تماس با مدیر
سه شنبه, ۴ اردیبهشت , ۱۳۹۷


آدرس برپایی نمایشگاه های تخصصی در نمایشگاه شهر آفتاب

آدرس برپایی نمایشگاه های تخصصی در نمایشگاه شهر آفتاب

پروژه مجموعه نمایشگاهی شهرآفتاب در جنوب شهر تهران در زمینی به مساحت ۱۳۸ هکتار در مجاورت مرقد مطهر امام خمینی (ره) و به فاصله اندکی از فرودگاه امام خمینی (ره) در مسیر اتوبان تهران – قم واقع شده است. این مجموعه دارای یک ورودی شرقی از طریق اتوبان تهران – قم و یک ورودی از کمربندی شهرآفتاب است.

این مجموعه از چهار بخش اصلی نمایشگاه ها، مرکز تجارت، مرکز اقامتی و بخش خدمات و پشتیبانی تشکیل شده است .

بخشهای اصلی مجموعه :
۱بخش نمایشگاهی:

این بخش شامل سالنهای نمایشگاه ، سالن ملل و نمایشگاه های روباز می باشد.

۱-۱- سالنهای نمایشگاهی:
این بخش در شمال سایت سازمان یافته است. سالن های نمایشگاهی به مساحت تقریبی ۱۲۰/۰۰۰ مترمربع و در سه تیپ طراحی شده اند. یک عدد سالن بزرگ (سه قلو) به مساحت ۲۵/۰۰۰ مترمربع ، چهار عدد سالن متوسط (۲ قلو) هرکدام به مساحت ۱۵/۰۰۰ مترمربع و چهار عدد سالن کوچک (تک قلو) هرکدام به مساحت ۸/۰۰۰ مترمربع . این سالنها محل اصلی غرفه های نمایشگاهی است. هرکدام از سالنها فضایی یکپارچه و بزرگ است که با سقفی عظیم و زیبا فضایی منحصر به فرد و فاخر را پدید آورده است.

۱-۲- سالن ملل :
این ساختمان در بخش نمایشگاهی در شمال سایت در ۲ طبقه با زیر بنای ساختمانی ۸/۰۰۰ مترمربع و به ارتفاع ۲۴ متر ساخته می شود. بدنه ها و ستونهای این ساختمان از جنس بتنی و شیشه و سقف آن با پوشش سازه فضا کار اجرا می گردد. ساختمان ملل بعنوان هال اصلی ورودی مجموعه نمایشگاه است و با الهام از تالار تاریخی صد ستون پرسپولیس در شیراز طراحی شده است. این ساختمان ابتدای ورود بازدیدکنندگان به سالنهای نمایشگاهی محسوب می شود و نقطه ثقل کاربریهای نمایشگاهی محسوب می گردد.

۱-۳- نمایشگاههای روباز:
این بخش به مساحت تقریبی ۳۲/۰۰۰ مترمربع شامل فضایی باز است که در برخی از نمایشگاهها کاربرد دارد.

۲- مرکز تجارت:
ساختمان مرکز تجارت ۱و۲ هریک با زیربنایی حدود ۷۶/۰۰۰ مترمربع و در پهنه های جنوبی سایت پیش بینی شده است.  مرکز تجارت به عنوان نمایشگاه دائمی برخی از برگزار کنندگان (برندهای مشهور) و مکانی برای سازماندهی و پاسخگویی پس از هر نمایشگاه در نظر گرفته شده است و شامل فضاهایی از قبیل نمایشگاههای تجاری – مدیریت خدمات تجاری – نمایندگی ها – دفاتر بازرگانی – پارکینگ های اختصاصی و … می باشد.

۳- مرکز اقامتی:
مراکز اقامتی با مساحت تقریبی ۱۶۰/۰۰۰ متر مربع در پهنه جنوبی سایت شامل دو هتل پنج ستاره ۳۵۰ اتاقه و یک هتل آپارتمان با امکانات و فضاهای جانبی مناسب می باشد که محل اسکان برگزار کنندگان نمایشگاه و بازدیدکنندگان خواهد بود. همچنین به منظور رونق بیشتر مرکز تجارت ، این بخش، امور مرکز تجارت را تسهیل خواهد نمود.

۴- بخش خدمات و پشتیبانی:
این بخش شامل چند کاربری مهم می باشد.

۴-۱ ساختمان ورودی جنوبی ، اداری و سمینار:
در این ساختمان بازدیدکنندگان بعد از عبور از دروازه های کنترل ورود و خروج ، به سمت سالن ملل هدایت می شوند . مدیریت اداری مجموعه نمایشگاه در این ساختمان مستقر شده و ضمن سازماندهی فعالیت های نمایشگاه ، امکان ملاقات های تجاری و سمینارهای کوچک را فراهم می آورد همچنین این ساختمان نیازهای خدماتی و رفاهی کارمندان نمایشگاه را برآورده می سازد. ساختمان ورودی جنوبی ، اداری و سمینار با متراژ حدود ۳۷/۰۰۰ مترمربع در شمال میدان مرکزی مجموعه مابین سالن ملل و میدان در راستای شمالی جنوبی قرار دارد.

