تماس با مدیر
یکشنبه, ۱۷ آذر , ۱۳۹۸


جایزه به آیدا پناهنده کارگردان جوان در کن 2016

جایزه به آیدا پناهنده کارگردان جوان در کن 2016

 آیدا پناهنده در کنار ۲ کارگردان جوان دیگر، دیشب جایزه استعداد جوان امسال را در حاشیه جشنواره کن دریافت کرد.

برای دومین سال درجشنواره کن، ستاره‌ها در مراسم شامی شرکت کردند که برنامه «زنان در فیلم» برگزار کرده بود. در این مراسم ساراندون و دیویس جایزه استعداد جوان در فیلم را به آیدا پناهنده، لیلا بوزید کارگردان جوان تونسی و گایا جیجی اهدا کردند.

این مراسم با همکاری فستیوال فیلم ۲۰۱۶ کن برگزار شد تا از سوزان ساراندون و جینا دیویس بازیگر تجلیل کند.

از دیگر مهمانان این مراسم که در برابر کلیسای قرون وسطی فراز ساحل کن برگزار ‌شد می‌توان به کریستن دانست، ژولیت بینوش، ایزابل هوپرت، گائل گارسیا برنال، مدس میکلسن و وینسنت پرز اشاره کرد.
آیدا پناهنده در کن ۲۰۱۶

آیدا پناهنده در کن 2016

 

آیدا پناهنده متولد ۱۳۵۸ کارگردان و فیلم‌نامه‌نویس ایرانی است. وی دارای مدرک کارشناسی در رشته فیلمبرداری و کارشناسی‌ارشد در رشته سینما از دانشکده سینما و تئاتر دانشگاه هنر تهران است. وی کارگردانی، نویسندگی و تهیه کنندگی چندین فیلم کوتاه داستانی، مستند، ویدیویی و تله فیلم را در کارنامه دارد. «ناهید» اولین ساخته بلند سینمایی او به شمار می‌رود.

در اردیبهشت‌ ماه ۱۳۹۴، «ناهید» اولین فیلم بلند سینمایی پناهنده در بخش نوعی نگاه شصت و هشتمین جشنواره کن به نمایش درآمد و این فیلم در جشنواره کن و در بخش نوعی نگاه برنده جایزه آینده نویدبخش شد.

آیداآیدا پناهنده کنار پژمان بازغی

 

آیدا پناهنده در ۱۷ شهریور ۱۳۵۸ در شهر تهران به دنیا آمد. او دارای مدرک کارشناسی در رشته فیلم‌برداری و کارشناسی‌ارشد در رشته سینما از دانشکده سینما و تئاتر دانشگاه هنر تهران است. وی کارگردانی، نویسندگی و تهیه کنندگی چندین فیلم کوتاه و ویدئویی را در کارنامه دارد. ناهید اولین ساخته بلند سینمایی او به شمار می‌رود. فیلم «ناهید» محصول سال ۱۳۹۳ مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی است که در بخش «نوعی نگاه» شصت و هشتمین جشنواره فیلم کن حضور دارد. جایزه اصلی بخش «نوعی نگاه» در سال گذشته جشنواره فیلم کن به فیلم مجارستانی Fehér isten ساخته کورنل موندروژو تعلق گرفت و فیلم فرانسوی Party Girl ساخته ماری آماشوکلی، کلر بورگر و ساموئل تیس هم موفق به دریافت دوربین طلایی کن شده بود. شصت و هشتمین دوره جشنواره فیلم کن از روز چهارشنبه ۲۳ ازدیبهشت‌ماه (۱۳ می) با نمایش فیلم سینمایی «سر بالا» به کارگردانی امانوئل برکوت فیلمساز فرانسوی در بخش خارج از مسابقه آغاز شد و تا روز ۳ خردادماه (۲۴ می) ادامه خواهد داشت

وبگردی
Copyright 2007 - 2019