تماس با مدیر
جمعه, ۹ آبان , ۱۳۹۹


آلوپسی آره آتا بیماری پوستی

آلوپسی آره آتا بیماری پوستی

آلوپسی آره آتا

آلوپسی آره آتا بیماری پوستی

آلوپسی آره آتا بیماری پوستی است که در نتیجه از دست دادن مو در روی پوست سر و در نقاط دیگر بدن حاصل می شود. این بیماری معمولا” بصورت لکه های گرد، صاف، کوچک یا بزرگ روی پوست سر ایجاد و تا جائیکه تمام موی سر(آلوپسی total) یا کل موهای بدن (آلوپسی universal) ریزش پیدا کند، می تواند پیشروی کند.\n

 ما گروهي از كساني هستيم كه به عارضه آلوپسيا آره آتا (از دست دادن ناگهاني موها) مبتلائيم. ما نيز شايد چون شما سرخوردگيها، انزوا، نگاههاي كنجكاوانه و رفتارهاي ترحم آميز ديگران را تجربه كرده ايم اما همه آنها را پشت سر گذاشتيم و همانند افراد عادي كه چنان تجاربي نداشته اند به زندگي عادي مشغوليم.

مي دانيم كه اگر تجاربمان را با ديگر مبتلايان و بخصوص تازه مبتلايان در ميان بگذاريم مي توانيم به آنان براي گذر سريعتر و راحت تر از مشكلاتيكه گريبانگير آنان است كمك شايان توجهي كنيم.بنابراين با راه اندازي اين وبسايت تصميم گرفتيم كه به اين امر خطير و انساندوستانه همت گماريم.

مخاطب ما نه فقط خود مبتلايان، بلكه خانواده آنان، دوستان و آشنايان فرد مبتلا، جامعه همكاران، همكلاسيها و بطور كلي، جامعه است.

هدف ما:

  • بازگرداندن مبتلايان به عارضه آلوپسيا آره آتا به صحنه زندگي اجتماعی؛
  • حفظ آنان در این صحنه؛
  • کمک به کاهش آلام روحی و روانی آنان و خانواده هایشان؛
  • افزایش سطح آگاهیهای جامعه برای برخورد صحیح تر با این مسئله و نهايتا”
  • كمك به كاهش صدمات ناشي از عوارض درماني با گردآوری تجارب مبتلایان است.

ما بر اين باوريم كه

ما بيمار نيستيم ؛

ما فقط موهايمان را بصورت ناگهاني و زودتر از بقيه از دست داده ايم؛

اعتقاد داريم كه براي ورود و حضور موفق در صحنه اجتماع و زندگي هيچ چيز كم نداريم؛

توجه ديگران به فقدان موهاي ما سطحي و موقتي است. توجه ما به اين عارضه نيز نبايد دائمي و مستمر باشد؛

ما به زيبايي هاي ماندگار مي انديشيم و تلاش مي كنيم هم انديشان بسيار بسازيم؛

باور نادرستي است كه تصور كنيم بايد با زندگي قهر كنيم چراكه ما خودِ زندگي هستيم و ما نمي توانيم و نبايد با خود قهر كنيم؛

هيچ كس و هيچگاه هيچ دري را به روي ما نبسته و نخواهد بست، اگر ما خود درها را به روي خود نبنديم؛

و ايمان داريم آفتاب پشت پنجره اتاق همچنان به انتظار ما نشسته است

بیایید بیش از این روشنایی را منتظر نگذاریم.

 ما پزشك نيستيم و تظاهر به چنان عملي نيز نمي كنيم. در حوزه تخصصي پزشكان وارد نمي شويم چرا كه چنان صلاحيت و مجوزي نداريم اما در عين حال مايل به ايجاد جامعه اي از نمونه هاي آزمايشگاهي براي پزشكان نيز نيستيم.

بازگشت سلامتي كامل ظاهري به مبتلايان آرزوي قلبي همه اعضاست و به تلاشهاي جامعه پزشكان در اين زمينه ارج بسيار گذاشته و مستمرا” ثمره آخرين تلاشهاي آنان را در اين خصوص دنبال مي كنند اما هدف اين مجموعه كمك به مبتلايان براي درك بهتر واقعيت موجود و برخورد بهتر با اين واقعيت و جلوگيري از ورود صدمات بيشتر به فرد مبتلا و خانواده اوست.

بانيان و مؤسسين چون خود از مبتلايان به اين عارضه هستند حق دارند تجارب درماني خود را با كساني كه مايل به آگاهي از آن تجارب هستند در ميان گذاشته و حمايتهاي معنوي خود را بهر طريق ممكن متوجه آنان سازند.

مي پذيريم كه فعاليت ما فعاليتي نوع دوستانه و رايگان جهت كمك به گروهي از همنوعانمان است كه بدنبال پديداري يك عارضه پوستي، متاسفانه از نظر روحي نيز در معرض آسيبهاي جدي تري قرار گرفته اند.

هركس كه پا به اين مجموعه مي گذارد بايد بداند كه ما تخصصي براي بازگرداندن موهايش به او نداريم اما به تجربه آموخته ايم كه اين عارضه حقير تر از آن است كه ما را از ايفاي نقشهاي مختلفي كه بر عهده مان مي باشد، باز دارد. وظايفي مثل وظايف انساني، خانوادگي، شغلي، تحصيلي يا عاطفي.

ما اينجائيم كه به مبتلايان ديگر بگوئيم از دست دادن موها آخر دنيا نيست، ما با بودن، تلاش و موفقيتهاي خود اين حقيقت را ثابت كرده ايم و شما را هم به اين راه دعوت مي كنيم.

در اين راه ابتدائا”از افراد مبتلا و خانواده آنان و سپس از همه كسانيكه مي توانند ما را در اين مسير ياري رسانند چون آشنايان فرد مبتلا، اساتيد و دانشجويان روانشناسي و روان پزشكي، مشاورين امور خانواده و علوم تربيتي و هركس كه مي تواند بطريقي ما را ياري كند درخواست كمك، مساعدت و همفكري داريم.

 اميدوارم با كمك شما و ديگر ارگانهاي دولتي و مردمي بتوانيم روزي را ببينيم كه اين بيماري را بيماري ندانيم و فقط به چشم يك ريزش موي موقتي آنرا تلقي كنيم.
 

نشانی وب سایت انجمن حمایت از آلوپسیا آره آتا :

 www.alopecia.ir

 

وبگردی
Copyright 2007 - 2019