضعیف دانست.با این وجود مقامات عربستانی باید نسبت به شناسایی افراد مبتلاء و ممانعت از انتشار آن در میان زائران هشیار باشند.

 

از همین رو عربستان سعودی از بیماران دیابتی، زنان باردار،کودکان زیر 12 سال و بالای 65 سال خواسته تا در مراسم حج 2013 شرکت نکنند.
مدیریت عمومی بهداشت فرانسه طی سال جاری سهمیه زائران حج را کم کرده است.

 

جالب است بدانیم، مقامات بهداشتی عربستان توصیه های اولیه همچون شستن مکرر دست و صورت،گرفتن دستمال جلوی صورت هنگام عطسه و سرفه حین حضور در اماکن عمومی را توصیه می کند.
از زائران خواسته شده تا در صورت ابتلاء به تب به سرعت عربستان سعودی را به مقصد کشور خود ترک کنند.

 

این بیماری باعث سرفه، تب و ذات‌الریه می‌شود و از منطقه خلیج فارس به کشورهای اروپای غربی نیز گسترش یافته است.
براساس این گزارش، سهمیه زائران کشورهای خارجی طی سال جاری به خاطر طرح تعریض خانه خدا، 20 درصد و برای زائران داخلی 50 درصد کاهش یافته است.

امتیاز دهید

وبگردی
Copyright 2007 - 2017