تماس با مدیر
چهارشنبه, ۳۰ خرداد , ۱۳۹۷


گوگل روزی 10 اختراع را به نام خود ثبت می کند

گوگل روزی 10 اختراع را به نام خود ثبت می کند

گوگل

گوگل روزی 10 اختراع را به نام خود ثبت می کند

اخبار ,اخبار علمی,ختراعات گوگل

اما نشریه Technology Review وابسته به دانشگاه MIT براساس اطلاعات منتشر شده از «مرکز ثبت اختراعات و علایم تجاری آمریکا» اعلام کرده است که شرکت گوگل تنها در سال‌جاری میلادی بیش از ۱۸۰۰ اختراع و حق امتیاز را به نام خود ثبت کرده است.

به گفته این مرکز، شرکت گوگل به طور میانگین روزانه ۱۰ اختراع و حق امتیاز را به نام خود به ثبت می‌رساند و با این اتفاق، رکورد همه شرکت‌ها و سازمان‌های جهانی را در این زمینه شکسته است. این شرکت اینترنتی بیشترین حق امتیازهای خود را برای موتور جست‌وجوگر اینترنتی و سیستم‌عامل آندروید خود ثبت می‌کند. با این وجود فناوری‌های متفاوتی از سوی گوگل ثبت می‌شود که از جمله آنها می‌توان به اتومبیل بدون سرنشین، بالن اینترنتی و عینک هوشمند اشاره کرد.

این شرکت از سال ۲۰۰۷ به بعد در عرصه حق امتیاز و ثبت اختراعات جدید به موفقیت‌های قابل ملاحظه‌ای دست یافت و در همان زمان بود که «استیو جابز مدیرعامل شرکت اپل اعلام کرده بود که هر حق امتیاز و اختراعی را که به گوشی هوشمند‌ آی‌فون مربوط شود، به ثبت می‌رساند و همین مساله باعث شد که رقابتی تنگاتنگ بین آندروید گوگل و آی‌فون اپل صورت گیرد.

گفته می‌شود که تنها در حوزه گوشی‌های هوشمند تاکنون بیش از ۲۵۰ هزار حق امتیاز ثبت شده است و به همین خاطر بسیار غیرممکن است که یک شرکت اقدام تازه‌ای در حوزه تلفن‌های همراه انجام دهد و حق شرکت دیگري را ضایع نکرده باشد.

امتیاز دهید

وبگردی
Copyright 2007 - 2017