تماس با مدیر
چهارشنبه, ۵ اردیبهشت , ۱۳۹۷


گران‌ترین و ارزان‌ترین لپ‌تاپ‌ها در ايران + عکس

گران‌ترین و ارزان‌ترین لپ‌تاپ‌ها در ايران + عکس

لپ‌تاپ کاربران مختلفی دارد که گروه‌های گوناگونی را شامل می‌شوند. از کاربران عادی گرفته که استفاده آنها از این کالا به گشت‌وگذار در سایت‌های اینترنتی، چک کردن ایمیل‌ها و… محدود می‌شود تا کاربران حرفه‌ای که اکثر امور خود را به وسیله لپ‌تاپ یا مینی لپ‌تاپ انجام می‌دهند. از پرداخت قبوض گرفته تا انجام امور تجاری و اداری و…

گروهی از کاربران نیز اکثر ساعات روز را پشت لپ‌تاپشان سپری می‌کنند و حتی تفریح و سرگرمی آنها به این وسیله پر کاربرد محدود مي‌شود. برای هر گروه از این کاربران، فاکتور‌هاي مختلفی برای انتخاب نوع و مدل لپ‌تاپ اهمیت دارد. قیمت مناسب، قابلیت‌هاي فنی، وزن، طراحی و رنگ، برند و… از فاکتورهایی هستند که برای یک خریدار هنگام خرید لپ‌تاپ اهمیت دارد.

ولی در این بین برای اکثر کاربران لپ‌تاپ، فاکتور وزن اهمیت زیادی دارد. به همین دلیل است که شرکت‌های تولید‌کننده در صدد تولید لپ‌تاپ‌هایی سبک وزن با قابلیت‌های فنی مطلوب هستند. لپ‌تاپ‌هایی که علاوه بر وزن و حجم اندک به خوبی از عهده رفع نیاز کاربران برآید. در حال حاضر برندهای مختلفی در بازار نمونه‌هایی از لپ‌تاپ‌هاي سبک وزن را به بازار عرضه کرده‌اند که البته مینی لپ‌تاپ‌ها هم جزو این دسته قرار دارند.

در این گزارش ما مدل‌های مختلف لپ‌تاپ‌هاي سبک که وزنی کمتر از دو کیلوگرم دارند و مینی لپ‌تاپ‌ها را معرفی می‌کنیم.

sony

گران‌ترین و ارزان‌ترین لپ‌تاپ‌ها در ايران + عکس

سونی از برندهایی است که نسبت به برندهای دیگر از تنوع بیشتری در زمینه مدل‌های مختلف برخوردار است و می‌توان گفت لپ‌تاپ‌هاي سبک وزن در سبد محصولات این برند بیش از سایر برندها خودنمایی می‌کنند. به گفته فعالان بازار شاید سونی از پیشتازان عرضه لپ‌تاپ‌هاي سبک وزن و مینی لپ‌تاپ‌ها نباشد، ولی بی‌شک این برند به سازنده لپ‌تاپ‌هاي ظریف معروف است.

این برند با عرضه مینی‌لپ‌تاپ‌هایی با ظاهر یک کیف دستی از جنس چرم براق شهرت زیادی یافت. مینی‌لپ‌تاپ‌هاي مستطیل شکل باریکی که در نگاه اول كمتر کسی باورش می‌شود یک مینی لپ‌تاپ است. البته قیمت مینی لپ‌تاپ و لپ‌تاپ‌هاي سبک وزن برند سونی با سایر برندها قابل مقایسه نیست و می‌توان گفت این برند جزو برندهای گران قیمت بازار به حساب مي‌آید.

اما به هر حال اگر تمایل داشتید یک مینی لپ‌تاپ سبک وزن از این خانواده خریداری کنید، می‌توانید به سراغ مدل تازه وارد p۱۵kxb بروید که مینی‌لپ‌تاپ مستطیل شکل باریک است با مشخصاتی چون تجهیز به صفحه نمایش هشت اینچی، کارت گرافیک intel، رم دو گیگابایتی، پردازنده ۱.۸۶GHZ و…

این مینی لپ‌تاپ که از جنس چرم براق است با قیمت یک میلیون و ۵۹۰هزار تومان به بازار عرضه شده است و جزو محصولات تازه وارد این برند است.

