تماس با مدیر
یکشنبه, ۱۱ خرداد , ۱۳۹۹


کلاه‌های ضد تقلب + عکس

کلاه‌های ضد تقلب + عکس

رییس دانشکده کشاورزی دانشگاه «کاستسارت» در تایلند تاکید کرد که از این پس از در امتحانات این دانشکده «کلاه‌های ضدتقلب» که مورد انتقاد بسیاری از مردم تایلند قرار گرفته استفاده نمی‌شود.

به گزارش ایسنا ،با وجود انتقادهای بسیار نسبت به استفاده از کلاه‌های ضدتقلب در امتحانات با این حال کارشناسان تاکید دارند که این کلاه‌های کاغذی با هدف «ترویج صداقت» ساخته شده‌اند.

«تانابون ساجا آنانتاکول»، رییس دانشکده کشاورزی دانشگاه «کاستسارت» دراین‌باره گفت: از آنجا که مردم از این اقدام انتقاد کرده و آن را درخور دانشجویان نمی‌دانند لذا ما نیز مجددا از این کلاه‌ها استفاده نخواهیم کرد.

این کلاه‌ها با ورقه‌های کاغذ A4 ‌ساخته شده‌اند که فضای اطراف صورت دانشجویان را پوشانده و امکان مشاهده برگه‌های امتحانی دانشجویان کناری را از آنها می‌گیرد.

تانابون افزود: این کلاه‌ها تنها یک بار و آن هم روی 90 دانشجو استفاده شده است.

او می‌گوید: دلیل استفاده از این کلاه‌ها هم این بود که دانشجویان و استاد مربوطه برای یافتن راه‌حلی برای جلوگیری از تقلب سر این شیوه با هم به توافق رسیدند و سپس این کلاه را اختراع کردند که به گفته استاد مربوطه، دانشجویان نیز استفاده از این کلاه‌ها را اقدامی شاد و طنزآمیز تلقی کرده‌اند.

وی افزود: تصاویر استفاده از این کلاه‌ها از سوی خود استاد مربوطه ثبت شده و در شبکه‌های اجتماعی اینترنتی به صورت خصوصی به اشتراک گذاشته شد اما انتشار ناخواسته آن به صورت عمومی انتقادهای مردم را برانگیخت.

وبگردی
Copyright 2007 - 2019