تماس با مدیر
دوشنبه, ۴ تیر , ۱۳۹۷


حضور ‘لی تی’ سوپر مدل برزیلی دوجنسه در المپیک ریو 2016

حضور ‘لی تی’ سوپر مدل برزیلی دوجنسه در المپیک ریو 2016

سوپر مدل برزیلی دوجنسه در المپیک

‘لی تی’ سوپر مدل برزیلی در مراسم افتتاحیه المپیک ۲۰۱۶ ریو حضور داشت. حضور او در این مراسم به عنوان اولین حضور مدل تغییر جنسیت داده در مراسم بازی‌های المپیک است.

او قبل از انجام عمل بیولوژیکی مرد بود و در مراسم افتتاحیه المپیک ۲۰۱۶ ریو از چگونگی انجام عمل تغییر جنسیت و پیرامون آن صحبت کرد. ‘لاندرا مدرویس سرزو’ با نام مستعار ‘لی تی’ مدلی تراجنسیتی که در مراسم افتتاحیه المپیک حضور داشت. او فرزند فوتبالیست برزیلی ‘تونینهو سرزو’ است.

لی تی در ماه مارس سال ۲۰۱۲ عمل تغییر جنسیت را در کشور تایلند انجام داد. او در ایتالیا بزرگ شده و هنوز هم آنجا زندگی می‌کند. ‘ریکاردو تیسچی’، طراح ارشد برند جیوانچی(Givenchy) در سال ۲۰۱۰ ‘لی تی’ را کشف کرد همان سال او را به عنوان چهره این برند مطرح معرفی کرد. تا اینکه سال ۲۰۱۲ این برند اعلام کرد هزینه تغییر جنسیت او از مرد به زن را تقبل خواهد کرد. سال ۲۰۱۶ مجله ایتالیایی نام او را میان ۱۲۱۲ زنی که مد ایتالیا را تغییر دادند آورد.

داستان حضور او در ریو چه بود؟

‘لی تی’ در مراسم افتتاحیه المپیک ۲۰۱۶ ریو حضور داشت و در خصوص علت حضورش در ریو می‌گوید: «مانند هر انسان تراجنستی دیگر من هم یک پرچم بالا بردم. در مورد تغییر جنسیت خود در مراسم افتتاحیه صحبت کردم چرا که این بخشی از زندگی و گذشته من است. برای من باعث افتخار بود که رسانه‌ها به صحبت‌هایم گوش دادند. امیدوارم مردم سراسر جهان به صحبت‌های تمام دگرباش‌ها از جمله افراد تراجنسیتی گوش دهند.»

هدف از حضور او در این مراسم رساندن این پیام به مردم جهان بود: «کمک رساندن به تمام انسان‌ها در سراسر جهان، بدون توجه به جنسیت، رنگ پوست، نژاد و مذهب.»

‘لی تی’ در افتتاحیه المپیک ریو، سوار بر دوچرخه‌ای که نام تمام کشورهای حاضر در المپیک ریو را حمل می‌کند، حضور داشت. برزیل یکی از ناامن‌ترین کشورها برای افراد تراجنسیتی است بین سال‌های ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۵، ۸۰۲ نفر از افراد تراجنسیتی در این کشور به قتل رسیدند.

عکس یک دوجنسه در المپیک 2016

عکس یک دوجنسه در المپیک ۲۰۱۶

در ژانویه سال ۲۰۱۶ کمیته بین‌المللی المپیک اعلام کرد، افراد تراجنسیتی بدون عمل تغییر جنسیت حق شرکت در المپیک ۲۰۱۶ ریو را دارند و این نشان از عزم جهانی برای ایجاد زندگی و رقابت آرام برای افراد تراجنسیتی دارد.

امتیاز دهید

وبگردی
Copyright 2007 - 2017