تماس با مدیر
شنبه, ۱ اردیبهشت , ۱۳۹۷


ساخت بلندترین سازه ماکارونی در قزوین+عکس

ساخت بلندترین سازه ماکارونی در قزوین+عکس

بلند ترین و سبک ترین سازه ماکارونی جهان توسط گروه دانشجویی 30 نفره سازه پارسیان قزوین ساخته شد.

به گزارش مهر، بلندترین و سبک ترین سازه ماکارونی جهان توسط یک گروه 30 نفره از دانشجویان رشته های معماری، عمران، مکانیک، حسابداری و شیمی دانشگاه آزاد اسلامی قزوین در محل پارک علم و فناوری دانشگاه بین المللی امام خمینی(ره) قزوین رونمایی شد.

وحید کشن فلاح سرپرست گروه دانشجویی سازه پارسیان در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص این سازه گفت: هدف ما از ساخت این سازه این بود که بتوانیم این سازه ها را صنعتی کنیم تا کاربرد اجرایی داشته باشد تا مشکلات این بخش برطرف شود.

وی افزود: معمولا دکل های برق در ارتفاع 10 متری تاب دارند و کج هستند و از آنجا که خواص ماکارونی شبیه فولاد است می توانیم این سازه را به گونه ای طراحی و آزمایش کنیم و تحویل شرکت های “خرپاساز” بدهیم تا در سازه های فلزی استفاده شود.

سرپرست گروه دانشجویی سازه پارسیان تصریح کرد: دانشجویان این تیم دومین تجربه کاری خود را پشت سر می گذارند که در اولین طراحی توانستیم بلندترین و سبک ترین سازه ماکارونی خاورمیانه را بسازیم که تیرماه امسال رونمایی شد.

وی افزود: اولین سازه ماکارونی توسط این گروه به ارتفاع سه متر و 66 سانتیمتر و عرض و طول 50 سانتیمتر در دانشگاه آزاد اسلامی قزوین ساخته شد.

فلاح بیان کرد: دومین سازه که امروز رونمایی تخصصی آن در پارک علم و فنآوری دانشگاه بین المللی امام خمینی(ره) قزوین انجام شده است به ارتفاع شش متر و 15 سانتیمتر ساخته شده و طول و عرض آن 109 سانتیمتر و وزن آن 9 کیلوگرم است.

فلاح که دانشجوی کاردانی رشته معماری دانشگاه آزاد اسلامی قزوین است در ادامه اظهارداشت: در ساخت این سازه بیش از چهار هزار متر ماکارونی و یک هزار قطعه خرپا بکار رفته و دو میلیون تومان هزینه ساخت آن توسط دانشجویان تامین شده است.

این دانشجو یادآورشد: مر احل مقدماتی ثبت این سازه در کتاب گینس فراهم شده که با توجه به هزینه آن در صورت داشتن اسپانسر می توان این سازه ر ا ثبت جهانی کرد.

صنعتی سازی ماکارونی طرح بعدی دانشجویان

فلاح گفت: در برنامه آینده این گروه صنعتی شدن سازه های ماکارونی پیش بینی شده و شرکت در مسابقات زیبایی خرپا در آذر ماه و انتقال دستاوردهای آموزشی سازه به مراکز آموزشی و پژوهشی کشور پیش بینی شده است.

وی اضافه کرد: در رزو جهانی قزوین رونمایی رسمی از این سازه انجام می شود و مردم نیز می تواند از آن دیدن کنند.

این دانشجو یادآورشد: تنها گروهی هستیم که بدون استاد راهنما کار کرده ایم و همه فعالیتها به صورت دانشجویی انجام شده است.

وی از همکاری دکتر رجب پور رئیس مرکز علم و فناوری دانشگاه بین المللی، حامد کبودوند معاون مرکز، دکتر موسی خانی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی قزوین هم تقدیر کرد.

حسین دهقانپور، علی اکبر رضایی، ابوالفضل ازلگینی، امین جهانی ادیب، مرضیه مددخانی، محمود ترابی، امیر بابایی خمارکی، حسن ملکی، بهناز نوروزی، مهدی تیمورنیا، مرضیه قانعی، نیلوفر نمازی فرد، حمیده عنایت، یزدان ارجمند، مینو وثیق نیا، مهیا علی اکبر بیگ، آرمینا معصومی، وحید کشن فلاح، امیر کریمی، آرمین صعیفی، فرزاد فرجی، خلیل باقرزاده، ماندانا کاکاوند، معصومه مرادی، پدرام امیری سازندگان بلندترین و سبک ترین سازه ماکارونی جهان در قزوین هستند.

امتیاز دهید

وبگردی
Copyright 2007 - 2017