تماس با مدیر
سه شنبه, ۱۱ آذر , ۱۳۹۹


5 واقعیت جالب درباره «پنه‌لوپه کروز» + تصاویر

5 واقعیت جالب درباره «پنه‌لوپه کروز» + تصاویر

پنلوپه کروز سانچز (Penélope Cruz Sánchez)‏ در ۲۸ آوریل ۱۹۷۴در اسپانیا متولد شد. وی در ۱۵ سالگی توسط یک آژانس استعداد یابی شناخته شد، سپس اولین کار بازیگری خود را در ۱۶ سالگی با حضور در تلویزیون آغاز کرد و در پی آن و در همان سن با شرکت در فیلم خامون، خامون (۱۹۹۲) پابه عرصه سینما نهاد و مورد توجه منتقدان قرار گرفت. در سال ۲۰۰۱ میلادی دو فیلم آسمان وانیلی و دمیدن از وی به نمایش در آمد که سبب شهرت بیشتر او شد و از سوی دیگر هر دو فیلم به موفقیت تجاری در سطح جهانی دست یافتند.

در دهه ۲۰۰۰ میلادی او در فیلم‌های متعددی با سبک‌های گوناگون نقش‌آفرینی کرد که از آن‌ها می‌توان به کمدی بیدار شدن در رنو (۲۰۰۲)، فیلم دلهره‌آور گوتیکا (۲۰۰۳)، فیلمی با موضوع عید کریسمس به نام نوئل (۲۰۰۴)، فیلم ماجراجویانه صحرا (۲۰۰۵)، فیلم موزیکال درام ناین و پویانمایی جی-فورس اشاره کرد. از برجسته‌ترین فیلم‌های او می‌توان ولور (۲۰۰۶) که نامزد گلدن گلوب و جایزه اسکار شد و فیلم ویکی کریستینا بارسلونا که برنده جایزه اسکار شد را نام برد. او اولین بازیگر اسپانیایی در تاریخ است که موفق به کسب جایزه اسکار شده و همچنین اولین بازیگر اسپانیایی است که ستاره‌ای در پیاده‌روی شهرت هالیوود بدست آورده است.

1- «پنه لوپه كروز»‌ به مدت 4 سال مربی باله بود . شاهد این امر انگشتان پای اوست. او در گفتگوی اختصاصی با مجله تایم (2000) گفته همه انگشتان دو پایم كاملا كج و رو به داخل است . حتی جرأت بلند كردن ناخنهای پایم را ندارم.

2- «كروز» تمامی دستمزد خود برای بازی در فیلم (Hi – Lo) را به بنیاد حمایت از كودكان مادر ترزا در كلكته هندوستان اعطا كرد و به مدت یك هفته داوطلبانه در آنجا خدمت كرد.

3- پس از فیلمبرداری پروژه «همه اسبهای زیبا»‌ در سال 1998 كه كاملا به موضوع حیوانات می پرداخت ، كروز تصمیم گرفت كه گوشتخواری را كنار بگذارد و گیاهخوار شود.

4- «پنه لوپه» معمولا در نقشهایی با ملیت های مختلف بازی كرده است. او زمانی دوست داشت نقش یك زن ژاپنی را در فیلم «خاطرات گیشا» بازی كند. او در مصاحبه با لس آنجلس تایمز گفته : وقتی شنیدم اسپیلبرگ قصد ساختن این فیلم را دارد به هر دری زدم تا شبیه به ژاپنی ها شوم ولی شبیه شدن من به یك زن ژاپنی غیر ممكن بود.

5- «كروز»‌ اسپانیایی است . او به مجله پیپل گفته هر زمان دلم برای كشور تنگ شود به خانه همكار اسپانیایی «آنتونیو باندراس»‌می روم.

وبگردی
Copyright 2007 - 2019