تماس با مدیر
یکشنبه, ۲۹ مرداد , ۱۳۹۶


گرانقیمت ترین خودروی آسیا+عکس

گرانقیمت ترین خودروی آسیا+عکس

تصاویری که مشاهده می‎کنید متعلق به یک خودروی 1.5 میلیون دلاری است که مخصوص بازار آمریکا ساخته شده بود. کاملاً واضح است که شرکتی با اعتبار تویوتا به راحتی به شهرت جهانی نرسیده است، بلکه سال‎ها تجربه حضور در این صنعت را داشته و دائما در حال رشد و پیشرفت بوده است.

خودروسازی تویوتا از این مدل دو سر نشین فست‎بک (بین هاچ‎بک و صندوق‎دار) تنها 351 دستگاه تولید کرد و آن را به یکی از گزینه‎های پرطرفدار برای کلکسیونرها تبدیل کرد.

این خودروی ژاپنی، گران قیمت‎ترین خودروی آسیایی لقب گرفته است. تویوتا 2000GT مدلی است که ماه گذشته در حراجی RM با قیمت تقریبی 1.15 میلیون دلار به فروش رفت. البته برخی بر این باورند که رقم فروش این مدل در مقایسه با ارقام فروش ده‎ها میلیونی مدل‎های بوگاتی و فراری بسیار کم است.

اما با این حال باید قبول کرد که این سوپرماشین، معرفی کننده تاریخ این شرکت ژاپنی است و در نوع خود بسیار ارزشمند است. نکته جالب توجه این است که طی دو سال، قیمت این سوپرخودرو دو برابر شده، چراکه یک دستگاه دیگر از این مدل در مارس سال 2011 به قیمت 650,000 دلار به فروش رفته بود.

خودروی ژاپنی از یک موتور شش سیلندر 2 لیتری به همراه سه کاربراتور سولکس بهره می‎برد که توان تولید 150 اسب‎بخار را دارد و به یک گیربکس پنج سرعته دستی اووردرایو متصل شده است. حداکثر سرعت این سوپرماشین آسیایی 225 کیلومتر در ساعت است.


Copyright 2007 - 2017