تماس با مدیر
یکشنبه, ۲ اردیبهشت , ۱۳۹۷


دلیل رانندگی نکردن خانوم ها در عربستان

دلیل رانندگی نکردن خانوم ها در عربستان

رانندگی نکردن

دلیل رانندگی نکردن خانوم ها در عربستان

در پی کمپین جدید زنان عربستان سعودی برای داشتن اجازه رانندگی، اکنون شیخ صالح اللحیدان، یکی از روحانیون معروف وهابی عربستان سعودی به بیان رانندگی نکردن زنان پرداخت.

به گزارش نامه ، جام به نقل از بی بی سی فارسی، وی بدون هیچ گونه دلیل و مدرکی و در راستای دیگر اقدامات غیرمنطقی وهابیت در این کشور می‌گوید:« رانندگی به تخمدان‌های زنان آسیب می‌رساند.»

بی بی سی فارسی در ادامه به نقل از این شیخ وهابی آورده است: « به گفته شیخ صالح اللحیدان زنانی که زیاد رانندگی می‌کنند بیشتر در معرض آسیب رساندن به جنین خود قرار می‌گیرند و نوزادن معلول به دنیا می‌آورند.»

در ادامه این خبر آمده است: «شیخ صالح می گوید که زنان فقط در صورتی می‌توانند رانندگی کنند که در بیابان باشند و همسرشان مجروح شده باشد.» اما این شیخ نگفتند زنی که حق رانندگی نداشته و از قبل رانندگی نکرده چگونه می تواند در موقع ضرورت برای نجات شوهرش به رانندگی به پردازد؟

گفتنی است قوانین عربستان سعودی رانندگی زنان را مشخصا منع نکرده اما به زنان گواهینامه داده نمی‌شود و آنان در صورت رانندگی بدون گواهینامه، توسط ماموران پلیس متوقف و بازداشت می شوند!

زنان عربستان سعودی در کمپین جدید خود برای مقابله با منع رانندگی از زنان دعوت کرده اند که روز بیست و ششم اکتبر در خیابان ها رانندگی کنند.

این کمپین تاکنون یازده هزار امضا به هواداری از خود دریافت کرده که در بین آن امضای بعضی از شخصیت‌های معروف مرد نیز دیده می‌شود.

امتیاز دهید

وبگردی
Copyright 2007 - 2017