تماس با مدیر
یکشنبه, ۲ اردیبهشت , ۱۳۹۷


قیمت طلا افزایش یافت

قیمت طلا افزایش یافت

قیمت جهانی طلا در پی تشدید بحران سوریه و رشد شکننده اقتصاد آمریکا در مدار صعودی قرار گرفت.

قیمت جهانی هر اونس طلا شب گذشته لحظاتی تا سطح 1422 دلار بالا رفت و در پایان معاملات سه شنبه در 1416 دلار متوقف شد.

بدین ترتیب قیمت جهانی طلا به بالاترین سطح در بیش از 80 روز گذشته رسید. با آغاز داد و ستدهای صبح امروز بازار جهانی طلا نیز قیمت هر اونس فلز زرد با 4 دلار افزایش به 1420 دلار رسید.

تشدید بحران در سوریه و افزایش احتمال مداخله نظامیان آمریکایی و انگلیسی در این تنشها موجب کاهش تقاضای خرید سهام و رشد میزان تقاضای خرید طلا توسط سرمایه گذاران بین المللی شده است. همچنین انتشار آمار ناامیدکننده از اقتصاد آمریکا موجب شده تا با افزایش امیدها به ادامه اجرای سیاست های انبساطی بانک مرکزی این کشور، قیمت طلا افزایش یابد.

مطابق تازه ترین آمار منتشر شده، میزان فروش مسکن در بازار آمریکا طی ماه جولای بیش از 13 درصد کاهش داشته همچنین سفارش کالاهای صنعتی و بادوام در بازار آمریکا طی همین ماه به پایین ترین حد خود در یک سال اخیر رسیده است. این امر نشان داد که روند رشد و رونق اقتصادی این کشور هنوز به شدت بی ثبات و شکننده است و فدرال رزرو(بانک مرکزی آمریکا) باید به اجرای برنامه محرک پولی 85 میلیارد دلاری ادامه دهد.

این امر نیز در کنار بحران سوریه به افزایش قیمت طلا دامن زده است.

کارشناسان پیش بینی می کنند، در صورت وقوع جنگ در سوریه و ادامه وضع موجود اقتصاد آمریکا، قیمت هر اونس طلا تا سطح 1490دلار افزایش خواهد یافت و الا در سطح 1420 دلار متوقف خواهد شد.

امتیاز دهید

وبگردی
Copyright 2007 - 2017