تماس با مدیر
یکشنبه, ۱۷ اسفند , ۱۳۹۹


8 مصدوم در زلزله نهاوند همدان

8 مصدوم در زلزله نهاوند همدان

زلزله نهاوند همدان

 

 رییس مرکز اورژانس دانشگاه علوم پزشکی استان همدان گفت: زلزله ۴٫۷ ریشتری صبح امروز نهاوند ، هشت مجروح داشت که ۵ نفر آنها سرپایی درمان و سه نفر نیز بستری شدند.

 حبیب معصومی روز جمعه در گفت و گو با ایرنا با بیان اینکه این زلزله کشته نداشته است افزود: جراحت این افراد سطحی بوده و یک نفر نیز دچار شکستگی پا شده است.

رئیس جمعیت هلال احمر نهاوند نیز به خبرنگار ایرنا گفت: زلزله صبح امروز جمعه به بزرگی ۴٫۷ ریشتر در ساعت ۵:۳۴ شهرستان نهاوند در استان همدان را لرزاند.
محمد تقی شهبازی افزود: بر اساس گزارش مرکز لرزه نگاری موسسه ژئو فیزیک دانشگاه تهران ، مرکز این زمین لرزه در ۲ کیلومتری شرق نهاوند و در عمق ۲ کیلومتری زمین رخ داده است .
وی اظهار کرد: بدنبال وقوع این زمین لرزه ستاد بحران شهرستان به حال آماده باش درآمد و معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان همدان به همراه تیم واکنش سریع نیز در شهرستان حضور یافت و از مناطق بافت فرسوده و روستای کوهانی مرکز زلزله بازدید کردند.
وی افزود: در برخی منازل شهری و روستایی باعث ترک برداشتن دیوار و ریختن گچ خانه ها و یا شکسته شدن برخی اجسام شیشه ای شده است .
وی گفت: تا کنون سه پس لرزه در اعماق پائین تر زمین رخ داده که شدت آن کمتر از ۲ بوده اما شدت زمین لرزه اولیه باعث وحشت مردم و آمدن آنها به خیابان شد .
شهرستان نهاوند یکی از مناطق جنوبی استان همدان بر روی کمربند زلزله خیزی قرار داد و در سالیان اخیر زلزله هایی با قدرت های به نسبت شدید این شهرستان را لرزانده است .
شهرستان نهاوند با دارا بودن جمعیتی بالغ بر ۱۹۰ هزار نفر در ۱۰۵ کیلومتری جنوب استان همدان واقع شده است .

وبگردی
Copyright 2007 - 2019