مدل VPCYA۱۵FG/B نیز از مینی لپ‌تاپ‌هاي با قابلیت بازار است که بر خلاف سایر مینی لپ‌تاپ‌ها به پردازنده قوی INTEL CORE I۳-۱.۳۳GHZ مجهز است.

صفحه نمایش این مینی لپ‌تاپ هم ۶/۱۱ اینچ از نوع LED است. این مینی لپ‌تاپ ۴۶/۱ کیلوگرمی با قیمت یک‌میلیون و ۲۶۰ هزار تومان و با ضمانت ایران رهجو به بازار عرضه شده است. همچنین مدل‌های VPCZ۱۳۶GG/B وVPCS۱۳۷GG/B، از لپ‌تاپ‌هاي سبک وزن و با قابلیت این برند هستند که به پردازنده intel core i۵، صفحه نمایش ۱/۱۳ اینچی و… مجهزند .این لپ‌تاپ‌ها با قیمتی حدود یک میلیون و ۵۵۰ تا یک میلیون و ۷۹۰ هزار تومان به بازار عرضه شده‌اند.

مدل VPCS۱۳۶FG/B نیز از مدل‌های سبک وزن و گران قیمت این برند است که با قیمت سه میلیون و ۱۲۰ هزار تومان به بازار عرضه شده است.

DELL

گران‌ترین و ارزان‌ترین لپ‌تاپ‌ها در ايران + عکس

از خانواده DELL مدل‌های V۱۳ و V۳۳۰۰ از سری XPS هستند که وزنی کمتر از دو کیلوگرم دارد. این لپ‌تاپ‌ها که وزنی حدود ۶/۱ کیلوگرم دارند با قیمتی حدود ۹۵۰ هزار تومان تا یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان به بازار عرضه شده‌اند.

همچنین مدل ۳۵۰۰ از سری VOSTRO از لپ‌تاپ‌هاي سبک وزن این برند است که به پردازنده INTEL CORE I۵ مجهز است و وزن آن ۸/۱ کیلوگرم است. این لپ‌تاپ به زودی وارد بازار داخلی خواهد شد. مدل Mini۱۰ نیز از مینی‌لپ‌تاپ‌هاي پرفروش این برند است که صفحه نمایش آن ۱/۱۰ اینچ از نوع WSVGA و وزن آن ۲/۱ کیلوگرم است. این مینی لپ‌تاپ هم با قیمت ۴۱۰ هزار تومان و با ضمانت زیگورات به بازار عرضه شده است.

HP

گران‌ترین و ارزان‌ترین لپ‌تاپ‌ها در ايران + عکس

اگرچه HP مدل‌های مختلفی را با سایز کمتر از ۱۴ اینچ به بازار عرضه کرده است، ولی اکثر این مدل‌ها وزنی بالای دو كیلوگرم دارند و نمی‌توان آنها را در ردیف لپ‌تاپ‌هاي سبک وزن قرار داد. به عنوان مثال مدل‌های PRO BOOK ۴۳۲۰، DV۳-۴۳۰۵ CHERRY از لپ‌تاپ‌هایی هستند که صفحه نمایش آنها ۳/۱۳ اینچ است ولی وزنی بیشتر از دو کیلوگرم دارند. مدل TM۲-۲۱۵۰ از مدل‌های سبک وزن این برند است که به پردازنده INTEL CORE I۳، صفحه نمایش ۱/۱۲ اینچی مجهز است و وزن آن ۹/۱ کیلوگرم است. این مدل با قیمت یک میلیون و ۲۹۰ هزار تومان به بازار عرضه شده است و در سری نمونه‌هاي لمسی این برند قرار دارد. همچنین مدل MINI۱۱۰-۳۶۱۰ از مینی‌لپ‌تاپ‌هاي پرفروش این برند است که صفحه نمایش آن ۱/۱۰ اینچ و وزن آن ۲/۱ کیلوگرم است.

