تماس با مدیر
شنبه, ۱ اردیبهشت , ۱۳۹۷


یاهو به قیمت 4.8 میلیارد دلار فروخته شد

یاهو به قیمت 4.8 میلیارد دلار فروخته شد

یاهو به قیمت ۴٫۸ میلیارد دلار

 

یاهو سرانجام فروخته شد! پیوستن یاهو و AOL

 

یاهو سرانجام فروخته شد و مالک جدید خود را شناخت. اپراتور مخابراتی ورایزون امریکا, مالک جدید یاهو می باشد.

مالک جدید یاهو مشخص شد

پس از مدت‌ها کش‌وقوس تجاری، سرانجام رسماً اعلام شد هسته اصلی بیزینس یاهو به قیمت ۴٫۸ میلیارد دلار به اپراتور مخابراتی ورایزون امریکا فروخته شد.
مدیران کمپانی Verizon Communications Inc تأیید کردند که نقداً مبلغ ۴٫۸ میلیارد دلار را پرداخت خواهند کرد و بدین ترتیب یکی از پیشگامان عصر اینترنت با مدیریت مخابرات چی ها اداره خواهد شد تا از سقوط بیشتر آن جلوگیری شود.

گفتنی است در سال ۲۰۰۰ ارزش یاهو ۱۲۵ میلیارد دلار بود. در سال ۲۰۰۸ مایکروسافت قصد خرید یاهو به مبلغ ۴۴ میلیارد دلار را داشت که مدیران یاهو نپذیرفتند و امروز ورایزون آن را ۴٫۸ میلیارد دلار خرید!
بدین ترتیب بیزینس موتور جستجو، ایمیل و فناوری تبلیغاتی اینترنتی یاهو با کمپانی AOL که در سال ۲۰۱۴ به مبلغ ۴٫۴ میلیارد دلار توسط ورایزون خریداری شد، ادغام خواهد شد. (AOL نیز از پیشگامان عصر ایترنت محسوب می‌شود)

ورایزون به ویدئو روی موبایل و نیز تبلیغات موبایلی چشم دوخته و با این خریدها امیدوار است بازار را در دست گیرد.

شماره یک اپراتور بی‌سیم در آمریکا اینک می‌تواند ۲۰۰ میلیون کاربر ماهانه یاهو را از ان خود کند که بسیاری از آنها کاربر موبایلی هستند و آنها به ۱۵۰ میلیون کاربر AOL می‌پیوندند که بیش از ۱۰۰ میلیون کاربر آبونه سرویس بی‌سیم ورایزون، لشگری بزرگ برای تبلیغات موبایلی ایجاد خواهد کرد.

کارشناسان می‌گویند با خرید یاهو، ورایزون سالانه ۵۰۰ میلیون دلار صرفه‌جویی از بابت ترافیک اینترنت خواهد کرد و سرمایه‌گذاری جدید روی هافینگتن پست (زیرمجموعه AOL) و یاهو فایننس انجام خواهد شد.

امتیاز دهید

وبگردی
Copyright 2007 - 2017