تماس با مدیر
سه شنبه, ۲۴ فروردین , ۱۴۰۰


فلامک جنیدی و خواهرش+بیوگرافی

فلامک جنیدی و خواهرش+بیوگرافی

فلامک جنیدی و خواهرش

بیوگرافی فلامک جنیدی

فلامک جنیدی بازیگر سینما و تلویزیون اهل ایران است.

او فارغ‌التحصیل رشتهٔ نمایشنامه نویسی است. او کار خود را با بازی در سریال‌های مهران مدیری آغاز کرد. نخستین کتاب وی با عنوان «جایی به نام تاماساکو» توسط نشر چشمه در سال ۹۰ به چاپ رسید و همان سال کاندید بهترین کتاب سال جایزهٔ گلشیری شد. دومین کتاب او را نیز با عنوان «چرک» که یک رمان است، نشر جشمه در سال ۱۳۹۵ منتشر کرده است. وی همسر آیدین پوری، فرزند احمد پوری نویسنده سرشناس است

فلامک جنیدی و خواهرش

فلامک جنیدی و خواهرش

فلامک جنیدی و همسرش ایدین پوری

ایدین پوری همسر فلامک جنیدی

عکس فلامک جنیدی و همسرش ایدین پوری + بیوگرافی فلامک جنیدی

فلامک جنیدی و همسرش ایدین پوری

عکس و بیوگرافی فلامک جنیدی (2)

کودکی فلامک جنیدی

عکس و بیوگرافی فلامک جنیدی (1)

فلامک جنیدی بازیگر سینما و تلویزیون ، همسر آیدین پوری ( فرزند احمد پوری ) نویسنده سرشناس است

سینما

  • پسر تهرونی
  • بی وفا
  • ورود آقایان ممنوع
  • شبانه روز
  • اینجا چراغی روشن است
  • داماد خوش قدم

 

نمایش‌ها

  • “شام اول شام آخر” به کارگردانی فرهاد آییش
  • گنجواهای نانوشته” به کارگردانی نرگس هاشم پور
  • “مسخ” به کارگردانی نصیر ملکی جو
  • “آوازه خوان طاس” به کارگردانی بهمن معتمدیان

 

مصاحبه با فلامک جنیدی

 

تا به حال حس کرده اید بازیگری همان کاری است که باید انجام دهید؟

بعد از هر تمرین تئاتر، وقتی می آمدم می نشستم، احساس می کردم پوست انداخته ام و از محدوده خودم به عنوان یک آدم، یک قدم آن طرف تر گذاشته ام.

 

مناسبات کاری سخت و پیچیده برای بازیگر خانم چه چیزهایی هستند؟

من به عنوان یک زن بازیگر از اینکه این ‌قدر مراقب باشم که اتفاقات عجیب و غریبی نیفتد، اذیت می‌شوم. از من انرژی می‌گیرد. دوست ندارم این‌ قدر انرژی هدر دهم. نهایتش چه اتفاقی می‌افتد؟ آن پروانه شدن یا دگردیسی یا شاه ‌نقش برایم رخ نمی‌دهد. من این را با خودم حلاجی کرده‌ ام.

 

به دست آوردن چیزی که کمتر کسی تجربه ‌اش کرده است

احترام و عشق. اینکه مثلاً وقتی دو هفته پیش سوار آژانس شدم آقای راننده از صدایم مرا شناخت و شروع کرد به صحبت کردن در باره هنر و بازیگری. طوری صحبت کرد که من اصلاً انتظار نداشتم و نادانی مرا ثابت کرد. گفت ما دوست نداریم بازیگرمان را یک ‌جور دیگر ببینیم. گفت من وقتی شب خسته می روم خانه و تلویزیون را روشن می‌کنم، دوست دارم بازیگر مورد علاقه‌ام را در همان قد و اندازه‌ای که از او می‌شناسم و توقع دارم ببینم ولی وقتی این اتفاق نمی‌افتد قلب من می‌شکند. وقتی پیاده شدم گفتم قول می‌دهم تا آنجا که شعور و قدرتم اجازه می دهد هیچ ‌وقت کاری را قبول نکنم که شما اذیت شوی.

 

به نظر شما بزرگترین سرمایه یک هنرمند چیست؟

فکر می کنم شخصیت و ذات خود آن شخص. به نظر من چه هنرمند و چه غیر هنرمند، خیلی متفاوت نیست. فقط هنرمند باید یک مقدار خلاق تر باشد وگرنه شخصیت و ذات برای همه،‌ سرمایه بزرگی است.

 

خالصانه ترین حضور شما در چه عرصه ای بوده است؟

طبعاً نقاشی. وقتی آدم کار نقاشی می کند هیچ چشمداشتی در مقابل آن ندارد. البته در سینما و بازیگری درست است که از ابتدا بحث قرارداد و دستمزد مطرح می شود اما هنگامی که مشغول بازی هستی باید از این دغدغه به دور باشی تا بتوانی کار واقعی انجام دهی.

 

کارگردانی که به کارش اعتقاد داشته باشید و بی چون و چرا در فیلم ایشان حاضر به بازی باشید؟

دوستانی هستند که حتی جوان هستند و من حاضر هستم در فیلمشان بازی کنم البته به کارهای آقای بیضایی، آقای مهرجویی، خانم بنی اعتماد و… هم علاقه مندم اما فیلمنامه اولین معیار من برای پذیرش یک نقش است. چرا که یک فیلمنامه خوب به دست هر کارگردانی قابل اجراست و بهترین کارگردان هم نمی تواند از یک فیلمنامه ضعیف، شاهکار بسازد.

وبگردی
Copyright 2007 - 2019