FUJITSU

گران‌ترین و ارزان‌ترین لپ‌تاپ‌ها در ايران + عکس

فوجیتسو به عنوان خالق لپ‌تاپ‌هاي سبک وزن و مینی لپ‌تاپ‌ها در بازار‌هاي جهانی شناخته شده است. معمولا مینی‌لپ‌تاپ‌هاي این برند از قابلیت‌های فنی بالایی برخوردارند و قیمت بالاتری نیز نسبت به سایر برندهای بازار دارند. پس اگر تمایل داشتید از این خانواده یک مینی لپ‌تاپ یا یک لپ‌تاپ سبک وزن خریداری کنید، می‌توانید به سراغ مدل LIFEBOOK S-۷۶۰ که یک لپ‌تاپ با صفحه نمایش ۳/۱۳ اینچی است، بروید. این لپ‌تاپ که وزنی حدود ۹/۱ کیلوگرم دارد با قیمت یک میلیون و ۶۷۰هزارتومان به بازار عرضه شده است و به پردازنده INTEL CORE I۵ مجهز است.

مدل LIFEBOOK T- ۵۸۰ نیز از مینی لپ‌تاپ‌هاي سبک وزن این برند است که به صفحه نمایش ۱/۱۰ اینچی و پردازنده INTEL CORE I۵ مجهز است و با قیمتی حدود یک‌میلیون و ۶۲۰ هزار تومان به بازار عرضه شده است.

APPLE

گران‌ترین و ارزان‌ترین لپ‌تاپ‌ها در ايران + عکس

اگرچه محصولات این خانواده از سایر برندهای موجود در بازار سری جدا دارند و خریداران محصولات این برند به قابلیت‌های لپ‌تاپ بیشتر توجه دارند، ولی به هر حال این برند برای علاقه‌مندان به لپ‌تاپ‌هاي ظریف و سبک محصولات سری AIR را به بازار عرضه کرده است.

به عنوان مثال مدل‌های MC۵۰۶LL/A و MC۵۰۴LL/A از MACBOOK AIR‌هاي سبک وزنی هستند که وزنی کمتر از ۳/۱ کیلوگرم دارند.

مدل MC۵۰۶LL/A به صفحه نمایش ۶/۱۱ اینچی مجهز است و وزن آن یک کیلوگرم است وبا قیمت یک میلیون و ۵۵۰ هزار تومان به بازار عرضه شده است. مدل MC۵۰۴LL/A هم به صفحه نمایش ۳/۱۳ اینچی مجهز است و وزنی حدود ۳/۱ کیلوگرم دارد. این مدل هم با قیمت دو میلیون و ۵۰ هزار تومان به بازار عرضه شده است.

MSI

گران‌ترین و ارزان‌ترین لپ‌تاپ‌ها در ايران + عکس

مینی لپ‌تاپ‌هاي این برند هم در بازار قیمت مناسبی دارند و هم فروش خوبی دارند. مدل U۱۳۵-DX از مینی‌لپ‌تاپ‌هاي سبک وزن و ارزان قیمت این برند در بازار داخلی است که قیمتی حدود ۴۷۰ هزار تومان دارد. وزن این مینی لپ‌تاپ هم ۲/۱ کیلوگرم است. مدل X۳۶۰ نیز از لپ‌تاپ‌هاي سبک وزن این برند است که به صفحه نمایش آن ۴/۱۳ اینچ است. وزن این لپ‌تاپ هم ۵/۱ کیلوگرم است. این لپ‌تاپ با قیمت یک میلیون و ۱۵۰ هزار تومان به بازار عرضه شده است.

امتیاز دهید

وبگردی
Copyright 2007 - 2017