تماس با مدیر
پنج شنبه, ۲ شهریور , ۱۳۹۶


گاف عجیب در بنر مراسم یک کاندیدا +عکس

گاف عجیب در بنر مراسم یک کاندیدا +عکس

سفر سعید جلیلی به قزوین، یک حاشیه داشت و آن هم گاف مسئولان مراسم در نوشن یک آیه قرآن در بنر محل سخنرانی جلیلی بود.

 
باز هم اشتباه املایی در نوشتن آیات قرآن و این بار در جریان برنامه تبلیغاتی سعید جلیلی.  شنبه 11 خرداد و در جریان سفر سعید جلیلی به استان قزوین، تصاویری از سخنرانی این کاندیدای انتخابات یازدهمین دوره ریاست جمهوری در جمع مردم منتشر شد که یک حاشیه عجیب داشت. در بنر بزرگ پشت جلیلی در محل سخنرانی او آیه ای از قرآن مجید نوشته شده بود که البته بی دقتی طراحان این بنر سبب اشتباه نویسی این آیه شده بود.
 
گویا طراحان این پوستر قصد داشتند آیه 13 سوره مبارکه احقاف را بنویسند که در نوشتن آیه، گاف دادند و عبارت «ثم استقاموا« را به صورت «ثم الستقاموا» نوشته اند.
 
 
در صورتی که عبارت صحیح و ترجمه کامل این عبارت این طور نوشته می شود:
 
ِنَّ الَّذِينَ قَالُوا رَبُّنَا اللَّهُ ثُمَّ اسْتَقَامُوا فَلَا خَوْفٌ عَلَيْهِمْ وَلَا هُمْ يَحْزَنُونَ
 
ترجمه :محققا كسانى كه گفتند پروردگار ما خداست‏سپس ايستادگى كردند بيمى بر آنان نيست و غمگين نخواهند شد.
 
پیش از این و پس از پخش مناظره های انتخاباتی میان نامزدهای ریاست جمهوری در تلویزیون هم رسانه ها تصویری از دکور محل مناظره کاندیداها منتشر کردند که در آن، عبارت نقش بسته روی دکور  یعنی خشي از آيات هفدهم و هجدهم سوره مبارکه «زمر» با رسم‌الخط عثمان طه نقش بسته بود که البته با اشتباه در اعراب‌گذاري همراه بود و الف مقصوره کلمه «البب» نوشته نشده بود.
 
 
در صورتی که متن این آیه شریفه این گونه است : «… فَبَشِّرْ عِبَادِ ﴿۱۷﴾ الَّذِینَ یَسْتَمِعُونَ الْقَوْلَ فَیَتَّبِعُونَ أَحْسَنَهُ أُوْلَئِکَ الَّذِینَ هَدَاهُمُ اللَّهُ وَأُوْلَئِکَ هُمْ أُوْلُوا الْأَلْبَابِ﴿۱۸﴾»
 
بنابراین بندگان مرا بشارت ده، کسانی که سخنان را می‏شنوند و از نیکوترین آنها پیروی می‏کنند، آنها کسانی هستند که خدا هدایتشان کرده، و آنها خردمندانند.
 

به نظر می رسد مسئولان و دست اندرکاران برگزاری مراسم هایی این چنین باید دقت بیشتری در درست نویسی آیات شریف قرآن کنند


Copyright 2007 - 2017