تماس با مدیر
دوشنبه, ۱۶ تیر , ۱۳۹۹


گران ترین فوتبالیست های دنیا+عکس

گران ترین فوتبالیست های دنیا+عکس

گران‌‌ترین فوتبالیست‌ها

 

 “ادینسون کاوانی” مهاجم اروگوئه‌ای تیم فوتبال ناپولی با عقد قراردادی به ارزش 64 میلیون یورو به پاری سن ژرمن پیوست تا یکی دیگر از قراردادهای گران‌قیمت فوتبال جهان به ثبت برسد.

این موضوع بهانه‌ای شد تا به بررسی 10 نقل و انتقال گران قیمت تاریخ فوتبال جهان بپردازیم.

1- کریستیانو رونالدو:

ستاره پرتغالی رئال مادرید که در سال 2009 از منچستر یوناتید به رئال مادرید پیوست، همچنان به عنوان گران قیمت‌ترین بازیکن فوتبال جهان شناخته می‌شود.

این مهاجم پرتغالی با قراردادی به ارزش 96 میلیون یورو راهی مادرید شد تا گران‌ترین رقم برای انتقال بازیکن را کهکشانی‌های برنابئو بپردازند.

2-  زلاتان ایبراهیموویچ:

مهاجم سوئدی و توانمند حال حاضر پاری سن ژرمن فرانسه، زمانی که در اینترمیلان توپ می‌زد در سال 2009 با رقم 92.5 میلیون یورو راهی بارسلونا شد تا دومین بازیکن گران قیمت فوتبال جهان لقب بگیرد.

البته زلاتان در بارسا با حضور ستارگانی نظیر مسی، ژاوی و اینیستا چندان موفق نبود و خیلی زود از این تیم جدا شد اما بدون شک او دومین نقل و انتقال برتر فوتبال در سطح جهان به حساب می‌آید.

3- زین الدین زیدان:

هافبک فرانسوی و مغز متفکر میانه میدان زمانی که در یوونتوس بازی می‌کرد مورد توجه سران رئال مادرید قرار گرفت و در سال 2001 با رقم 69 میلیون یورو راهی رئال مادرید شد.

ستاره مسلمان فرانسوی تا مدت‌ها گران‌ترین بازیکن فوتبال جهان محسوب می‌شود و انتقالات رونالدو و زلاتان باعث شد تا در رده سوم گران ترین بازیکنان فوتبال جهان قرار بگیرد.

زیدان در حال حاضر به عنوان دستیار در کنار آنچلوتی در رئال حضور دارد.

4- کاکا:

ستاره برزیلی که زمانی در میلان چشم‌ها را خیره می‌کرد و این تیم با بازی‌سازی او قهرمانی اروپا را هم بدست آورد در سال 2008 با رقم 65 میلیون یورو راهی برنابئو شد تا در رده چهارم گران ترین بازیکنان فوتبال قرار داشته باشد.

کاکا درخششی که در میلان داشت در رئال از خود به نمایش نگذاشت و طرفداران رئال بسیار امیدوارند که در این فصل با حضور آنچلوتی مربی که کاکا را به اوج رساند، بار دیگر این ستاره فوتبال برزیل به دوران درخشش خود باز گردد.

5- ادینسون کاوانی:

مهاجم اروگوئه‌ای روز گذشته با قراردادی به ارزش 64 میلیون یورو از ناپولی به سن ژرمن پیوست تا در جمع 5 بازیکن گران قیمت فوتبال جهان قرار بگیرد.

انتقال این مهاجم اروگوئه‌ای بدون شک در حال حاضر گران ترین انتقال در سال 2013 به شمار می‌رود.

6- فیگو:

هافبک پرتغالی که با جنجال‌های فراوان از بارسلونا به رقیب دیرینه رئال مادرید پیوست در سال 2000 با رقمی به ارزش 60 میلیون یورو راهی برنابئو شد تا یکی دیگر از گران‌ترین نقل و انتقالات فوتبال جهان رقم بخورد.

7- رادامل فالکائو:

ستاره کلمبیایی تیم فوتبال اتلتیکو مادرید در این فصل با قراردای به ارزش 60 میلیون یورو به موناکو پیوست تا او هم در جمع ستارگان گران قیمت فوتبال جهان قرار بگیرد.

8- فرناندو تورس:

مهاجم ملی‌پوش ماتادورها، تنها اسپانیایی حاضر در جمع گران‌ترین بازیکنان فوتبال جهان است.

او در سال 2011 با قراردادی به ارزش 58 میلیون یورو از لیورپول راهی چلسی شد اما دراین تیم به هیچ وجه نتوانست درخشش سابق را داشته باشد.

9- هرنان کرسپو:

مهاجم آرژانتینی تیم فوتبال پارما در سال 2000 با رقم عجیب 57 میلیون یورو که در آن زمان یک رکورد محسوب می‌شد راهی لاتزیو شد.

با وجود اینکه 13 سال از آن زمان می‌گذرد این انتقال همچنان در جمع 10 نقل و انتقال فوتبال جهان قرار دارد.

10- نیمار:

ملی‌پوش برزیلی سانتوس پس از کش و قوس های فراوان در این فصل از سانتوس راهی بارسلونا شد.

رقم قراردادی که رسانه‌ها برای این انتقال بیان کردند 57 میلیون یورو است.

این مهاجم در این فصل در کنار مسی دارنده 4 توپ طلای فوتبال جهان خط آتش بارسلونا را تشکیل خواهند داد.

وبگردی
Copyright 2007 - 2019