تماس با مدیر
پنج شنبه, ۲۶ تیر , ۱۳۹۹


کوهستان پارک متاتسمیندا در تور های گرجستان

کوهستان پارک متاتسمیندا در تور های گرجستان

 

کشور گرجستان با دارا بودن طبیعتی بکر و دست نخورده برای گردشگران طبیعت هدفی مناسب برای بازدید است. در این کشور با آب و هوای معتدل و مرطوبی که دارد و جنگل های پر درخت زیبا به همراه کوه های سر به فلک کشیده برای کسانی که می خواهند از طبیعت گرجستان دیدن کنند مانند بهشت است. گرجستان و پایتخت معروفش تفلیس در سال های اخیر جزو مکان هایی بودند که از طرف گردشگران بسیار مورد توجه قرار گرفه اند. وضعیت جغرافیایی و هزینه های مناسب در این کشور باعث شده تا هر ساله هزاران گردشگر از سراسر جهان به دیدن این جا بیایند و از جاذبه های گوناگون در کشور گرجستان و به ویژه پایتختش تفلیس دیدن کنند.

 

 

بسیاری از مسافران و گردشگرانی که قصد رفتن به تفلیس را دارند این شهر را یک شهر تاریخی با کلیسا های قدیمی اش می شناسند. اما این شهر هم مانند دیگر نقاط کشور گرجستان دارای طبیعتی شگفت انگیز می باشد،این شهر دارای یکی از محبوبترین پارک های شهر است که دارای قدمتی صد ساله می باشد. این پارک زیبا و مرتفع که دارای یک شهربازی هم هست پارک متاتسمیندا نام دارد. ضمنا این پارک به نام بام تفلیس هم شناخته می شود. وقتی پارک متاتسمیندا را برای گردش انتخاب کرده اید باید بدانید که با یک تیر دو نشان را زده اید، زیرا که اول می توانید برای تفریح هیجانی به میان شهر بازی و بازی های مختلفش بروید و از آن لذت ببرید و در ادامه هم برای صرف ناهار و یا استراحتی همراه با غذا خوردن به سراغ رستوران ها و کافه های شیک و لاکچری آن جا بروید و از انواع غذا های گرجی و بین المللی میل کنید و نوشیدنی های گرم و سرد را نوش جان کنید و در انتها هم خودتان را با یک پیاده روی رویایی بر فراز شهر از هوای پاک و مناظر بی بدیل و زیبای این کوهستان و همچنین دورنمای شهر تاریخی تفلیس بهره مند سازید. دیدن مناظر و ساختمان های شهر تفلیس از بالای کوهستان بسیار جالب و تماشایی است.

آشنایی با پارک متاتسمیندا

پارک کوهستانی متاتسمیندا در تور گرجستان یکی از پرجاذبه ترین و محبوب ترین مکان های طبیعی و سرگرمی شهر زیبای تفلیس است که دیدنش را به همه مسافران توصیه می کنیم. پارک وسیع متاتسمیندا در بالای کوهی به همین نام قرار گرفته است و در بلند ترین قسمت شهر و در ارتفاع ۷۰۰ متری واقع شده است. برای آن که به این پارک دیدنی برسید لازم نیست راه دوری بروید چرا که درست در مرکز تفلیس قرار گرفته است و دسترسی به آن بسیار آسان می باشد. نکته جالب توجه این که برای رسیدن به این پارک زیبا می توانید سوار قطار کابلی شوید که خود اینقطار کابلی را نیز می توان جزو جاذبه های پارک کوهستانی متاتسمیندا دانست چون در حین بالا آمدن از کوه، مناظر زیبایی را از شهر تفلیس و همچنین کوهستان تماشا کنید.

شهربازی متاتسمیندا

به گزارش سفر باتو ، در داخل پارک کوهستانی متاتسمیندا یک شهربازی بسیار بزرگ نیز وجود دارد.این شهربازی در مجموع دارای بیست و پنج بازی گوناگون دارد که همگی از وسایل بسیار مدرن و پیشرفته سرگرمی می باشد. این بازس ها در سه بخش دسته بندی شده اند، دسته اول بخش هیجانی دسته دوم خانوادگی و دسته سوم کودک و نوجوان می باشد. از جذاب ترین آنها می توان به ترن هوایی پر پیچ و خم اشاره کرد، در این بازی می توانید به ارتفاع بیست و پنج متری بالا بروید و تنها یک پیچ را در عرض یک و نیم ثانیه پشت سر بگذارید، ترن هوایی شهربازی پارک متاتسمیندا بیست و چهار صندلی دارد و هر دور این بازی پر هیجان یک و نیم دقیقه طول می کشد. این بازی را با هیچ کداماز بازی های شهربازی نمی توان مقایسه کرد.از دیگر بازی های این شهر بازی که هر کدام از آنها دارای هیجان و جذابیت خاص خود می باشد می توان به سرسره های آبی، چرخ و فلک بزرگ، بازی های پرتابی ، قلعه ارواح، بازی های ویدئویی و رایانه ای و چندین و چند بازی جالب و جذاب دیگر اشاره کرد.

امکانات رفاهی در متاتسمیندا

در این پارک بزرگ و زیباو در کنار شهربازی مدرن و پیشرفته امکانات رفاهی بسیار خوبی هم برای بازدید کنندگان در نظر گرفته شده است. رستوران ها و کافه های مختلف، محوطه پیک نیک، فروشگاه، سالن های برگزاری عروسی و جشن های مختلف دیگر، از آن جمله هستند. این شهربازی هزینه ورودی ندارد.

قدمت پارک کوهستانی متاتسمیندا

قدمت بوستان صد هکتاری متاتسمیندا به بیش از صد سال می رسد و به راحتی مشهورترین پارک موضوعی تفلیس به شمار می رود. پارک متاتسمیندا عضو انجمن جهانی شهربازی ها است که به این ترتیب کارکنان حرفه ای و متخصص آن مرتب وضعیت وسایل بازی را کنترل می کنند تا خیال مردم از ایمنی وسایل راحت باشد. این پارک زیبا که می تواند خاطرات زیادی را در ذهن بازدید کنندگان داشته باشد میزبان رویدادها و جشن های مختلف می باشد.

وبگردی
Copyright 2007 - 2019