تماس با مدیر
سه شنبه, ۱۹ آذر , ۱۳۹۸


روحانی در شصت‌‌ و هشتمین اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل متحد با چه کسانی دیدار داشت؟+تصاویر

روحانی در شصت‌‌ و هشتمین اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل متحد با چه کسانی دیدار داشت؟+تصاویر

اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل متحد

روحانی در شصت‌‌ و هشتمین اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل متحد با چه کسانی دیدار داشت؟+تصاویر

دیدار با رئیس جمهور فرانسه


فرانسو اولاند نیز در این دیدار ضمن ابراز خرسندی از دیدار با دکتر روحانی با بیان اینکه این نخستین بار از سال 2005 میلادی است که دیداری در این سطح بین روسای جمهور فرانسه و ایران برگزار می‌شود، آن را نقطه امیدبخشی توصیف کرد و اظهار داشت: فرانسه علاقمند است روابط خوبی با ایران داشته باشد.

روسای جمهوری ایران و فرانسه در این دیدار در خصوص بحران سوریه بحث و گفتگو کردند و با ابراز نگرانی از ادامه جنگ داخلی و کشتار مردم غیرنظامی در سوریه ابراز داشته و بر ضرورت تلاش برای حفظ ثبات و آرامش در لبنان نیز تأکید کردند.

دیدار با رئیس جمهور اتریش


رییس جمهور رفع نگرانی را تنها از طریق گفتگو و تعامل سازنده امکان پذیر دانست و اظهار داشت: تحریم و تهدید در برخورد با ملت ها هرگز قابل پذیرش نبوده و جمهوری اسلامی ایران تحریم‌های یکجانبه اروپا علیه ملت ایران را در مسیر حل و فصل مسائل مضر و ناکارآمد می‌داند.

هانس فیشر رییس جمهور اتریش نیز در این دیدار با اشاره به سوابق دیدارهای خود با مقامات جمهوری اسلامی ایران گفت: اتریش در جهت مرتفع کردن مسائل موجود در روابط ایران با اتحادیه اروپا طی 6 ماه آینده تلاش خواهد کرد. وی افزود: ما علاقه داریم که همه کشورها از جمله ایران از حق استفاده صلح آمیز انرژی هسته ای برخوردار باشند.

دیدار با رئیس صندوق بین المللی پول


رییس صندوق بین‌المللی پول در این دیدار با اشاره به نقش مهم جمهوری اسلامی ایران در بنیانگذاری صندوق بین‌المللی پول، ضرورت حل مشکلات اقتصادی در خاورمیانه و نیز خطرات جنگ در منطقه و آثار آن در شرایط اقتصادی را مورد تاکید قرار داد.

حسن روحانی، در این دیدار با اشاره به اجرای قانون هدفمندی یارانه ها و بازنگری و حل و فصل مشکلات مرحله اول اجرای این طرح در دولت جدید، بر برنامه ریزی و زمینه سازی برای اجرای مرحله دوم آن تاکید کرد و گفت: هدف دولت تدبیر و امید اینست که اولاً تورم را مهار و بازار ارز را با ثبات کرده و بهبودی در کسب و کار پدید آورد و سپس به اجرای مرحله دوم این طرح بپردازد.

دیدار وزیر امور خارجه آلمان


دکتر روحانی آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای اطمینان بخشی به ملل دیگر در مورد مسایل هسته ای ایران را اعلام و تصریح کرد: ما مخالف تحریم‌های ظالمانه و یکجانبه هستیم، چرا که این تحریم‌ها غیرقانونی و غیرانسانی است.

وزیر امور خارجه آلمان مذاکرات آینده گروه 1+5 با ایران را امیدوارکننده دانست و گفت: آلمان خواستار کاهش و انعطاف‌پذیری تحریم‌ها بوده و ما به دنبال راه حل سیاسی و دیپلماتیک در این موضوع هستیم.

وبگردی
Copyright 2007 - 2019