تماس با مدیر
سه شنبه, ۴ اردیبهشت , ۱۳۹۷


یقه باز و گردنبند طلایی سرمربی تیم ملی ایران + عکس

یقه باز و گردنبند طلایی سرمربی تیم ملی ایران + عکس

سرمربی تیم ملی ایران

محمود گودرزی هیچ گاه رابطه خوبی با کی روش(Carlos Queiroz) نداشته و ندارد. این را بارها و بارها اعلام کرده است. لمپن وارداتی؛ این واژه تندی بود که وزیر ورزش در جمع مربیان سنتی فوتبال ایران درباره کارلوس کی روش به کار برده بود. او اگرچه در آن زمان اسمی از وی نیاورده بود اما واژه هایی که استفاده کرده بود و کدهایش، به سرمربی تیم ملی می خورد.

او لمپن را در این نشست تعریف کرده بود و گفته بود روس ها اولین بار این واژه را به کار برده اند و به کسی گفته می شود که پایگاه و طبقه اجتماعی خاصی ندارد. او در این نشست خیلی تند از کارلوس انتقاد کرد تا گفته شود این مربی دیگر قرار نیست در ایران بماند و اگر دخالت از بالا نبود شاید همان طور که هنوز هم از حوزه وزارتی شنیده می شود، او در ایران نمانده بود.

وزیر ورزش غیر از انتقادی که به ادبیات سرمربی دارد، در حضور نزدیکانش و مسئولان ورزش از این انتقاد کرده که او چرا یقه اش را باز می گذارد و گردنبندش را بیرون می اندازد.

مقام ارشد ورزش کشور از این نوع استفاده سرمربی از ادوات و آلات تزئینی و ضد عرف خوشش نمی آید. کی روش عادت دارد این گردنبند را که نشان متولدین اسفندماه است را به گردن بیاندازد. نشان هوت یا ماهی، این گردنبند مورد علاقه مربی پرتغالی است که این رفتار در کشورش یک ضد فرهنگ شناخته نمی شود اما شاید در کشور ما خیلی عرف نیست.

اگرچه خیلی از مربیان لیگ برتری فوتبال خودمان هم همین نوع استفاده از گردنبند را دارند. حتی در زمان علی آبادی هم مربی ایرانی وقت تیم ملی به همین سبک گردنبندی به گردن داشت که رئیس وقت وزارت ورزش به او گفت: «این نوع یقه باز و این گردنبند طلایی که بیرون افتاده، زیبنده سرمربی تیم ملی ایران نیست.» اگرچه آن مربی هیچ گاه تغییری در شکل لباس پوشیدن و بستن یقه لباسش نداد.

عکس یقه باز کی روش

کی روش سرمربی تیم ملی ایران

عکس گردنبند کی روش

گردنبند کی روش سرمربی تیم ملی ایران

امتیاز دهید

وبگردی
Copyright 2007 - 2017