تماس با مدیر
شنبه, ۱۸ مرداد , ۱۳۹۹


چهارشنبه سوری امسال و یک پیشنهاد فوق العاده

چهارشنبه سوری امسال و یک پیشنهاد فوق العاده

چهارشنبه سوری

چهارشنبه سوری امسال و یک پیشنهاد فوق العاده

 


هر سال چهارشنبه سوری فراتر از همه آداب و آیین های ایرانی شاهد لحظه های تلخی هم هستیم. خطر, زحمت و شاید در بعضی موارد فاجعه جای دورهم نشینی ها را گرفته است. جشن «سور» از گذشته بسیار دور در ایران زمین مرسوم بوده‌ که جشنی ملی و تاریخی است و  چهارشنبه سوری طلایه‌دار نوروز است.
در ایران باستان در پایان هر ماه جشن و پای‌کوبی با نام سور معروف بوده؛ جالب است بدانید چهارشنبه نزد اعراب «یوم الارباع» و از ایام شوم و نحس! بشمار می‌رود و بر این باور بودند که روزهای نحس و شوم را باید با عیش و شادمانی گذراند تا شیاطین و اجنه فرصت رخنه در وجود آدمیان را نیابند.
یک دور همی متفاوت در  تور چهارشنبه سوری
اگر از سرو صدای چهارشنبه سوری های چینی! کلافه می شوید؛ اگر برای دورهمی و برگزاری یک شب خاطره انگیز برنامه جذابی ندارید امسال را به کویر و آتش فکر کنید!
تور چهارشنبه سوری یک ایده خلاقانه است که در سال های اخیر با توجه و استقبال بسیار زیادی روبرو شده است؛ در این تور یک روزه که برای اولین بار با ایده یک گروه گردشگری با نام بیساران گشت ژیوار شکل گرفت در روز چهارشنبه سوری از تهران خارج می شوید و عموماً به یک کویر می روید؛ غروب آفتاب را شگفت انگیزتر از همیشه در قلب کویر تماشا می کنید؛ آتشی بر پا می شود و آیین های ایرانی را به دور از حواشی وارداتی چینی! به جا خواهید آورد.
کویر همیشه بهترین مقصد است برای آرامش مخصوصاً در روزی که ایران آرامش ندارد! اگر دوست دارید که امسال را همراه با دوستان و آشنایان خود در گرد آتش جمع شوید. به برنامه تور چهارشنبه سوری ویژه تر نگاه کنید، تصور کنید امسال پس از غروب آفتاب راهی کاروانسرای پاسنگان شده تا به آتش بازی، شعرخوانی و آیین های چهارشنبه سوری بپردازیم. پس از صرف شام در عین حال که زردی خود را به آتش داده و سرخی و نشاط را از آن کسب کرده ایم راهی تهران شویم و تا قبل از نیمه شب بعد از پایان همه هیاهوهای تهران به خانه بازگردید.
اگر دوست دارید از برنامه این تور و جزییات آن با خبر شوید حتماً به سایت ژیوار سری بزنید:
تور چهارشنبه سوری :
http://zhiwaar.com/content/%D8%AA%D9%88%D8%B1-%DA%86%D9%87%D8%A7%D8%B1%D8%B4%D9%86%D8%A8%D9%87-%D8%B3%D9%88%D8%B1%DB%8C

وبگردی
Copyright 2007 - 2019