تماس با مدیر
شنبه, ۳ اسفند , ۱۳۹۸


گرانترین کیف برند هرمس در دستان مهناز افشار

گرانترین کیف برند هرمس در دستان مهناز افشار

یکی از عکس های جدید مهناز افشار را در زیر مشاهده می کنید. ساعت و جوهرات گران قیمت او و کیف او را که متعلق به برند هرمس است می بینید.قیمت این کیف ۱۵ هزار دلار است.مهناز افشار شالی سفید دارد که رنگ موهایش با رنگ گل روی این شال به هم می خورند و مانتو و کیف ابی ای نیز انتخاب کرده است.

هِرمِس (به یونانی: Ἑρμῆς) در اساطیر یونانی، پیام‌رسان المپ نشینان، فرزند پادشاه ایزدان زئوس و مایا، دختر اطلس و یکی از پلیادس‌ها است. هرمس در ابتدا ایزد موسیقی و خالق ساز چنگ بود، همچنین ایزد چوپان‌ها، بازرگانانی، اندازه و وزن، سخنرانی، ادبیات، ورزشکاری و دزدی به شمار می‌رفت. از صفات و نمادهای او می‌توان به خروس، لاک‌پشت زمینی، چوب‌دستی، کیف پول، صندل‌های بالدار و کلاه آفتاب‌گیر اشاره کرد. هرمس به شکل جوانی خوش سیما، بدون ریش و تنومند و یا به شکل مردی سالخورده دارای ریش به تصویر کشیده می‌شد.

هرمس سریع و حیله‌گر بود، بدین سبب قادر به رفت‌وآمد سریع بین جهان انسان‌ها و جهان ایزدان بود و نقش پیام‌رسان ایزدان و واسطه‌ای میان انسان‌های فانی با المپ نشینان به حساب می‌آمد. با توانایی آزادانه سفر کردن بین جهان‌ها، همچنین وظیفه راهنمایی ارواح مردگان به دنیای زیرزمینی و پنج رودخانه را بر عهده داشت. او گاهی اوقات دیگر ایزدان را فقط برای سرگرمی و یا محافظت از انسان‌ها فریب می‌داد. او همچنین حامی مسافران، دزدها و ورزشکاران نیز بود و پهلوانانی مانند اودیسئوس و پرسئوس را در مأموریت‌هایشان راهنمایی می‌کرد. او قابل قیاس با مرکوری در اساطیر روم باستان است، که اگرچه به نظر می‌رسد از اتروسک سرچشمه گرفته باشد، اما ویژگی‌های مشابهی با یکدیگر دارند همانند حامی و پشتیبان بازرگانی و تجارت

 

هرمس خدای خرد

هرمس از خدایان یونانی است که معادل مرکوری اساطیر رومی پنداشته می شود. او فرزند زئوس و مایا بود. هرمس را سریعترین خدایان میدانستند و در جهان کسی همپای او در سرعت نبود. بر کفش های او بالهایی را تصویر می کردند که نمادی از سرعت بالای او بود. هرمس ایلچی و پیام رسان زئوس شمرده می شد.  در کتاب دانشنامه اساطیر یونان و روم در خصوص هرمس آمده است:

«رومیان او را با مرکوریوس یکی دانسته اند. هرمس در اصل، خدایی پیش هلنی است که در سنگ ها یا هرما به سر میبرد، سنگ هایی که چوپانان بر سر راه ییلاقات به عنوان علامت می گذارند. رایج ترین نمادش در روزگار باستان عبارت از ستونی در دشت، با آلت نرینه برهنه بود و گاهی سر ریشدار روی آن بود و در کناره های گذرگاه ها یا درگاه ها قرار داشت. او پشتیبان انسان در برابر جانوران وحشی و راهنمای مسافران و میانجی میان دو گروه جدا از هم و یا ستیزنده شد. او را با خدایی در کرت مینویی، یکی می انگارند که پسر و عاشق ایزد بانوی بزرگ و خدای باروری بود.

….ودر آثار نقاشی نخستین او را بیشتر مردی ریشدار و میان سال، با لباسی بلند تصویر می کردند. لاک پشت، نخل ، عدد چهار، و برخی ماهی ها خاص او بودند.»

هرمس را نخستین سازنده و همچنین نوازنده چنگ در جهان می دانند. او پیامبر سان خدایان شمرده می شد و رابط انسانها و ایزدان بود.

هرمس با عصای مخصوصش

هرمس در ابتدا ایزد موسیقی و به وجود آورنده ساز چنگ بود، همچنین ایزد چوپان‌ها، بازرگانان، اندازه و وزن، سخنرانی، ادبیات، ورزشکاری و دزدی بود.معروفترین نشان هرمس عصایی بود که دو مار به دور آن پیچیده بودند و کادوکئوس caduceus نام داشت.  این نماد در واقع نشانگر دو جنبه ای بودن هرمسو همچنین به  تخمه اولیه جهان بودنش اشاره دارد، چرا که او اولین نتیجه اختلاط نور و ظلمت است که خود نیز جهان دو وجهی مادون خود را بوجود آورده است.

مرکوری به عنوان نقطه تعادل خورشید و  ماه در کتاب Tripus aureus نوشته  Michael Maier

وبگردی
Copyright 2007 - 2019