تماس با مدیر
دوشنبه, ۲۸ اسفند , ۱۳۹۶


تعرفه جدید و قدیم تلفن همراه+جدول

تعرفه جدید و قدیم تلفن همراه+جدول

در اردیبهشت‌ماه سال جاری، کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات، یک تعرفه پایه را برای مکالمات تلفن‌همراه تصویب کرد.

بر این اساس اپراتورها می‌توانند نرخ هر دقیقه مکالمات داخل شبکه سیم‌کارت‌های دائمی خود را بین ۵۱۵ ریال تا ۶۱۸ ریال تعیین کنند.

همچنین تعرفه سیم‌کارت‌های اعتباری می‌تواند تا ۵۰ درصد بیش از سیم‌کارت‌های دائمی تعیین شود.

همراه اول که پیگیر افزایش تعرفه‌های خود بود، تعرفه پایه را به اجرا گذاشت و تعرفه خود را مانند دو اپراتور دیگر به دو بخش داخل شبکه و خارج شبکه تقسیم کرد. هم‌اکنون تعرفه هر دقیقه مکالمه داخل شبکه با سیم‌کارت‌های دائمی همراه اول ۵۹۹ ریال است. همچنین تعرفه هر دقیقه مکالمه خارج شبکه با سیم‌کارت‌های دائمی بدون تغییر مانند سابق ۶۲۵ ریال مانده است.

تعرفه سیم‌کارت‌های اعتباری هنوز مشخص نیست اما طبق مصوبه می‌تواند حداکثر ۵۰ درصد بیشتر از دائمی‌ها تعیین شود.

با تعرفه‌های جدید ۵۹۹ ریالی سیم‌کارت دائمی همراه اول، تخفیف‌های مکالمات در ساعات غیرپیک لغو شده است.

به بهانه این تغییر، فارس تعرفه‌های قدیم و جدید همراه را مرور کرده است.

*تعرفه‌های قدیمی سیم‌کارت دائمی همراه اول

*تعرفه‌های جدید سیمکارت دائمی همراه اول

بنابر اعلام شرکت مخابرات ایران، با تعرفه‌های قدیم، همراه اول در هر دقیقه مکالمه دو پالس هزینه جابجایی حدود ۹۰ ریال اخذ می‌کرد که با تعرفه جدید این هزینه حذف شده است.

همچنبن صرف نظر از جداول تعرفه‌ای فوق، مدیران همراه اول می‌گویند: در تعرفه‌های قدیم با احتساب جابه‌‌جایی و بین‌‌شهری تعرفه موثر (میانگین) هر دقیقه مکالمه ۵۳۷ ریال بوده است.

اکنون با مقایسه تعرفه‌های جدید و قدیم، هر مشترک با توجه به نوع تماس‌هایش می‌تواند متوجه شود که در قبوض جدید باید منتظر کاهش یا افزایش مبلغ باشد.

مشترکانی که اغلب در شهر خود هستند و به تبع اغلب تماس‌هایشان از نوع شهری است و از بیرون محدوده استان خود (جابه‌جایی) و با سیم‌کارت‌های غیر از شهر خود (بین‌شهری) تماس زیادی ندارند، باید منتظر افزایش در قبوض این دوره خود باشند.

برعکس مشترکانی که اغلب جابه‌جایی زیادی دارند و با سیم‌کارت‌های غیر از شهر خود زیاد تماس می‌گیرند، حداقل روی کاغذ باید انتظار کاهش مبلغ را در این دوره قبوض داشته باشند.

این در حالی است که طبق دستور وزیر ارتباطات فعلا تعرفه‌های جدید همراه اول باید تا بررسی بیتشر به حالت قبل باز گردد اما هنوز همراه اول توقف اعمال تعرفه‌های جدید را اعلام نکرده است.

امتیاز دهید

وبگردی
Copyright 2007 - 2017