تماس با مدیر
پنج شنبه, ۶ اردیبهشت , ۱۳۹۷


تله امیر دولاب برای گزارشگر تلویزیون سرهنگ علیفر

تله امیر دولاب برای گزارشگر تلویزیون سرهنگ علیفر

amir-doolab

امیر دولاب موسس ورزشگاه یورو

من می‌دانستم که سرهنگ علیفر اطلاعاتش را از ویکی پدیا به دست می‌آورد که اصلا معتبر نیست» این قسمتی از حرف های امیردولاب است. پسری که حالا به لطف اشتباه علیرضا علیفر بسیار مشهور شده است. او می گوید برای علیفر تله گذاشته بوده است.

علی رضاعلیفر در زمان گزارش بازی لهستان و ایرلند سراغ ویکی پدیا رفت  و اطلاعات مربوط به استادیوم ساخته شده را می خواند که امیردولاب را به عنوان مهندس ناظر استادیوم معرفی کرد.

اتفاقی که امیردولاب می گوید برای آن برنامه ریخته بوده و برای سرهنگ علیفر تله گذاشته بوده.

تله گذاشتن امیر دولاب برای سرهنگ علیفر

 

 

بازی را ندیدم برادرم به من خبر داد

فردا شب که بازی پخش شد، من آن را ندیدم، بلکه برادرم زنگ زد و گفت گزارشگر اسم تو را به عنوان سازنده ورزشگاه معرفی کرد. بعد هم که فیلم آن را دیدم، مشخص شد سرهنگ در تله افتاده است!

عذرخواهی می کنم

مصاحبه ظهر امروز وی با سایت ها درباره این اتفاق نشان داد که انسان با جنبه ای است، ولی کار من هم نوعی شوخی آمیخته با اعتراض به صداوسیما در انتخاب گزارشگران ورزشی اش بود.

من حق دارم چون علیفر هم حق دارد

وقتی گزارشگری به خود اجازه می دهد در مسائل فنی فوتبال دخالت کند و مثلا بگوید بهتر از مورینو مربیگری می داند، باید این حق را به من مخاطب هم بدهد که انتظار داشته باشم در کار گزارشگری وی مداخله کرده و مورد سنجش قرار دهم.

ویکی پدیا پاک کرد

افرادی نظیر فردوسی پور یا مزدک میرزایی به دلیل تسلط به زبان خارجی از منابع معتبر خارجی برای گزارش بازی استفاده می کنند ولی برخی به سراغ ویکی پدیا می روند که منبع متعبری نیست و هر فردی امکان ویرایش اطلاعات آن را دارد، قاعده ویکی پدیا این است که وقتی کاربری اطلاعاتی را ویرایش می کند، ناظر در محدوده زمانی خاصی بررسی و اگر مستند قوی نداشته باشد رد می کند، از شانس علیفر، ویرایشی که من در نام ورزشگاه “نیس” فرانسه کردم، زمان بیشتری برای بررسی برد و نهایتا بعد از رخ دادن این اتفاقات از ویکی پدیا پاک شد.

انتخاب گزارشگر در هیجان بازی تاثیر دارد

بدیهی است که انتخاب گزارشگر مناسب باعث جذب بیننده می‌شود. دیروز بازی اسپانیا و چک یک گزارشگر جوان بازی را گزارش کرد که من واقعا از دیدن بازی لذت می‌بردم، امیدوارم صدا و سیما به سلیقه مخاطبش اهمیت بدهد و نسبت به این مسائل بی‌اهمیت نباشد.

هدفم شوخی بود

دوستانم مرا به شوخ طبعی زیاد می شناسند و در خصوص سرهنگ هم هدفم فقظ شوخی بود و خوشخبتانه ایشان هم خیلی باجنبه بود و گفت اگر سوتی وی باعث خنده مردم شده، خوشحال است و از من دلگیر نیست.

دولاب که به تازگی در دانشکده کشاورزی دشتستان فارع التحصیل شده و لیسانس دارد، قبلا در یک موبایل فروشی شهر خورموج فعالیت می کرده و همزمان روی برنامه نویسی های کامپیوتری مسلط شده است. او فعلا بیکار است.

جوانی که چندی پیش با دستکاری در ویکی پدیا توانست گزارشگر فوتبال شبکه ۳ را به اشتباه انداخته و نام خود را بعنوان موسس ورزشگاه یورو جا بزند و در رسانه ملی اعلام کند !

امیر دولاب : مصاحبه علیفر با سایت‌ها درباره این اتفاق نشان دادکه انسان با جنبه‌ای است ولی کار من هم نوعی شوخی آمیخته با اعتراض به صداوسیما در انتخاب گزارشگران ورزشی‌اش بود

امتیاز دهید

وبگردی
Copyright 2007 - 2017