تماس با مدیر
سه شنبه, ۲ بهمن , ۱۳۹۷


تشريح آخرين وضعيت بيماري وبا در كشور

تشريح آخرين وضعيت بيماري وبا در كشور

بيماري وبا

تشريح آخرين وضعيت بيماري وبا در كشور

دكتر محمدمهدي گويا گفت: تعداد مبتلايان به وبا در كشور ۲۰۸ نفر است، كه كماكان اكثريت قريب به اتفاق موارد ابتلا را مهاجرين تشكيل مي‌دهند كه به صورت غيرقانوني و يكي دو روز قبل از شروع علائم ابتلا وارد كشور شده‌اند.

وي افزود: اطلاعات دقيق ما نشان مي‌دهد كه محل آلودگي در كشورهاي مهاجرين بوده است و به دليل اين كه آنها طي چندين روز از مسيرهاي غير معمول و تحت شرايط بسيار نامطلوب آب و غذا وارد كشور مي‌شوند، احتمال ابتلا به بيماري را داشته‌اند که كليه موارد بلافاصله پس از شناسايي و تشخيص تحت درمان قرار گرفته و بهبودی كامل پيدا كرده‌اند.

دكتر گويا يادآور شد: درمان همه مهاجران مبتلا به وبا عليرغم هزينه‌هاي زيادي كه براي سيستم بهداشت كشور ايجاد كرده، به صورت رايگان بوده است.

دكتر گويا افزود: طي هفته گذشته كليه موارد شناسايي شده اين بيماري مربوط به مهاجران غيرقانوني وارد شده به استان‌هاي سيستان و بلوچستان و كرمان بوده‌ است.

وي افزود: در كل استان تهران نيز۶ نفر ابتلا به وبا گزارش شده كه همه آنها در تماس با مهاجرين غيرقانوني بوده و در حال حاضر هر ۶ نفر بهبود يافته‌اند.

دكتر گويا خاطرنشان كرد: در هفته‌اي كه گذشت هيچ مورد ابتلا به وبا در تهران گزارش نشده است .

رئيس مركز مديريت بيماري‌هاي واگير در ادامه بر رعايت نكات بهداشت فردي و شستشوي مرتب دست‌ها با آب و صابون براي پيشگيري از اين بيماري تاكيد كرد.


وبگردی
Copyright 2007 - 2017