تماس با مدیر
سه شنبه, ۴ آذر , ۱۳۹۹


10 دلیل برای دوست داشتن کتاب ها

10 دلیل برای دوست داشتن کتاب ها

این مقاله نوشته میتزی هرناندز است. او هم مثل ما عاشق کتاب و عنوان مقاله اش را “۱۰ دلیلی که کتاب ها را از انسان ها بیشتر دوست دارم” نوشته است. اما شاید این سوال پیش بیاید که چرا امثال ما خوره کتاب ها، از خواندن کتاب این همه لذت می بریم. جواب شما ۱۰ دلیل برای عاشق کتاب بودن است:

“وقتی به دیگران می گویم، من بیشتر از انسان ها کتاب را دوست دارم، آنها اغلب به من نگاه می کنند مثل اینکه من دیوانه ام، یا فقط به من می خندند. بنابراین بسیاری از مردم از من سؤال می کنند که چرا من عاشق کتاب هستم و من تعجب میکنم که چرا آنها این حس را ندارند؟ منظورم این است که کتابها به طور جدی بزرگترین هدایای بشر هستند و آنها شایسته تقدیر هستند. من اعترافی دارم، من دوستدار کتاب هستم و متوجه شدم که من کتاب ها را بیشتر از انسان دوست دارم و به این دلایل است:

۱) کتاب ها هرگز در مورد شما قضاوت نمی کنند.

لازم نیست لباس شیک بپوشید یا برای یک کتاب آرایش کنید. شما می توانید بدون آرایش، بدون لباس زیر و شلوار در خانه باشید. کتاب ها هرگز به شما نمی گویند چرا شما انقدر آشفته هستید.

۲) کتاب ها شما را ناامید نمی کنند.

بارها و بارها، در زندگی مردم من را رها کرده اند. مردم آنچه به نظر میرسند، نیستند. خوشبختانه با کتاب، می توانید آنها را بر اساس جلد آنها (به معنای واقعی کلمه) قضاوت کنید. کتاب ها بسیار ساده تر از مردم هستند زیرا می دانید وارد چه چیزهایی می شوید. هر کتابی که خوانده ام، هر صفحه ای که عوض میکنم و هر فصل که تمام می کنم هرگز ناامید نمی شوم.

۳) کتاب ها هیجان انگیز هستند.

خواه یک رمان، رمز و راز، علمی تخیلی و یا هیجان انگیز باشد، یک کتاب خوب این قدرت را دارد که شما را به مکان هایی که قبلا نبوده اید، ببرد. به لطف کتابهایم، از سرزمین های دور، دوره های تاریخ و مکان هایی که فقط در خواب دیده ام، بازدید کرده ام. هر بار که یک کتاب را باز می کنید، فوراً به دنیای جدید منتقل می شوید. برای شما مثل یک سیستم انتقال نیرو است.

۴) کتاب ها درسهای زیادی به شما می آموزند.

هر کتاب، هر داستان، هر شخصیت، چیزی برای آموزش شما دارد. هر کتاب بی نظیر است و برای ارائه و آموزش به شما چیزهای متفاوتی دارد. تمام درس های که با کتاب آموخته ام مرا در طی بسیاری از رویدادهای زندگی به کمک کرده است و میخواهم از نویسندگانی که آن درسها را به من آموخته اند، تشکر کنم.

۵) کتاب ها، مصاحب بسیار خوبی هستند.

کتابها همیشه برای من وجود داشته اند. کتابها در هر زمان و در طول روز یا شب در آنجا خواهند بود تا شما را در زمان نیاز، آسایش دهند. آنها آرامش بخش و تحول پذیر هستند. آنها هرگز شما را ترک نمی کنند، آنها همیشه در همان نقطه ای هستند که شما آنها را رها کرده اید.

۶) کتاب ها عوارض ندارند.

گاهی اوقات ترغیب میشوید به کتابتان مشت بزنید، معمولا وقتی شخصیت مورد علاقه شما از بین می رود. مرگ شخصیت های کتاب اغلب شما را مضطرب می کند. من وقتی از کتاب ناامید میشوم، می توانم کتاب را در اتاق پرتاب کنم. ولبی اگر وقتی مردم مرا ناامید میکنند، آنها را با مشت بزنم، مانند بعضی از کتاب ها، در سلول زندان خواهم نشست.

۷) کتاب ها گزینه های زیادی به شما می دهند.

شما نمی توانید خانواده خود را انتخاب کنید، اما با کتاب، بسیاری از موارد را می توانید انتخاب کنید. آیا می خواهید ترسناک بخوانید؟ آیا می خواهید عاشقانه بخوانید؟ رمان؟ شعر؟ آیا می خواهید امشب قبل از خواب از مرگ بترسید؟ یا عاشق شوید؟ انتخاب باشماست.

۸) کتاب ها ساکت هستند.

اگر می خواهید آنها ساکت شوند، فقط کتاب را کنار می گذارید. مردم هرگز نمی دانند چه موقع دهانشان را ببندند و ساکت باشند.

۹) کتاب ها بدون قید و شرط شما را دوست خواهند داشت.

کتاب ها حس فوق العاده ای دارند و همیشه شما را دوست دارند(حتی وقتی پرخاشگر باشید). اما مردم بی رحم هستند.

۱۰) کتاب ها شما را باهوش تر می کنند.

کتابها ممکن است شما را به چالش بکشند، اما هرگز انتظار ندارند که کارهایی خارج از توانتان انجام دهید. مهمتر از همه، کتابها به شما کمک می کنند تصمیمات بهتر و آگاهانه تری بگیرید – نه تصمیم های بد. از طرف دیگر مردم پر از گزینه های بد هستند. مردم، احمق های کثیف!

کتاب ها بزرگترین چیزهای روی زمین هستند.

بیشتر دوستداران کتاب، کتاب ها را بیشتر از مردم دوست دارند. آنها بوی عالی می دهند، قابل اعتماد هستند، آموزنده هستند و وقتی به آنها احتیاج دارید همیشه در آنجا هستند. کتابها گوش می دهند و باعث می شوند مشکلات خود را با داستانهایشان فراموش کنید.”

امیدوارم از خوندن این نوشته لذت برده باشید. ما عاشق کتابیم و بهترین کتاب ها رو معرفی می کنیم. به وبسایت خوره کتاب سر بزنید یا به پادکست یه فنجون کتاب گوش بدید.

وبگردی
Copyright 2007 - 2019