تماس با مدیر
سه شنبه, ۸ مهر , ۱۳۹۹


15 فیلمی كه سال 2012 منتظر دیدن‌شان هستیم!

15 فیلمی كه سال 2012 منتظر دیدن‌شان هستیم!

هرسال در اواخر ماه دسامبر و با نزدیك شدن سال نوی میلادی، وب‌سایت‌ها و منتقدان فهرستی از فیلم‌هایی كه در سال جدید باید دیده شوند را ارائه می‌دهند. در حالی كه سال 2011 برای خیلی از سینماروها سال راضی‌كننده‌ای نبود،‌ اما به‌نظر می‌رسد كه فیلم‌های سال، حداقل در مورد گیشه، فیلم‌های امیدواركننده‌ای باشند. سال 2012 فیلم‌های پرهزینه‌ای داریم كه احتمالا گیشه سینماها را فتح خواهد كرد: از «هابیت» كمپانی كلمبیا گرفته تا «اسپایدرمن» شگفت‌انگیز. غالبا بیشتر فیلم‌های فهرست‌های مختلف با هم مشتركند اما این فهرست فقط شامل فیلم‌هایی است كه از همین حالا تریلر آنها بیرون آمده و نوید یك فیلم خوب را به مخاطب می‌دهند:

هابیت: سفر غیرمنتظره
بیلبو بگینز، هابیت، سفری را به همراه گروهی از دورف‌ها به سرزمین ناشناخته آغاز می‌كنند تا گنجینه‌شان را از اسموگ اژدها پس بگیرند.

شوالیه تاریكی برمی‌خیزد
هشت سال بعد از اتفاقاتی كه برای شوالیه تاریكی در فیلم قبلی افتاد،‌ حالا رئیس گروه تروریستی به شهر گوتهام رسیده. نیروی پلیس و مردم شهر را تحت فشار می‌گذارد و كارهای او باعث می‌شود تا قهرمان قدیمی، بتمن دوباره خودش را آشكار كند.

انتقامجویان
آژانس شیلد تیمی تشكیل می‌دهد و گروهی از انسان‌ها با قدرت‌های فوق طبیعی را گرد هم می‌آورد تا كره زمین را از حمله مهاجمان بیگانه نجات دهند و مانع از نابودی و نیستی آن شوند.

پرومتئوس
تیمی از كاشفان موفق می‌شوند كه سرنخی از ریشه‌های نوع بشر در زمین پیدا كنند. همین سرنخ باعث می‌شود سفری به گوشه تاریك زمین داشته باشند. جایی كه باید جنگ وحشتناكی را برای حفظ آینده نوع بشر آغاز كنند.

اسپایدرمن شگفت‌انگیز
پیتر پاركر نوجوان، با بحران‌های یك ابر انسان شگفت‌انگیز و مشكلات یك نوجوان عادی دست به گریبان است.

بازی‌های گرسنگی
در آینده، پارلمان ایالتی از دوازه ایالت دخترها و پسرهای جوان را انتخاب می‌كند تا در یك برنامه زنده تلویزیونی با مرگ دست و پنجه نرم كنند. دختری داوطلب می‌شود كه در آخرین مسابقه جای خواهر كوچكترش را بگیرد.

بیداری زیر زمین
وقتی نیروهای انسانی متوجه حضور خون‌آشام‌ها و بقیه نیروهای شر می‌شوند، جنگی بین همه آنها در می‌گیرد. اگر انسان‌ها در این جنگ پیروز نشوند، نسل‌شان منقرض خواهد شد.

خشم تایتان‌ها
پرسئوس سوار كشتی می‌شود تا به جست‌وجوی زئوس به اعماق زمین سفر كند و نجاتش دهد. زئوس را پسر و برادر خائنش، آرس و هادس به اسارت گرفته‌اند.

مردان سیاهپوش 3
نماینده مردان سیاهپوش به دهه 60 برمی‌گردد. زمانی كه یك موجود بیگانه مشغول برنامه‌ریزی برای نابودی گروه مردان سیاهپوش در آینده و انسان‌ها هستند.

ماداگاسكار3: تحت تعقیب در اروپا
الكس شیر، مارتی گورخر، ملمان زرافه و گلوریای اسب آبی به یك سیرك در حال سفر می‌پیوندند تا شاید بتوانند به خانه‌شان در نیویورك برگردند.

كلاغ
یك داستان تخیلی از آخرین روزهای زندگی ادگار آلن پو كه در آن پو به تعقیب یك قاتل سریالی می‌پردازد كه قربانیان‌شان آینه شخصیت‌های داستان‌های نویسنده هستند.

میراث بورن
این فیلم نتیجه تلاش‌های كمپانی یونیورسال است كه بالاخره موفق شد حق امتیاز فیلم‌های بورن را خریداری كند.

بی‌مصرف‌های 2
مشكل اصلی در مواجهه با «بی‌مصرف‌های2» این خواهد بود كه دیگر چیز تازه و نویی ندارد. هر دو قسمت فیلم بازیگران خوب و تاثیرگذار و غیرمعمولی دارد. ما برای «بی‌مصرف‌های2» به یك داستان تازه و بهتر از قسمت قبلی نیاز داریم. تنها چیزی كه فعلا از داستان فیلم مشخص است،‌ این است كه سیلوستر استالونه برای تقویت گروه فرستاده می‌شود.آرنولد شوارتزنگر، بروس ویلیس و جیسن استاتهام هم همچنان در قسمت دوم هم حضور دارند.

سفیدبرفی و شكارچی
سال آینده فیلم‌های زیادی داریم كه از داستان‌ها و شخصیت‌های كلاسیك بهره برده‌اند: «جك آدمكش»، «آینه، آینه»، «آبراهام لینكلن: شكارچی خون‌آشام» و «هانسل و گرتل: شكارچیان جادوگر» اما «سفیدبرفی و شكارچی» از میان آنها فیلمی است كه می‌شود جزو امیدهای سال آینده به حسابش آورد. فیلمی كه نشان می‌دهد كریستن استوارت، خارج از مجموعه فیلم‌های «افسانه مهتاب» هم چه قدرتی در بازیگری دارد. یكی از فیلمنامه‌نویسان هم حسین امینی، فیلمنامه‌نویس ایرانی است كه امسال هم فیلمنامه فیلم تحسین ‌شده «راننده» را نوشته و هیچ بعید نیست كه جوایز مهمی را هم كسب كند.

فرانك‌وینی
تیم برتون قصد دارد كه فیلم كوتاه «فرانك‌وینی»اش را امسال تبدیل به یك فیلم بلند كند و روی پرده سینماها بیاورد. بعد از انیمیشن «عروس‌مرده»، «فرانك‌وینی» اولین اثری خواهد بود كه دوباره برتون را به همان حال و هوا و فرم برمی‌گرداند. نكته جالب توجه این فیلم فقط انیمیشن بودن آن نیست بلكه علاوه بر آن برتون می‌خواهد «فرانك‌وینی» را سیاه و سفید به نمایش درآورد. تیم برتون سال آینده یك فیلم هم خواهد داشت: «سایه‌های تاریكی» اما «فرانك‌وینی» فیلمی است كه مخاطبان را سر شوق آورده و برای دیدنش مشتاقند.

البته این فهرست‌ها تا آخر سال آینده می‌توانند تغییر كنند. به هرحال طبق پیش‌بینی‌های مرسوم، این‌ها فیلم‌هایی هستند كه در سال جدید میلادی گیشه‌ها را فتح خواهند كرد.

وبگردی
Copyright 2007 - 2019