تماس با مدیر
سه شنبه, ۶ خرداد , ۱۳۹۹


یارانه مهر قابل واریز شد

یارانه مهر قابل واریز شد

یارانه

یارانه مهر قابل واریز شد
 
یارانه مهر
 

 یارانه مهر ماه که سی و دومین مرحله از پرداخت‌های نقدی به شمار می‌آید نیمه‌شب چهارشنبه به حساب سرپرستان خانوار واریز و از بامداد امروز قابل برداشت شد.

با واریز مبلغ 45 هزار و 500 تومانی ماه جاری، میزان کل یارانه‌های نقدی واریز شده توسط دولت به حساب سرپرستان خانوار ایرانی با احتساب مبلغ عیدانه اسفند 91 و یارانه نان که در شروع طرح به اقشاری از مردم پرداخت شد، از مرز 116 هزار میلیارد تومان گذشت.

یارانه‌ی مهر ماه که سومین یارانه نقدی دولت یازدهم به حساب می‌آید در حالی با چند روز تاخیر به حساب سرپرستان خانوار واریز شد که تعدادی از مقامات اقتصادی دولت بارها از غیر اصولی بودن نحوه‌ی پرداخت‌ها ابراز نارضایتی کرده اند.

به طوری که طبق گفته‌های طیب نیا، وزیر اقتصاد دولت مجبور است برای پرداخت نقدی هر ماه متحمل کسری بودجه‌ای معادل با هزار میلیارد تومان شود.در کنار آن معاون اول رییس جمهور نیز از نیاز مبرم این طرح به بازنگری خبر داده است.

بنا به گفته‌ی جهانگیری دولت در حالی در اختصاص تمام منابع طرح هدفمندی به پرداخت‌های نقدی با کسری بودجه همراه است که در قانون مصوب مجلس تنها به قوه‌ی مجریه اجازه‌ی اختصاص 50 درصد از منابع به این حوزه داده شده است.این یعنی تاکنون سهم تولید در هدفمندی یارانه‌ها مغفول مانده است.

یارانه‌ی نقدی مهر ماه در حالی مانند سی و یک مرحله‌ی قبل به حساب سرپرستان خانوار واریز شده است که به نظر می‌رسد دولت مجلس برای حذف سه دهک پردرآمد هم قسم شده‌اند و طبق اعلام معاون اول رییس جمهور ستاد هدفمندی یارانه‌ها مسولیت پیگیری و مطالعات اولیه ی این طرح را بر عهده گرفته است.

وبگردی
Copyright 2007 - 2019