تماس با مدیر
دوشنبه, ۳ اردیبهشت , ۱۳۹۷


فوت همسر سلن دیون بر اثر سرطان

فوت همسر سلن دیون بر اثر سرطان

رنه آنژلی همسر سلن دیون دار فانی را وداع گفت

رنه آنژلی همسر سلن دیون در لاس وگاس درگذشت. او هنگام مرگ ۷۳ سال داشت. آنژلی در مونترال کانادا به دنیا آمده بود و از دهه ۶۰ میلادی فعالیت خود را در صنعت موسیقی آغاز با بنیان نهادن یک گروه پاپ راک به نام «بارونتز» آغاز کرد. او پس از انحلال این گروه موسیقی به حوزه استعدادیابی در صنعت موسیقی روی آورد.

در سال ۱۹۸۱ سلن دیون که در آن زمان تنها ۱۲ سال داشت، یک دمو از کار خود را برای آنجلیل فرستاد، و این نقطه‌ی آغاز همکاری این دو بود، که در نهایت به ازدواج آنها انجامید.

 

رنه آنژلی (به فرانسوی: René Angélil) (زاده ۱۶ ژانویه ۱۹۴۲ – درگذشته ۱۴ ژانویه ۲۰۱۶) مدیر برنامه‌ها و سپس همسر سلین دیون بود که به وی در راه تبدیل شدن به یک ستاره در دنیای موسیقی کمک کرد.

رنه آنژلی در ۱۶ ژانویه ۱۹۴۲ در شهر مونترال استان کبک به دنیا آمد و پس از سرپرستی چند گروه موسیقی در کانادا، هنگامی که سلین دیون ۱۲ ساله بود، به او کمک کرد تا نخستین آلبومش را منتشر کند. انجلیل که در سال ۱۹۹۴ با سلین دیون ازدواج کرد و با او سه فرزند داشت، در طول سال های بیماری رنه انجلیل، سلین دیون دو بار به مدت طولانی کار خود را کنار گذاشت تا از او مراقبت کند. در پی ابتلا به سرطان حنجره در ۱۴ ژانویه ۲۰۱۶ در منزلش در شهر لاس وگاس، ایالت نوادا درگذشت.

 

سلن دیون و همسرش

این دو در سال ۱۹۹۴ به صورت رسمی ازدواج کردند. سپس صاحب ۲ فرزند شدند. آنژلی در مستند «سلن دین : از چشم جهانیان» در کنار او حضور داشت.

این خواننده سال ۱۹۹۹ پس از اینکه مشخص شد همسرش به سرطان مبتلا شده است، از فعالیت‌های حرفه‌ای خود کاست تا به مراقبت از او بپردازد. آنژلی سال ۲۰۱۴ پس از ۳۰ سال از سمت مدیر برنامه‌های سلین دیون کناره گرفت. تنها اندکی پس از آن بود که سلین دیون نیز اعلام کرد برای مدت کوتاهی از حرفه‌ی خوانندگی کناره خواهد گرفت. شوهر سلن دیون ۲۶ سال از این خواننده فرانسوی زبان کانادا بزرگتر بود.

 

سلین دیون، با نام کامل سلین ماری کلودت دیون خواننده کانادایی تباری است که در ۳۰ مارس ۱۹۶۸ در منطقه‌ای حوالی کبک به نام روپانتینیی به دنیا آمد.

این خواننده فرانسوی زبان اولین و دومین آلبوم خودر را در سال ۱۹۸۱ عرضه کرد، و پس از آن سری دیسک‌های خود را در کبک راهی بازار کرد و بافاصله به موفقیت رسید.

سلین دیون در سال ۱۹۸۳ و با ترانه‌ای با عنوان «از عشق یا از دوستی» در فرانسه شناخته شد. بین سالهای ۱۹۸۶ تا ۱۹۸۹ شیوه پوشش و سبک موسیقایی خود را متحول کرد و با کمپانی سی بی اس (سونی بی ام جی در آینده) قرارداد بست، سپس به هدف آماده کردن خود برای ارائه کارهایی در سطح بین‌المللی، زبان انگلیسی را فرا گرفت. اولین آلبوم سلین دیون به زبان انگلیسی و با عنوان “Unison” در سال ۱۹۹۰ عرضه شد و به او این اجازه را داد تا خود را در ایالات متحده و پس از آن کل دنیا معرفی کند.

پس از آن، وی به تناوب آلبوم‌های فرانسوی و انگلیسی خود را راهی بازار کرد و موفق شد خود را به عنوان یکی از مهمترین زنان خواننده به این دو زبان معرفی کند

امتیاز دهید

وبگردی
Copyright 2007 - 2017