تماس با مدیر
جمعه, ۲۵ آبان , ۱۳۹۷


مراحل تغییر رنگ محیط ویندوز 10

مراحل تغییر رنگ محیط ویندوز 10

تغییر رنگ محیط ویندوز ۱۰

یکی از قابلیت‌های ویندوز ۱۰ امکان تغییر رنگ محیط ویندوز به رنگ‌های دلخواه کاربر است، اما اگر دوست داشته باشید رنگ Start Menu بدون توجه به رنگ بخش‌های دیگر همواره تیره باشد، می توانید با راه‌حلی که برای شما داریم این کار را انجام دهید.

مایکروسافت نام تم‌های رنگی ویندوز را Accent گذاشته است تا رنگ قسمت‌های مختلف به انتخاب کاربر تغییر کند، اما اگر نخواهید این رنگ‌‌ها را در نوار وظیفه و استارت منو ببینید چه راهی وجود دارد؟ متاسفانه در این صورت نمی‌توانید از هیچ رنگی استفاده کنید ، اما نگران نباشید زیرا با کمی دستکاری در رجیستری ویندوز ۱۰ می‌توانید از تم رنگی به همراه استارت منو تیره بهره ببرید.

برای بهره بردن از چنین روشی، مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید:
۱٫ بخش Settings را باز کنید و سپس وارد قسمت Personalization شوید. در پایین‌ترین قسمت از تب Colors، گزینه «Automatically pick an accent color from my background» را در حالت Off قرار دهید.

مراحل تغییر رنگ محیط ویندوز 10

بخش Settings را باز کنید

۲٫ با تایپ «regedit» در نوار جستجو/کورتانا، رجیستری ویندوز را اجرا کنید.

مراحل تغییر رنگ محیط ویندوز 10

ا تایپ «regedit» در نوار جستجو

۳٫  پس از باز شدن رجیستری به مسیر

HKEY_CURRENT_USER>SOFTWARE>Microsoft>Windows> CurrentVersion>Explorer>Accent  

بروید.

مراحل تغییر رنگ محیط ویندوز 10

۴٫ از بخش سمت راست، کلید «AccentPalette» را انتخاب کنید و سپس با استفاده از مسیر File>Export از کلید مربوط به پلت رنگ بک‌آپ بگیرید.

مراحل تغییر رنگ محیط ویندوز 10

۵٫ حالا تنظیمات کلید «AccentPalette» را باز کنید و مقدار داخل ستون‌های ۵، ۶ و ۷ از سطر دوم را به ۳۲ و مقدار داخل ستون‌های مشابه از سطر سوم را به ۰F تغییر دهید.

مراحل تغییر رنگ محیط ویندوز 10

۶٫ حالا روی گزینه OK کلیک کنید، سپس کامپیوتر خود را ریست کنید. پس از ریست نوارهای عنوان رنگی و سایر بخش‌ها مانند استارت منو، نوار وظیفه و action center تیره خواهند شد.

پس از انجام مراحل بالا، در صورتی که از نتیجه راضی نبودید با قرار دادن گزینه مرحله شماره ۱ را در حالت On قرار دهید.

امتیاز دهید

وبگردی
Copyright 2007 - 2017