تماس با مدیر
جمعه, ۳ فروردین , ۱۳۹۷


مواجهه‌ جالب پوتین و اوباما +عکس

مواجهه‌ جالب پوتین و اوباما +عکس

پس از آنکه اختلافات امریکا و روسیه بر سر حمله به سوریه در روزهای اخیر اوج گرفت، مواجهه اوباما و پوتین از سوژه های اصلی خبرنگاران و عکاسان در نشست اخیر گروه 20 بود.

اختلافات روسای جمهوری روسیه و امریکا پس از آن تشدید شد که حمله شیمیایی به مردم سوریه به بهانه امریکا برای مداخله نظامی در این کشور تبدیل شد. پوتین از همپیمانان بشار اسد و از مخالفان جدی مداخله نظامی است. در همین حال چند روز پیش از شروع نشست گروه 20 ولادیمیر پوتین، اوباما را از فهرست دوستان خود در فیسبوک حذف کرد  که به شدت رئیس جمهور امریکا را ناراحت کرد.

رسانه های خارجی نوشتند وقتی اوباما متوجه اقدام وی می شود از این موضوع بسیار ناراحت شده و تمام حاضران در دفتر را از اتاق بیرون می کند و برای انتقام گرفتن از اقدام پوتین، نام وی را از صفحه دوستانش در فیسبوک در اقدامی متقابل حذف می کند.

در جریان این نشست نیز ابتدا دیدار دو جانبه پوتین و اوباما لغو شد اما روز گذشته معاون رئیس جمهور روسیه اعلام کرد کهاین دو در حاشیه نشست بایکدیگر دیدار دوجانبه ای داشته و در خصوص سوریه با یکدیگر به بحث و تبادل نظر پرداختند. دیداری که به گفته پوتین طی آن نتیجه واحدی درباره اقدام نظامی در سوریه حاصل نشد و طرفین مواضع پیشین خود را تکرار کردند.

در همین حال مواجهه دو رئیس جمهور در این نشست به گفته ناظران سرد توصیف شد و لبخندهایشان در مراسم استقبال رسمی و هنگام گرفتن عکس یادگاری “تصنعی” خوانده شد. عکس های زیر از خبرگزاری رویترز، اسوشیتدپرس و فرانسه همه مواجهه های پوتین در اوباما در نشست سران گروه 20 را نشان می دهد.

امتیاز دهید

وبگردی
Copyright 2007 - 2017