۴-۲- ساختمان همایش (کنفرانس):
در اغلب نمایشگاهها ، برگزاری همایشهای بزرگ ، اصلی ترین دستاورد علمی آن محسوب می گردد. سالن همایش ساختمانی است جهت برگزاری سمینارها ، سخنرانی ها و مراسم ویژه. این ساختمان در منتهی الیه غربی محور گودال باغچه و در تراز سالن های نمایشگاهی قرار گرفته است مساحت تقریبی آن ۳۲/۰۰۰ متر مربع است که دارای دسترسی نزدیکی به رینگ پیرامونی سواره و پد هلی کوپتر می باشد.

۴-۳- ساختمانهای خدمات جنبی:
ساختمانهای خدمات جنبی به تعداد ۸ عدد و در طرفین سالن های نمایشگاهی قرار دارند. هر کدام از ساختمانهای جنبی حدود ۲/۲۰۰ مترمربع شامل فضاهای خدماتی همچون نمازخانه ، رستوران ، چایخانه و سرویسهای بهداشتی می باشد که نیازهای خدماتی بازدیدکنندگان را برطرف می سازد.

۴-۴- پارکینگها:
این پارکینگها با ظرفیت ۷/۵۰۰ اتومبیل نیاز بازدیدکنندگان برای پارک اتومبیل را به صورت کامل برطرف می سازد.

۴-۵- ایستگاه وسایل نقلیه عمومی:
این ایستگاهها مجاور هردو ورودی اصلی مجموعه بوده و امکان تردد بازدیدکنندگان با وسایل نقلیه عمومی از جمله اتوبوس و تاکسی را فراهم می سازند.

۴-۶- ایستگاه مترو:
این ایستگاه اختصاصی در ورودی شرقی مجموعه واقع شده و امکان تردد بازدیدکنندگان را از خطوط متروی تهران و بالعکس فراهم می سازد و به عنوان اصلی ترین مبدأ تردد مجموعه در نظر گرفته می شود.

۴-۷- محور چهار باغ:
محور چهارباغ به عنوان شاهراه اصلی مجموعه ، مسیر تردد تفکیک شده سواره و پیاده در مجموعه است که با اتصال دو ورودی مجموعه ، قسمت جنوبی مجموعه (مراکز تجاری و اقامتی) را از قسمت شمالی (بخش نمایشگاهی و خدماتی) جدا نموده و در مرکز ثقل خود با یک میدانگاهی بزرگ ، ورود به بخش نمایشگاهی را تعریف می سازد . این محور با برخورداری از فضای سبز و آبنماهای ویژه ، ضمن ایجاد یک جلوه بصری زیبا در سایت مجموعه ، مسیر اصلی توزیع جمعیت در پروژه می باشد و استخوان بندی هندسی مجموعه محسوب می گردد.

۴-۸- محور گودال باغچه:
این محور به عنوان یک مسیر فرعی تردد ، بازدیدکنندگان را درون بخش نمایشگاهی هدایت می نماید و با اتصال به دو ورودی فرعی شرقی و غربی ، امکان جابجایی افراد را بین بخشهای اصلی نمایشگاه (سالن ها) فراهم می سازد . این مسیر نیز دارای جلوه های بدیع باغسازی ایرانی بوده و فضایی دلپذیر را در قلب نمایشگاه بوجود می آورد.

۴-۹- رواق ها:
اغلب فضای تردد عابرین پیاده در کل مجموعه و به ویژه در محور چهارباغ و گودال باغچه از داخل رواقهایی است که با سازه ای نسبتاً سبک ، مسیر پیاده را مشخص نموده است و عبور و مرور عابرین را تسهیل می نماید . به دلیل بزرگی مجموعه و مسیرهای طولانی پیاده ، این رواقها امکان تردد آسان افراد پیاده را فراهم می سازد.

۴-۱۰- مسجد:
میدانگاهی اصلی مجموعه که در محور چهارباغ قرار دارد از یک سو به ورودی نمایشگاه و از سوی دیگر به مسجد ختم می شود. مسجد مجموعه با هویتی مستقل در نقطه عطف پروژه قرار دارد و دسترسی به آن برای همگان آسان خواهد بود.

۴-۱۱- ساختمان های خدماتی و تأسیساتی:
این ساختمانها به عنوان تأمین کننده نیاز نمایشگاه در بخشهای خدمات جنبی و تأسیساتی مجموعه در مساحتی بالغ بر۵۰/۰۰۰ متر مربع طراحی و ساخته می شوند که شامل موتورخانه های اصلی و فرعی ، پستهای برق ، ایستگاه تقلیل فشار گاز ، منابع آب ، تصفیه خانه فاضلاب و همچنین خدماتی شامل گمرک ، انبارها ، ساختمان های مدیریت و حراست ، آتش نشانی ، مهدکودک و مرکز اورژانس می باشد که کاربری پروژه را تکمیل می سازد. این ساختمانها در دو محدوده مشخص و به صورت خطی در سایت جانمایی شده اند.

امتیاز دهید

وبگردی
Copyright 2007 - 2017