تماس با مدیر
پنج شنبه, ۲۵ مهر , ۱۳۹۸


کشتن الاغ با پتک در سمیرم+عکس

کشتن الاغ با پتک در سمیرم+عکس

شرق:آخرين روزهاي تابستان گذشته بود كه انتشار تصاوير لحظه به لحظه كشتار دلخراش يك ماده خرس قهوه‌اي و دو توله كوچكش در ارتفاعات سميرم در جنوب استان اصفهان در رسانه‌ها واكنش بسياري را برانگيخت.

روز گذشته بار ديگر شبكه‌هاي اجتماعي شاهد دست به دست شدن فيلمي از همين دست بودند. اين بار قرباني يك الاغ زبان بسته است.

آن‌گونه كه تصاوير اين فيلم چند ثانيه‌اي نشان مي‌دهد فردي به وسيله ضربات سهمگين پتك، اين الاغ را از پا در مي‌آورد، همزمان با ضرباتي كه به سر اين حيوان وارد مي‌شود قهقهه و خنده‌هاي بلند فردي كه با دوربين تلفن همراهش از اين صحنه فيلم مي‌گيرد و فرد ديگري كه در تصوير حضور دارد، شنيده مي‌شود. آن‌طور كه در فيلم ديده مي‌شود اين افراد فقط محض خنده و سرگرمي اين عمل هولناك را انجام داده‌اند.

آن‌گونه كه در ثانيه‌هاي آغازين اين فيلم ديده مي‌شود انجمن حمايت از حقوق حيوانات ايران كه عضو جامعه جهاني حقوق حيوانات است فيلم را منتشر كرده و در ابتداي فيلم هشدار می‌دهد كه به دليل داشتن صحنه‌هاي دلخراش ديدن اين فيلم براي كودكان مناسب نيست. اين انجمن در توضيح فيلم هم نوشته است: «در سالگرد سلاخي دلخراش دو توله خرس و مادرشان در سميرم متاسفانه فيلم ديگري از اين شهرستان به انجمن حمايت از حيوانات رسيد كه چند ثانيه بيشتر نيست… در اين چند ثانيه كوتاه مي‌توان به وضوع شاهد سقوط اخلاقيات و انسانيت بود… مطمئنا خدايي در همين نزديكي‌ها شاهد اين رفتار زشت و شنيع نوع انسان است…»

براساس اعلام اعضاي اين انجمن اين رخداد فجيع باز هم در شهرستان سميرم رخ داده است؛ فيلم كشتار خرس هم كه در آن نشان مي‌داد فردي خرس مادر را كشته و شكم توله‌ها را پاره كرده و همراهش اقدام به فيلمبرداري از صحنه كرده بود توسط یکی از ساكنان منطقه ونك در سميرم رخ داده بود.

پيگيري و واكنش رسانه‌ها به آن فيلم در نهايت به بازداشت عامل كشتار خرس ماده و دو توله‌اش كه تحصيلكرده و دبير آموزش‌وپرورش بود، ختم شد، با اين حال اما دليل اصلي پيگيري قضايي اين رخداد نادر بودن گونه خرس قهوه‌اي در ايران و تحت حفاظت بودن آن عنوان مي‌شد.

علاوه بر اينكه قانون در اين رابطه صراحتا اعلام نظر كرده است اما در مواردي مانند آنچه در اين فيلم جديد به وقوع پيوسته است قانون نظر خاصي ندارد. پيش از اين هم دبير انجمن دفاع از حقوق حيوانات در رابطه با ماجراي كشتار خرس قهوه‌اي به «شرق» گفته بود:

«مردم منطقه فرد دستگير شده را فقط يكي از افرادي مي‌دانند كه به صورت وحشيانه و بدون ملاحظه در اين منطقه اقدام به شكار و آزار و اذيت حيوانات مي‌كنند و تعداد ديگري نيز هنوز به راحتي به اين اقدامات دست مي‌زنند و متاسفانه سازمان محيط‌زيست كاملا اين منطقه را از خاطر برده است.

متهم دستگير شده نيز سابقه بسيار زيادي در حيوان‌آزاري دارد اما هميشه از حاشيه امن برخوردار بوده و كسي مانع اين شخص نمي‌شده است.

به‌عنوان مثال مردم محلي خبر داده بودند پیش از این متهم روباهی را گرفت و پايش را قطع كرد و از همين قسمت با كمپرسور بدنش را باد كرد تا حيوان تركيد.

همچنین در مورد دیگری يكي از نزديكان اين متهم شكم الاغي را سوراخ كرده و در داخل آن بنزين ريخته و آن را آتش زده بود و موارد ديگر كه بسيار فجيع‌تر از فيلمي است كه پخش شده است

وبگردی
Copyright 2007 - 2019