تماس با مدیر
شنبه, ۹ اسفند , ۱۳۹۹


گرانترین مسابقه در تاریخ بوکس جهان + عکس

گرانترین مسابقه در تاریخ بوکس جهان + عکس

تاریخ بوکس جهان

گرانترین مسابقه در تاریخ بوکس جهان + عکس

در حالی که جهان با بحران های اقتصادی و مالی مواجه است، روز گذشته در آمریکا بیش از یک میلیارد دلار صرف برگزاری یک مسابقه بوکس شد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران به نقل از العربیه؛ این مسابقه با پیروزی “ولوید مایودر جونیور” بوکسر 36 ساله آمریکایی بر ساوول آلوارز 23 ساله مکزیکی به پایان رسید.

در این مسابقه بوکسر آمریکایی بار دیگر لقب قهرمان بوکس جهان را از انجمن بین المللی WBC و شورای جهانی بوکس دریافت کرد.

ولوید مایوذر بوکسری حرفه ای و معروف است که تاکنون 7 بار در 5 وزن مختلف برنده مسابقات قهرمانی جهان شده و لقب “بهترین بوکسر” سالهای 1998 و 2007 را به خود اختصاص داده بود. وی تاکنون در 44 مسابقه برنده شده است به طوری که برخی ها بر این باورند که هیچ کس نمی تواند وی را شکست دهد.

اما ساوول آلوارز که 2 ماه پیش به سن 23 سالگی رسید، از ساکنان شهر”گوادالاخارا” پایتخت ایالت “خالیسکو” درکشور مکزیک است، او نیز یکی بوکسرهای حرفه ای است که تاکنون در 43 مسابقه شرکت کرده که 42 بار بر حریفان خود پیروز شده است. ساوول برای اولین بار روز یکشنبه از ولوید مایوذر رقیب آمریکایی اش شکست خورد.

بر اساس برآورد رسانه های آمریکایی هزینه برگزاری این مسابقه که شامل رزو 6 هزار اتاق درهتل های لوکس، فروش بلیط، هزینه اجاره استادیوم وغیره، بالغ بر یک میلیارد دلار آمریکایی شد.

وبگردی
Copyright 2007 - 2019