تماس با مدیر
دوشنبه, ۶ بهمن , ۱۳۹۹


10 ترفند برای رفع سوزش معده

10 ترفند برای رفع سوزش معده

درست است که برخی افراد بیشتر از دیگران دچار سوزش معده می‌شوند، اما این احساس ناخوشایند بسیار رایج است. رعایت برخی اصول می‌تواند این ناراحتی را کم کند. توصیه های ما برای مقابله با سوزش معده را دنبال کنید.

10 توصیه برای مقابله با سوزش های معده
1. بعد از ناهار خوردن دراز نکشید. بعد از شام هم، حداقل یک ساعت صبر کنید و بعد به رختخواب بروید. از دراز کشیدن جلوی تلویزیون خودداری کنید.

2. بعد از غذا، از انجام فعالیت های شدید خودداری کنید، ضمناً بعد از غذا خوردن نباید کارهایی انجام دهید که نیاز به خم شدن، دارند.

3. با قرار دادن یک حایل 15 سانتی متری، سرتان را از رختخواب بالاتر بیاورید.

4. بعد از غذا یک لیوان آب خالص بنوشید (از نوشیدن نوشیدنی های گازدار پرهیز کنید) تا به این ترتیب بالا آمدن اسیدها را به تأخیر بیندازید و آنها به عقب رانده شوند.

5. از مصرف برخی نوشیدنی ها خودداری کنید: این نوشیدنی ها حاوی کافئین یا تئین هستند به علاوۀ تمام نوشیدنی های الکلی. ضمناً از نوشیدن آبمیوه ها، خصوصاً آب مرکبات پرهیز کنید. مصرف شیرتان را نیز محدود کنید.

6. مصرف مواد غذایی چرب و سرخ شده را کم کنید.

7. حجم غذایی تان را بین چندین وعده تقسیم کنید، از مصرف غذاهای حجیم و خیلی چرب اجتناب کنید. 

8. از مصرف ادویه جات، معطر کننده ها، نعنای سبز و قرص نعنا پرهیز کنید.

9. مراقب وزن تان باشید و با اضافه وزن مبارزه کنید.

10. یک سری داروی ضد اسید وجود دارند که محتوای اسیدی معده را خنثی می‌کنند، فروش این داروها بدون نسخۀ پزشک آزاد است. با این حال بهتر است که قبل از مصرف با پزشک تان دربارۀ مشکل خودتان صحبت کنید.

پزشک مشکل شما را تشخیص خواهد داد و درمان مناسب را به شما پیشنهاد خواهد کرد. در تمامی موارد، خوددرمانی بدون نظر پزشک، نباید به هیچ وجه بیش از 15 روز طول بکشید.

وبگردی
Copyright 2007 - 2019