تماس با مدیر
چهارشنبه, ۵ آذر , ۱۳۹۹


پاسخ احمدی نژاد به درخواست کمک مالی+تصاویر

پاسخ احمدی نژاد به درخواست کمک مالی+تصاویر

حضور چهره های اصلاح طلب و اصولگرا در مراسم ختم والده حاج قاسم، در خواست کمک مالی فردی از احمدی نژاد، حضور فرزندان رهبر معظم انقلاب در مراسم و تذکر وزیر اطلاعات به محافظینش از حاشیه های مراسم ختم والده سرلشگر سلیمانی است.

به گزارش خبرنگار مهر، مراسم ختم والده سرلشگر قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس بعد از ظهر امروز در حسینه ثارلله فرماندهی کل سپاه پاسداران با حضور مقامات عالی رتبه لشگری و کشوری و همچنین مهمانان خارجی برگزار شد. این مراسم با حاشیه های جالبی همراه بود.

 

در این مراسم مقامات عالیرتبه کشور از جمله علی لاریجانی رئیس قوه مقننه، آیت الله صادق آملی لاریجانی رئیس قوه قضائیه، سرلشگر حسن فیروزآبادی رییس ستاد کل نیروهای مسلح، اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری، محمود احمدی نژاد رئیس جمهور پیشین، علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی ، محمد باقر قالیباف شهردار تهران، سردار سرلشکر محمدعلی جعفری فرمانده کل سپاه، سردار سیدیحیی صفوی مشاور ارشد رهبر انقلاب در امور نظامی،

سردار باقری معاون ستادکل نیروهای مسلح، سردار علی فضلی جانشین فرمانده بسیج، سردار وحیدی وزیر سابق دفاع،  غلامحسین محسنی اژه ای دادستان کل کشور، محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه و معاونان وی در وزارت خارجه، محمود علوی وزیر اطلاعات، محمد حسینی وزیر پیشین ارشاد، سردار غلامعلی رشید جانشین ستاد کل نیروهای مسلح، سعید جلیلی، محمدرضا عارف، مهدی چمران،

محمد نبی حبیبی، حسین مظفر، سردار فدوی فرمانده نیروی دریایی سپاه، حجت الاسلام تقوی رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه، سردار احمدی مقدم فرمانده نیروی انتظامی، فتاح وزیر نیروی دولت نهم، سردار حسین سلامی جانشین فرمانده سپاه و محسن رضایی دبیر مجمع نشخیص مصلحت نظام نیز حضور داشتند.

 

همچنین علاوه بر مهمانان داخلی سفیران کشورهای سوریه، عراق و فلسطین و سفرای برخی کشورهای منطقه به همراه رئیس هیات علمای لبنان و نماینده اقلیم کردستان عراق ، رمضان عبدالله دبیرکل جنبش جهاد اسلامی فلسطین نیز در این مراسم حضور یافتند.

یکی از حاشیه های این مراسم حضور دو تن از فرزندان رهبر معظم انقلاب در آن بود.

 

در ابتدای این مراسم حاج صادق آهنگران از مداحان معروف کشور و دوران دفاع مقدس دقایقی به ذکر مصیبت پرداخت و سپس حاج محمود کریمی که با دست شکسته و گچ گرفته ضمن حضور در این مراسم با ذکر توسلی به مداحی پرداخت.

حضور چهره های سیاسی اعم از اصلاح طلب و اصولگرا در مراسم ختم والده حاج قاسم سلیمانی بیانگر این موضوع بود که وی فردی فراجناحی و محبوب در بین همه مسوولان کشور است.

 

از دیگر حاشیه های این مراسم حضور مادر شهید زین الدین در جلوی حسینه ثارلله برای عرض تسلیت بود و به محض اینکه حاج قاسم از حضور وی مطلع گردید با پای برهنه تا جلوی خودروی مادر این شهید آمد و ضمن خوش آمدگویی از حضور وی در این مراسم تشکر و قدردانی کرد.

در مراسم ختم والده سرلشگر سلیمانی، محمد باقر قالیباف شهردار تهران و از دوستان و همرزمان صمیمی حاج قاسم در کنار وی به خوش آمد گویی به مهمان مشغول بود.

 

محمود احمدی نژاد رئیس جمهور سابق کشورمان به همراه حمید بقایی و سید حسن موسوی رئیس دفتر سابق احمدی نژاد پس از مراسم ختم در جمع خبرنگاران حضور یافت و بدون اینکه به سوالات مکرر خبرنگاران در خصوص مسائل مالی دانشگاه ایرانیان، جلسات وی با وزرایش در ساختمان لادن و حضورش در انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم پاسخ دهد تنها با دست کشیدن بر سر و صورت خبرنگاران و گفتن اینکه “این موضوعات را رها کنید ما با امریکا در حال جنگیم” سوار خودروی خود شد.

یکی دیگر از حاشیه های این مراسم در خواست فردی از احمدی نژاد برای کمک مالی بود که رئیس جمهور سابق به وی گفت: «باور کن من در حال حاضر هیچ پولی در جیبم ندارم» و از الهام خواست تا اگر پولی به همراه دارد به آن فرد کمک کند.

 

تذکر وزیر اطلاعات به محافطین و یکی از اطرافیان خود در خصوص برخورد تند با خبرنگاران از دیگر حاشیه های این مراسم بود. علوی به فردی که مانع از سوال پرسیدن خبرنگاران از وزیر اطلاعات می شد گفت: این فرد هیچ نسبتی با من نداشته و جزء محافظین من نیست و اگر در مرحله گزینش بود می‌گفتم که دیگر ادامه ندهد.

در پایان این مراسم همه خبرنگاران منتظر حضور سرلشگر سلیمانی در جمع اصحاب رسانه بودند تا برای اولین بار سوالات خود را از وی بپرسند، در حالی که بعد از مشاهده حال وی تنها به عرض تسلیت بسنده کرده و حاج قاسم سلیمانی را تا خودروش بدرقه کردند.

وبگردی
Copyright 2007 - 2019